Портал Finance.ua на власному досвіді переконався в перевагах відкриття рахунку ФОП у monobank та визначив як мінімум шість причин співпрацювати з цим банком, якщо ви підприємець. «Мінфін» ділиться цим клієнтським досвідом зі своїми читачами.
6 причин перевести свій рахунок ФОП у monobank і як це зробити
Мене звати Андрій. Я — редактор порталу Finance.ua і ось вже кілька років як є фізичною особою-підприємцем. Як і у всіх ФОП-ів, у мене має бути свій рахунок у банку. Нещодавно я відкрив його в monobank. У цій статті я розповім про деталі цього процесу, а також про те, що мене підштовхнуло до того, щоб змінити обслуговуючий банк.
Чому monobank?
Я — один з перших клієнтів mono. Свою чорну картку monobank відкрив у листопаді 2017 року і відтоді регулярно нею користуюся. Більше того, з нею вже давно пов'язана майже вся моя фінансова активність. Перше, що мене приваблює — це зручність і простота мобільного додатку, через який працює monobank. Упевнений, зробити його таким було дуже складно.
Наведу аналогію зі своєю професією. Одна з найтяжчих речей у журналістиці — просто розповідати про складні речі. Так, щоб написане тобою було зрозуміло всім, незалежно від віку, освіти і сфери зайнятості читача. Мені здається, схоже завдання, тільки набагато масштабніше, стоїть перед творцями мобільного банку. Це складний і масовий продукт, тому його потрібно зробити функціональним і водночас зрозумілим, простим у використанні. Щоб позбавити клієнтів від нагромадження різних меню, налаштувань і погоджень кожної дії. Непросте завдання. Але в monobank впоралися з нею «на відмінно».
Всі мобільні інтернет-банки, які я бачив до цього, були урізаними варіантами десктопних версій. Але почавши користуватися monobank, я усвідомив, що на невеликому екрані мобільного телефону мені стало простіше і швидше, ніж з комп'ютера, оплачувати комуналку, поповнювати рахунки, робити перекази, сплачувати податки тощо. Додаток розуміє мене з півкліку або, якщо точніше, півсвайпу.
Друге, що мене приваблює, так це те, в monobank змогли зробити банкінг ненудним. Спочатку вони придумали розділ з нагородами, на якому багато клієнтів просто збожеволіли. Деякі виставляли в соцмережах оголошення з пропозицією оплатити комусь зі знижкою покупку авіаквитка або одяг в магазині тільки заради того, щоб отримати чергову нагороду. Були й такі, хто виключно заради нової нагороди їхав за кордон і витрачав там гроші. Вдумайтеся! І все це дорослі люди, багато з них мають вищу освіту
Потім вони додали ігри. В фінансовий мобільний додаток! Хто ще міг до такого додуматися? Я особисто неодноразово зустрічав людей, які «шпилять» в них, стоячи в черзі до каси супермаркету, на лавочці в парку і т.д.
Подобається мені й те, що, на відміну від багатьох інших банків, які виходять на ринок з сирими послугами, monobank пропонує людям тільки те, що доведено до розуму — продумано і працює, як годинник. Це підтверджують новинки, з якими mono останнім часом зачастив: їхня дитяча картка, сервіс накопичень Банка, покупка полісу ОСЦПВ. Зрозуміло, що мене зацікавило і те, що вони придумали для підприємців. Тому, як тільки з'явилася можливість, я вирішив перевести свій ФОП з ПриватБанку в monobank. Але ця причина, скоріше, емоційна і, ясна річ, вона не була головною. Основні причини мого переходу цілком раціональні й меркантильні. Ось вони.
Причина №1 — безкоштовне відкриття і обслуговування рахунку.
Приватному підприємцю в monobank не доведеться платити за:
-
відкриття та обслуговування рахунків у гривні, доларах або євро;
-
платежі по Україні;
-
сплату податків;
-
надання виписок по рахунку;
-
перекази коштів на картку monobank.
Кажучи простіше, все обслуговування ФОП — безкоштовне.
Для порівняння: відкриття ФОП-рахунку в тому ж ПриватБанку коштує 100 гривень, в Ощадбанку — 50 гривень. Його обслуговування в цих банках коштує 100 і 129 гривень на місяць відповідно, а платежі на рахунки інших банків у обох коштують 2 гривні/платіж. У Альфа-Банку — 3 гривні/платіж. До речі, якщо в ПриватБанку платіж проводиться у неопераційний час (16:30-19:00), то береться додаткова комісія +0,2% від суми платежу.
Причина №2 — безкоштовне зняття готівки.
Клієнт-ФОП може безкоштовно переказувати гроші зі свого рахунку на чорну або білу картку фізособи, а потім без комісій знімати до 50 000 гривень на місяць в будь-якому банкоматі.
Для порівняння: у ПриватБанку зняття готівки з ФОП-картки «Ключ до рахунку» або переказ грошей на «картку для виплат» коштує 0,8% від суми (0,5% для IT-пакету).
Причина №3 — повністю дистанційне обслуговування.
Відкрити ФОП-рахунок у monobank можуть тільки ті клієнти, у яких вже є чорна картка. Але ні для її отримання, ні для відкриття ФОП-рахунку в банк їхати не потрібно. Все робиться віддалено в додатку.
Для порівняння: у ПриватБанку картку «Ключ до рахунку» можна отримати тільки в відділенні.
Причина №4 — все обслуговування в одному додатку.
Щоб розпоряджатися коштами на ФОП-рахунку, не знадобляться додаткові додатки, логіни/паролі в нові особисті кабінети або нові банківські картки. Все обслуговування здійснюється через один всім вже знайомий зручний мобільний додаток і вже випущені картки.
Для порівняння: в Приват-24 передбачений окремий вхід для фізосіб і окремий для бізнесу. В процесі роботи при переказі коштів між рахунками ФОП і фізособи доведеться перемикатися між різними додатками, що незручно. Також для зняття коштів з ФОП-рахунку в Приваті потрібна окрема картка — «Ключ до рахунку».
Причина №5 — веб-кабінет.
Ситуація, коли один бухгалтер веде декілька рахунків ФОП, досить поширена. В цьому випадку підприємцю доводиться відправляти йому виписки, отримувати платіжки на сплату податків, сплачувати їх. Загалом, витрачати час на адміністрування свого ФОП. У monobank придумали для таких випадків відмінне рішення — веб-кабінет.
Підприємець налаштовує в додатку доступ до своїх рахунків для бухгалтера. Той зможе підключатися через веб-кабінет і отримувати всю потрібну інформацію для створення платежів і формування звітності.
Причому бухгалтеру можна дати два режими доступу: без права проведення платежів і з ним. У першому випадку він зможе тільки переглядати рахунки і попередньо створювати платежі. Підтверджувати їх повинен власник рахунку. У другому — бухгалтер сам, без підтвердження зможе проводити безризикові платежі: сплачувати податки, робити перекази між рахунками самого ФОП. Всі інші транзакції — на рахунки інших фізичних або юридичних осіб — вимагають підтвердження власника рахунку в додатку.
Погодьтеся, зручно. В рази полегшує процес використання запрошеного бухгалтера.
Причина №6 — цілодобовий валютообмін між рахунками без курсових втрат.
Деякі підприємці отримують дохід у валюті (ті ж IT-шники). Знімати її з ФОП-рахунку безпосередньо не можна (за винятком рідкісних випадків, передбачених законодавством). Тому, щоб витратити зароблену валюту — перевести її в готівку або покласти на депозит — підприємцям доводиться спершу переводити гроші в гривню, і вже потім на неї назад купувати валюту. Виходить подвійна конвертація і втрати на різниці курсів купівлі та продажу.
monobank позбавив клієнтів від цієї проблеми. Вони зможуть цілодобово переказувати валюту з рахунку ФОП на валютну картку фізособи без втрат. Так, це також робиться через подвійну конвертацію, але mono проводить її за єдиним курсом. Тобто на валютну картку фізособи надійде та ж сума, що була списана з його ФОП-рахунку. Для багатьох ФОП-клієнтів це буде однією з головних переваг.
Як відкрити ФОП-рахунок у monobank
Раніше для цього в додатку потрібно було займати чергу, яка почала формуватися ще навесні. Я зробив це в кінці квітня, через кілька тижнів після анонсу послуги засновниками monobank. Мій номер в ній був 12666, а запрошення відкрити рахунок мені прийшло тільки 16 липня. Як я вже казав, mono доводить до пуття всі свої послуги, і на це потрібен час.
Зараз все простіше — послуга доступна всім. Потрібно лише зайти в розділ з картками, вибрати ФОП і натиснути «Відкрити рахунок ФОП».
Після цього додаток запитає про вид діяльності вашого підприємства, кількість співробітників, і попросить вказати дохід за минулий рік. Дані потрібні для підготовки договору на відкриття рахунку.
Цей договір потрібно буде потім прочитати, підтвердити і натиснути «Відкрити рахунок ФОП».
Власне кажучи, все. Після цього в додатку на сторінці вибору карток при натисканні на вкладку «ФОП» будуть видні ваші рахунки. Натиснувши на них, потрапляємо в знайому нам сторінку програми лише сіро-бірюзового кольору і замість звичного зображення картки намальована перфокарта.
Коментарі - 98
трохи погано читали тарифи того ж привату. відкриття рахунку фоп в приваті безкоштовне онлайн. окрім цього монобанк не дає картку для фоп тому не ясно для чого оця маніпуляція з відвідуванням відділення привата для картки ключ до рахунку. вона абсолютно непотрібна + можна отримати віртуальну картку ключ до рахунку
по доступу до фоп рахунку - приват от випустив чи в процесі випуску оновлення що рахунок фоп буде доступний для операцій в приват24 для фізосіб. окрім цього для онлайн входу в cb.pb.ua для фоп використовується логін пароль як для фізособи. для чого було вказувати про зняття коштів з рахунку фоп в приваті якщо в монобанку такої можливості немає (тільки переказ на картки фізособи)?
можна додати що зняття по 50 тис грн в міс виплат фоп в моно без комісії як з чорної картки, так і з білої тому сумарно без комісії можна зняти 100 тис грн
Судя по отзывам, обкатывать новый сервис будут на ходу делая из пользователей бесплатных бета-тестеров.
К Новому Году, а лучше к весне, мы и узнаем что краще, а пока захваливать рано.
У каждого свои критерия выбора.
Счет для ФОП Вы уже можете открыть и попробовать. Что тут такого чего надо ждать до НГ?
У Привата лишь одно преимущество - кол-во терминалов/банкоматов по стране + кол-во выпущенных карт.
Я говорю сейчас о массовом пользователе. Моно кладет на лопатки Приват, а если учесть ресурс, который есть у Привата, то это вообще нелепое сравнение.
Для меня лично лучше, чем Моно на Украине сейчас нет. Они абсолютные лидеры. И желаю им дальше развития. И большое спасибо за ЧЕЛОВЕЧЕСКИЙ сервис.
В Украине, а не НА, давайте без имперских замашек.
Кто на что учился. Вы уж простите если своим «НА» оскорбил.
Это на автомате со школы.
А замашки для меня — это сознательные действия.
мені рахунок фоп потрібен тільки щоб переказати всі кошти на картку іншого банку, де можна зняти 300к грн в міс без комісії. платіж на фоп рахунок моно прийшов миттєво і з сповіщенням, в отп і приваті сповіщень нема або дуже криво працюють.
кошти на рахунок в інший банк відправились миттю, і були зараховані протягом 3 годин в іншому банку.
на даний момент це все що мені потрібно по фоп рахунку. податки я сплачую з карток фізичної особи, фоп бухгалтерію веду сам
-------------
Это что за деза? Зайдите просто на сайт и почитайте тарифы на снятие наличных с черной и белой карточек. 0,5%. Распространяете заведомоложную информацию. Это уже ставит под сомнение вашу всю информацию!
відкрийте тарифи і найдіть отакий текст
Зняття коштів, які є заробітною платою або зарахуванням власних коштів від діяльності ФОП, у сумі до 50 тис грн. на місяць - Безкоштовно в рахунок власних коштів - 3,5% від суми в рахунок кредитних коштів
Эквайринг можно взять вообще в другом банке или даже не в банке, а в платежной системе. Так что это не такое уж принципиальное возражение.
Потому что, все что об этом рассказывается, очень сильно похоже на Р2В. И Монобанк - самостоятельный игрок, которому Универсалбанк предоставляет некоторые услуги, которые ТОВ-ка не может предоставлять в силу отсутствия лицензии НБУ.
Об этом написано на карте Универсалбанка которую ты получаешь заключив договор с опять же Универсалбанком. Попроси любого клиента показать тебе карту.
Посмотрел видео, в котором все «кидалово», это то что ему нужно подтвердить источник своих доходов - чего он сделать конечно же не может. Ескалейд же каждый поперечный ютубер может содержать, верно ?
ORJEUNESSE предоставил все документны подтверждающие законность его доходов. В стране где депутаты декларирую дома в элитных поселках стоимостью 20-30 тыс. долл. и элитные авто стоимостью 4-5 тыс. долл. это высшая мера цинизма! Блокировать счета людям не имеющим причасности к государственному корыту должны в последнюю очередь и то какие то большие суммы при этом сначало дав возможность объяснить откуда деньги заблокировав например максимум половину денег. Почему то никто ни блокирует счета Ахметову и не спрашивает как он стал владельцем всего что имеет.
Ну если только сотрудник Монобанка может критиковать этого ...чудака то я был сотрудником Монобанка ещё до того как Приватбанк был национализирован.
Блокировать счета людям не имеющим причасности к государственному корыту должны в последнюю очередь
Финмониторинг никаким образом не связан с проверкой законности доходов госудрственных чиновников. Для этого есть НАБУ, прокуратура и прочие. Любой клиент, будь то зе президент или обычный хайпо-блогер с юутуба - для финмониторинга совершенно одинаковые люди.
Вот к примеру в налогом кодексе есть такая штука как налоговую скидку за оплату обучения своего ребенка. Формально если подходить с такой вот точки зрения - пользоваться налоговой скидкой это воровать деньги у государства. Но ведь это же нормально, именно для того налоговая скидка и придумана чтобы как-то поспособствовать определенным действиям граждан. ЕН придуман ровно для того же: посмособствовать гражданам в ведении бизнеса путем создания простой формы налогов и отчётов. Человек этим и воспользовался. Что не так?
Я бы лично очень сильно выиграл бы, оформившись ФЛП, а так плачу не малые налоги с ЗП и Премии.
Ты не оптимизируешь свои налоги, другие оптимизируют.
1. Для сравнения: открытие ФОП- счета в том же ПриватБанке...
Я б хотел добавить что многие банки (просто для примера это ОТП, Идея, ПУМБ) делают специальные счета для айтишников и по ним стандартная абонплата обычно 49 гривен. В пакет входит около пяти бесплатных платежей что с лихвой хватает на оплату налогов и вывода дохода на свою карту в этом же или другом банке. Хотя конечно у Монобанка вообще 0, но всё же мне показалось некорректным что для сравнения были отобраны только самые жадные банки.
2. бесплатное снятие наличных
Вообще-то довольно много банков имеют полное или частичное снятие наличнх без комиссии, при чем без привязки к тому откуда пришли деньги. Так же уточню что перевод из другого банка даст точно такую же льготу для черной/белой карты. Так что врядли это аргумент именно за открытие ФОП-счёта - не имеет значения где находится счёт.
6. круглосуточный валютообмен между счетами без курсовых потерь
Хоть сам и не пользуюсь, но как по мне это реально киллер-фича в сравнении со всеми конкурентами.
PS: Для звичайних витрат перекидаю гроші на Моно і користуюсь ним, але поки не розумію наскільки буде зручно знімати готівку, якщо перевести ФОП туди
Все фишки Монобанка как раз в том чтобы использовать карту для оплаты, а не для снятия наличных.
Не подобається користуватись готівкою, але вона часто потрібна. Таким чином, щоб отримати 50000 готівки - треба перекинути на Карту для виплат (наприклад), сплатити за це 250 грн комісії. І тут вже ФОП Моно виявляється дорожчим за інші представлені банки
Фишки для ФОП-ов просты и понятны:
* 0 за ведение счёта, платежи, вывод денег на карту Монобанка
* простой и понятный интерфейс, а не вот то ужасное айфобс-образное что понимают только бухгалтеры с высшим образованием
* всё в одном месте, на смартфоне (с опциональым веб-доступом для олдов) — не нужен компьютер чтобы заплатить налоги или вывести деньги себе на карту
* 24/7/52 обмен валют с выводом на карту
В каком другом банке есть такой набор? Если какие-то из фишек лично тебе не нужны то конечно появляются варианты: у каких-то банков слава богу есть мобильное приложение для бизнеса, у одного банка есть ведение счёта за 1 гривну. Но всех четырех нет ни у кого.
Не подобається користуватись готівкою, але вона часто потрібна.
Простое решение я озвучил выше.
Небольшие суммы 500-1000 гривен ты и так снимешь с карты без комиссии в практически любом банкомате. Я вот на прошлой неделе 1000 снимал за один раз. Если надо больше — перекидываешь как написано выше и снимаешь.
аким чином, щоб отримати 50000 готівки — треба перекинути на Карту для виплат (наприклад), сплатити за це 250 грн комісії
Каким боком недостатки Приватбанка к обсуждению преимуществ и недостатков Монобанка? Не выводи на карту для выплат — и не будешь платить дебильные комиссии Приватбанка. Делов то.
Потому вопрос, зачем вам нал и не скрываете ли вы что-то?
Конечно если это рабочий день а сумма больше 100 000 грн все равно удобнее заскочить в отделение «Унивкерсал» в кассу.
В банке сообщили, что они обязаны проверять все прибыльные операции клиента. Вынуждает их к этому законодательство Украины, а именно статья 7 Закона Украины «О предотвращении и противодействии легализации (отмыванию) доходов, полученных преступным путем, финансированию терроризма и финансированию распространения оружия массового уничтожения». То есть финансовые учреждения сами выставляют лимиты для каждого человека отдельно.
Але тут ось такий зашквар…
Устал повторять: для того чтобы снять большие суммы налички проще перекинуть деньги на карту другого банка (или карты нескольких банков) у которого снятие наличных без комиссии и чей банкомат рядом. Не надо пытаться пахать огород на Жигулях и использовать карту Монобанка как средство обналичивания.
Если сильно хочется вывести больше 50000 или за один раз большую сумму — перекидываешь на счёт Форвадра, ПУМБ, другого банка с бесплатным снятием наличных или на счета нескольких таких банков и снимаешь не заплатив ни копейки ни Монобанку, ни другим банкам.
Если в твоем забытом богом селе один банкомат Приватбанка и до ближайшего банкомата другого банка ехать час — то конечно Монобанк тебе не подходит. Но это твой частный случай интересный только тебе.
І можеш ще раз про моно повторити певно з 2х разів не дійшло, що мова йшла двічі про карту приватбанку
1. переказ коштів з фоп рахунку на картку універсальна.
2. відкриття депозиту на 1 міс в грн на суму з пункту 1.
3. на наступний день після відкриття депозиту - відмовитись від продовження депозиту.
4. через місяць отримати кошти на картку для виплат і зняти їх без комісії.
ще як варіант деякі ІТ-компанії мають свій пільговий тариф в приваті і у всіх ФОП цієї компанії в приваті 0% тариф на переказ з фоп рахунку на картку для виплат (включно з тарифом за зарахування коштів)
знімати готівку в банкоматі і касі - до 300к без комісії.
зарахування коштів без комісії
комісія за платіж з фоп привату - 2 чи 3 грн
------------------
Зайдите просто на сайт и почитайте тарифы на снятие наличных с черной и белой карточек. 0,5%. Распространяете заведомоложную информацию. Это уже ставит под сомнение вашу всю информацию!
Зняття коштів, які є заробітною платою або зарахуванням власних коштів від діяльності ФОП, у сумі до 50 тис грн. на місяц
https://www.monobank.ua/rates
Ты так и не удосужился прочитать, зато споришь так будто эксперт.
Это — в любом украинском банкомате.
Моно, как и другие банки, знает т.к. назначение платежа «зарплата Иванова И.И. за Х.ХХ.2020года, после удержания налогов. Свыше ЗП — 0,5%
Опять же в тарифах, которые ты так и не удосужился прочитать, всё написано: «Платежі за реквізитами на рахунок однієї або різних юридичних осіб в будь-якому українському банку.»
В общем случае при оплате своими деньгами без комиссии платеж до 10000 и если общая сумма в месяце не превышает 20000.
В других банках приходится процент платить за пополнение через кассу.
У Моно нет касс, пополняешь карту и делаешь с неё перевод на свой или чужой счёт ФОП.
Ахххах, и на старуху бывает проруха (это я про себя). Оказывается исключения есть: при пополнении через кассу Универсалбанка комиссия и со стороны Универсалбанка и со стороны Монобанка - 0%.
Я не могу предоставлять сам себе фин помощь. :)
Я при пополнение своего ФОП-счёта обычно пишу «Поповнення власних коштів». А то бывает с горяча вывел много, а потом нечем налог заплатить или ещё что-то.
А зачем банкомату об этом знать, если ты писал про комиссию которую берет сам Монобанк и соответственно сам Монобанк отменяет эту комиссию для зарплаты и доходов от деятельности ФОП?
Банкомат может снять свою комиссию (правда в Украине это практически не встречается), но она никак от Монобанка не зависит.
Короче, садись, два: завтра с родителями к директору, а в сентябре на переэкзаменовку.
Ты просто полный ноль в том о чём споришь.
Ты сейчас пытаешься мне доказать что (далее следует аналогия, посмотри в словаре что это) раз Солнце весит миллионы тон то оно не встанет завтра утром потому что нет такого крана который могу бы Солнце поднять.
Тоесть это я самоутверждаюсь отрасывая без анализа чужие аргументы? Аххха.
Это вместо того чтобы признать ошибку, тем более что это можно было сделать уже два раза.
тому комісія за зняття готівки з картки буде вказана вже у виписці.
приклад - знімаєте в банкматі Авалю з картки універсальна привату. банкомат авалю покаже комісія 5 грн, а приват потім з вас доспише 1% комісії на картці.
так і в монобанку потім банк при обробці транзакції вже перевірить чи це були кошти ФОП/зп і або тариф 0 або 0.5 буде
Бублик похоже даже не догадывается что в любом другом украинском банке клиента ждала бы та же история.
ИМХО, но такого уровня сервиса, как от Моно — Украина не заслуживает. Другие банки просто отдыхают со своими скрытыми комиссиями и убогими службами поддержки (в том числе Приват).