Половина членів комітету монетарної політики Національного банку на зборах 22 липня бачила облікову ставку незмінною до кінця поточного року (на рівні 6%), троє допускали можливість знизити показник і двоє — підвищити. Про це повідомила пресслужба НБУ.
Більшість членів монетарного комітету вважає, що в 2021 році доведеться підвищувати облікову ставку
Що обговорювали члени комітету
Більшість членів КМП розділяла думку, що в 2021 році доведеться підвищувати облікову ставку через посилення інфляційного тиску.
Зокрема, учасники дискусії обговорили потенційний вплив анонсованого підвищення соціальних стандартів на економічне зростання, безробіття та інфляційну динаміку.
З огляду на це, вони розглянули і альтернативні сценарії реакції з боку монетарної політики. Частина членів КМП відзначили, що в 2017 році підвищення заробітних плат мало потужний вплив на інфляцію, і цей досвід слід враховувати, приймаючи майбутні рішення з монетарної політики.
Читайте також: Експерти очікують від НБУ зниження облікової ставки на 1,5%
Інші члени КМП також відзначили, що підвищення соціальних стандартів, а також його вплив на зарплати в приватному секторі можуть бути істотно обмежені. Причина в тому, що економіка тільки починає відновлюватися після кризи, ринок праці ще ослаблений, фінансові ресурси як бюджетного, так і приватного секторів обмежені.
Оформити кредит за вигідною ставкою завдяки бонусам від «Мінфіну»
Відповідно, вплив на інфляцію також буде помірним. Більш точно масштаб і терміни дії цього чинника можна буде оцінити тільки після появи проекту закону про державний бюджет на 2о21 рік, кажуть члени комітету.
Разом з тим члени комітету погодилися, що центробанк зможе надати економіці додатковий імпульс для відновлення в разі більш повільного пожвавлення інвестиційного та споживчого попиту.
Читайте також: ФРС буде тримати нульову ставку до 2023 року
Також, на думку кількох членів КМП, зниження ключової ставки може спровокувати тиск на обмінний курс і подальшу доларизацію економіки внаслідок зменшення спреду між ставками по депозитах в гривні та іноземній валюті.
Нагадаємо
- 23 липня правління Національного банку ухвалило рішення залишити незмінною облікову ставку на рівні 6%.
- Цикл зниження облікової ставки почався в квітні 2019 року, коли регулятор знизив її з 18% до 17,5%. Після цього протягом минулого року Нацбанк переглядав її розмір ще кілька разів.
- Останній раз НБУ знижував облікову ставку 23 квітня 2020 року відразу на 3% річних — з 11% до 8%.
- Однією з причин зниження облікової ставки було досягнення середньострокової інфляції в межах 5% + -1 п. П.
Коментарі - 8
Хотя бы до 17-20%.
Иначе не видать денег нерезидентов.
Банки (исключая госы с рефинансом) только валютные облигации покупают.
А в валюте брать в долг стрёмно - это ж не гривны, которые обесцениваются по первому чиху главы НБУ.