Україна очолила Рейтинг прозорості публічних закупівель, який розраховує Грузинський Інститут з розвитку свободи інформації (IDFI). Рейтинг оцінює законодавство держзакупівель та прозорість процесів під час тендерів. Про це йдеться на сайті інституту.
Україна очолила рейтинг прозорості публічних закупівель
Публічні закупівлі держав оцінюють за 64 показниками та на різних етапах:
-
перед тендером перевіряють доступність інформації про майбутні закупівлі, підготовку до них, рівень втручання держави в конкуренцію на ринку;
-
на тендерному етапі оцінюють усі кроки від оголошення закупівлі до публікації рішення про визначення переможця, включно з його оскарженням. Аналітики досліджують повноту тендерної документації, відкритість інформації про зміни в ній, пропозиції учасників та обрання переможця;
-
на післятендерній стадії оцінюють рівень доступу до укладених договорів, формат оприлюднених даних (машиночитний чи ні) тощо.
Читайте також: Київ опинився у списку найпрозоріших столиць Європи (дослідження)
Україна цьогоріч набрала 97,05 балів зі 100 можливих. Друге та третє місце посіли Молдова (92,81) і Колумбія (91,77). Найгірший результат у Таджикистану — 37,88 бала.
Дослідження проводять за методологією та стандартами Європейського банку реконструкції та розвитку, Світової організації торгівлі, Організації економічного співробітництва та розвитку, відповідної директиви ЄС та стандартами відкритих даних договорів.
Загалом до рейтингу входять 39 країн світу.
Коментарі - 13
«Тема багатства українців в поданні чиновників загалом не нова. Я чув подібні висловлювання і в оточенні Кучми, і Ющенка, і Януковича і, звичайно, Порошенка. Не змінився вектор і зараз. Це не олігархи багаті, а селяни, які обробляють до 10 га землі. Пахне новою продрозверсткою. Хороша тема - загнати в податкові борги дрібних фермерів і сімейні господарства напередодні відкриття ринку землі», - зазначив Олексій Кущ.
Економіст розповів, що «дебютні» ідеї податківців: посилення застосування РРО для малого бізнесу, застосування механізму КІК - для середнього. Але основний акцент робитиметься на обкладенні ПДВ одноосібних фермерських господарств: на думку фіскалів, там приховано 150-200 млрд. грн. і держава планує вилучити шосту частину цих доходів.
«Як »опції«, розглядають можливе підвищення оподаткування доходів фізосіб, більш жорсткий податковий контроль за здачею нерухомості в оренду, оподаткування торгівлі на інтернет-майданчиках», - пише Олексій Кущ.
І додає: «перенесення акценту оподаткування з праці на капітал і активи (багатство) – це навіть не модний тренд, а інстинкт виживання національних економік. Тоді чому в Україні продовжують діяти з точністю до навпаки?».
Політик також вказав на факти корупції, пов'язані з топ-чиновниками: «ми всі свідки непрофесіоналізму, бажання наживи, корупційних схем, які формуються ВП і зміцнюються СБУ – з бюджету вимиваються мільярди гривень на офшорні рахунки. Це свавілля і хаос вже не можна приховати за барвистими гаслами і роликами. Ще вчора я їх називав лицедіями і клоунами, а сьогодні я їх викриваю в злочинах по відношенню до свого народу, до опозиції, до демократичних процесів і державної системи», - сказав нардеп.
Кива зазначив, що у представників влади немає ні досвіду, ні стратегії, але є «бажання врятуватися», адже їхні рейтинги стрімко наближаються до нуля.
Зокрема, позов ТОВ «ЄГАЗ» стосується непрозорого і непублічного встановлення коефіцієнтів для точок входу в газотранспортну систему, йдеться у заяві товариства.
Детальніше читайте на УНІАН: https://www.unian.ua/economics/energetics/ukrajinska-kompaniya-yaka-suditsya-z-nkrekp-vistupila-iz-zayavoyu-sudoviy-pozov-ne-vplivaye-na-tranzit-gazu-z-rf-novini-sogodni-11113298.html
«Авторитетный» рейтинг видать...:)
Пока в стране не будут расстреливать чиновников,никакие «прозрачные» системы не остановят жажду воровать деньги налогоплательщиков.