Як «Мінфін» і попереджав у своєму ранковому прогнозі — тиск на гривню на валютному ринку поки тільки посилюється. І «заслуга» в цьому в основному спекулянтів і нерезидентів, а частково й експортерів.
Долар і євро знову дорожчають: що і хто підриває курс
Спекулянти просто заробляють на стрибках котирувань і у середу їх порадував не тільки долар (він виріс на 8 копійок), але і євро, який через зміцнення євровалюти на міжнародних ринках — подорожчав при продажу на українському міжбанку відразу на 24 копійки до 32,2433 / 32,2695 гривень.
Нерезиденти сьогодні були знову помічені на міжбанку з активною купівлею долара через СІТІбанк для виведення своїх капіталів з гривневих облігацій, що додало попиту на ринку.
Експортери, спостерігаючи за зростанням курсу — не поспішали продавати свою валютну виручку на початку сесії, а вичікували максимально високих котирувань.Це логічно з точки зору будь-якого продавця, який хоче продати свій товар дорожче. Але це призводило до систематичної нестачі пропозиції валюти протягом дня і створювало додатковий тиск на міжбанк.
Читайте також: Рада НБУ знайшла заміну Чурію. Курувати валютний ринок буде Юрій Гелетій
Рятувати ситуацію був змушений НБУ. Він з самого ранку продавав долар. Спочатку близько $ 100 млн по 27,77 гривень, а потім ще $ 100 млн по 27,80. Це дещо зменшило загострення пристрастей на торгах, але остаточно ринок не заспокоїло. Сесія завершилася з досить негативним настроєм учасників ринку в частині перспектив по гривні на найближчий час і більшість дилерів зараз говорить про продовження тиску на нацвалюту і завтра.
Хід торгів:
Весь день міжбанк перебував під тиском попиту на валюту, що і відбивалося на котируваннях. НБУ відразу почав продавати долар по 27,77 гривень і це утримало курс з ранкових 27,74 / 27,77 до 11 години на рівні 27,74 / 27,76. Але перших $ 100 млн виявилося явно замало і на 12:00 курс виріс до 27,78 / 27,80. А НБУ довелося виходити вдруге з довготривалим продажем по 27,80.
Спочатку цей рівень був навіть вище котирувань продавців і клієнти скуповувалися у них, а не у регулятора. Але поступово попит зростав, а пропозиція (крім нацбанківських других $ 100 млн по 27,80) — зменшувалася.
Ближче до 13 години курс піднявся до 27,785 / 27,805 і протримався в цих межах до 14:00. Після обіду котирування завмерли на позначці 27,795 / 27,815 гривень до моменту уходу з ринку Нацбанку, але як тільки він пішов — курс знову збільшився. Завершилася сесія рівнем 27,82 / 27,845.
Головні події 22 липня на міжбанку:
1) Долар виріс з ранкових 27,74 / 27,77 гривень до 27,82 / 27,845 на кінець дня;
2) НБУ виходив на ринок двічі та продавав долар по 27,77 і по 27,80 гривень. За оцінками учасників торгів продав всього не менше $ 200 млн;
3) Довідковий курс Нацбанку на 12:00 зафіксовано на рівні 27,7674 гривень, а офіційний на 23 липня встановлено на позначці 27,7798 гривень за долар.
Стежте за цікавими і ексклюзивними матеріалами про вплив пандемії на економіку в телеграм-каналі «Економіка і коронавірус».
Коментарі - 35
Спекулянт чем-то похож на мошенника.
Спекулянт — это общепринятое во всём мире понятие, и было известно задолго до создания даже РСФСР.
Спекулянты – это лица, которые покупают что-либо не для собственного потребления, а с целью последующей продажи по более высокой цене. Единственная цель спекулянтов – заработать на разнице цен.
Commodity Futures Trading Commission США определяет термин «спекулянт», как «трейдер, который не страхует, а кто торгует с целью получения прибыли за счет успешного ожидания ценовых движений».
а впереди сентябрь и выплата 2,3 млрд, которые однозначно будут списаны с резервов. плюс нерезы до конца года будут только выходить, что опять уменьшит резервы.
с мвф пока пауза и не раньше ноября будут конкретика.
думаю вверх будем плавно идти. конец июля 28, август 28,5 и сентябрь уже возможны 29.
Предложите свои варианты, действия как не загнать экономику странны в яму. Эффективную модель НБУ и Минфина на ваш взгляд в 3-х словах и 3 года (2019 - 2021)
П.С. Коррупция само сабой есть и будет
Курс будет ровно таким какой выгоден нерезам. Овгз они брали под 18%, но при курсе 25 на август. Доходность на грани.
На сегодня пока хватает меньше валюты для удержания уровня, значит гривна быстрее закончится и нбу меньше продаст резервов.
Все очевидно, страны США и ЕС страдают и печатают, а мы укрепили свою валюту, вот только курс и бюджет должны дружить, а когда 40% в тени, они они не дружат, а точнее друг друга не понимают. Это было долго, когда страна жила в сказке «Лебедь, рак и щука», и вот сказке пришел конец.
Все звучить, гарно, але диявол в деталях:
- «сворачивать все сильнозатратные программы, не повышать з/п госслужбе». А де тут розвиток? По суті, Ви говорите про «перетерпіти» важкі часи. Але скільки терпіти? Якщо дивитись в корінь, то проблема не в тому, що сьогодні якийсь там особливий час, а от завтра стане краще. Проблема в тому, що «нинішні» і з малою зарплатою, і з великою зарплатою все одно ведуть країну в прірву. Причому, навіть на великі зарплати професіонали до них йти не хочуть...
- «НАГНУТЬ СУДЫ, чтобы не принимали за бабки решений». А чим по Вашому відрізняється суд, якого нагнули без бабок, від нагнутого за бабки? Філософія «нагнуть суды» неправильна в принципі.
- «ВЫЧИСТИТЬ И ЗАСТАВИТЬ НОРМАЛЬНО РАБОТАТЬ МЫТНИЦУ И НАЛОГОВУЮ!!! А то сидят в кабинетах, схематозники, бабки себе в карман зарабатывают, а не в казну». Звучить гарно. Але хто їх буде чистити? Ті, хто прийшов до влади на бабки найбільших в Україні схематозників? Як вони повинні вичищати самі себе? Іншими словами, Ваша пропозиція цілком прийнятна як гарний лозунг для чергового кандидата на РЯТІВНИКА НАЦІЇ. Але втілити пропоноване в життя не здатен ніхто. Тут хіба що свій український Адольфик намалюється для втілення Вашого варіанту. Але світ вже такі варіанти проходив, з великими втратами.