У третьому кварталі складе близько 7%, а сезонно скоригований ВВП у третьому кварталі в порівнянні з попереднім збільшиться на 3-4%. Про це йдеться у щоквартальному огляді Focus Ukraine.
ВВП у 3 кварталі скоротиться на 7% — аналітики
Які галузі будуть амортизаторами
За словами аналітиків, у секторальному розрізі сільське господарство, роздрібна торгівля та будівництво продовжать виступати амортизаторами скорочення ділової активності в інших секторах, перш за все, у сфері надання простих послуг.
Очікується також поступове скорочення падіння промислового виробництва і часткове відновлення вантажо- й пасажирообороту.
Позитивні й негативні чинники
Позитивними чинниками економічного розвитку аналітики називають прогнозоване збільшення валового врожаю і експорту кукурудзи, а також збільшення до кінця року кількості об'єктів транспортної і соціальної інфраструктури, побудованих або реконструйованих у межах державної програми «Велике будівництво».
Читайте також: Уряд допускає приватизацію 50% акцій Нафтогазу, Укрзалізниці та Укрпошти
Негативними чинниками є зростання кількості заражених і госпіталізованих covid-19, не до кінця розв'язані проблеми на енергоринку, потенційні значні збитки державних підприємств, зокрема таких як «Енергоринок» і «Укрзалізниця».
Прогноз ВВП
За оцінками аналітиків, при збереженні поточних тенденцій до скорочення ВВП в третьому кварталі складе близько 7%, а сезонно скоригований ВВП у третьому кварталі в порівнянні з попереднім збільшиться на 3-4%.
Читайте також: У другому кварталі ВВП зменшився на 11,4%
Прогноз щодо інфляції
Аналітики очікують на прискорення інфляції до кінця року внаслідок збільшення сукупного попиту й інвестиційного попиту як в Україні, так і в країнах Європи.
Додатковим чинником зростання інфляції стане вичерпання ефекту переносу курсу гривні на товари імпорту. А додатковий інфляційний ризик створює очікуване трифазове підвищення мінімальної зарплати в другій половині 2020 р. і першій половині 2021 року.
Читайте також: Хто заплатить за зростання мінімалки на 37%
Як зазначають аналітики, заплановане у вересні підвищення зарплати на 5,9% до 5000 грн. викличе не тільки додаткову потребу в ресурсах бюджету, а й матиме
незначний вплив на собівартість продукції.
Коментарі - 7
Но жизнь неумолимо вынуждает полулистов расплачиваться. Повышение минималки не позволило в свое время правительству Гройсмана записать себе в актив снижение ипотеки. Конечно же проблемы бизнеса это не решило, как и повышение инвестиционной привлекательности Украины. Радовались лишь те, кто получил минималку выше. В чем заключалось ожидание экспремьера? Наверное Гройсман, желавший играть в свою игру ожидал неких электоральных бонусов от радостного народа. Но реальность доказала свое - расчитывать на любовь украинского электората неблагодарная затея.
Такое же разочарование и разрыв шаблонов ожидает и Голобородька. Он верит что усидит на двух стульях и одновременно станет хорошим для сирых/убогих и для бизнеса. Результатом станет очередной конфликт его некомпетентных советников и самого Зе с НБУ, вынужденного повышать ставку, а потом и с МВФ
Будут меньше на 1000 в конверте давать.
Как вариант.