Тарифні плани, які відповідно до вимог законодавства публікує газопостачальна компанія Нафтогаз, діють для інформування тільки діючих і потенційних клієнтів компанії. Про це йдеться в заяві НАК «Нафтогаз України».
Нафтогаз пояснив підвищення цін на газ. Тільки для клієнтів
Роз'яснення НАК
«З 1 серпня 2020 року ціни на газ для своїх побутових і непобутових клієнтів кожен постачальник визначає самостійно. Також з НАК „Нафтогаз України“ зняті зобов'язання продавати в рамках спеціальних зобов'язань (ПСО) природний газ для населення через газозбутні компанії», — говориться в роз'ясненні.
Нові правила
За новими правилами роботи газового ринку населення може купувати газ безпосередньо у будь-якого постачальника, в тому числі і у ЦПК «Нафтогаз» за тарифними планами компанії «місячний» і «річний».
Газозбутові компанії, які постачають газ населенню, можуть купувати газ у группи Нафтогаз через ГК «Нафтогаз Трейдинг» за річним контрактом з щомісячним переглядом ціни.
В Україні налічується близько 12,5 млн побутових споживачів газу. З них, тільки 2% є клієнтами Групи Нафтогаз.
Читайте також: Нафтогаз назвав ціну на газ у межах річного тарифу
Нагадаємо
27 серпня стало відомо, що НАК «Нафтогаз України» підвищила вартість газу для населення за річним контрактом на 10% — з 4,73 гривні до 5,24 гривні за кубічний метр.
5 серпня ЦПК Нафтогаз підняла на 9% до 3,24 грн/куб.м серпневу ціну на газ для побутових споживачів.
31 липня НАК «Нафтогаз України» опублікувала нові умови продажу газу для населення після завершення 1 серпня дії спеціальних зобов'язань (ПСО). Природний газ для постачальників домогосподарств буде реалізовувати дивізіон «Нафтогаз Комерція».
Коментарі - 2
Про це свідчать дані опитування Центру Разумкова.
Проведене соціологічне дослідження свідчить про те, що:
83% відсотки споживачів вважають, що тарифи на комунальні послуги для населення є вищими за їх реальну вартість;
майже 90% виступають категорично проти подальшого підвищення тарифів на комунальні послуги;
українці виступають категорично проти підвищення тарифів на комунальні послуги навіть в умовах ризику зриву опалювального сезону.
Роздрібний товарообіг у липні виріс на 8,5% р/р. Однак, за даними ICU, оптова торгівля впала на 6% після зростання на 12% у червні.