Українська гривня опинилася в п'ятірці найбільш недооцінених валют світу в оновленому індексі бігмака (The Big Mac Index). Про це йдеться в даних рейтингу видання The Economist.
Індекс Big Mac: Гривня увійшла до п'ятірки найбільш недооцінених валют
Найбільш недооцінені валюти
У липні українська валюта опустилася на четверте місце з кінця, тоді як у січні 2020 року займала сьому сходинку.
Найбільш недооцінені валюти (крім України)
- Азербайджан – на 59,3%;
- Мексика – на 61%;
- Туреччина – 64,3%;
- Росія – 66,5%;
- ПАР – 67,4%.
Переоцінені валюти
Переоціненими валютами є тільки швейцарський франк, ліванський фунт і шведська крона. В Швейцарії Біг-Мак коштує на 20,9% дорожче, ніж в США.
Читайте також: В НБУ не сприймають всерйоз індекс Біг-Маку
Скільки повинен коштувати долар
Видання зазначає, що бігмак в Україні коштує 59 грн, тоді як в США – $5,71. Таким чином, долар в Україні має коштувати 10,33 грн, тоді як фактичний обмінний курс становить 27,13 грн/$.
Відео: Новий глава НБУ. Що буде з інфляцією і курсом гривні
Експерти підрахували, що курс гривні недооцінений на 61,9%.
Що означає індекс
Індекс Big Mac був розроблений виданням у 1986 році. За його методикою порівнюється вартість самого популярного бутерброда закусочної мережі Mcdonald's в різних країнах.
Нагадаємо
В січневому рейтингу Economist, українська гривня покращила позиції в індексі Big Mac, піднявшись з 5 на 7 місця з кінця рейтингу.
Коментарі - 39
Но как обьяснял когда-то автор «индекса бигмака» - «бигмак - это фактически минимальный продуктовый набор. хлеб , мясо .зелень. Он является более представительным чем любой другой товар»
какие надежды на лучшее ? только пережили комету, как летит 6 волна короновируса наперегонки с «матерью всех экономических кризисов».
У нас с вами разный интернет.
я как ни зайду - «тарифы растут , банки рушатся . кризис на подходе (он собака уже лет 10 на подходе , быстрее бы уже)» и т.п.
«Это не доказывает, что гривна недооценена. Это просто доказывает, что украинская экономика платит очень мало своим работникам по сравнению с тем, что зарабатывают рабочие в США.» - повністю погоджуюсь!
В умовах пандемії і масового переходу ринку праці в онлайн для українця відкривається доступ до закордонного роботодавця, який платить більше. Тобто заробляти можна буде більше «там», а витрачати буде все ще вигідно вдома. Непоганий шлях,а можливо найкращий, враховуючи інші можливі сценарії.
Я читал блог нашего пацана, уехавшего в Аргентину. У него были доходы отсюда, в валюте — и он очень обрадовался дефолту и обвалу курса. Писал что внезапно стал миллионером на фоне соседей.
счастье длилось очень недолго. Закрылись все магазины с приличными товарами (исчезли покупатели), кафешки и т.п. исчезли уличное освещение и вывоз мусора….Остались ларьки с дошираками, кучи хлама, бомжи и пацанчики, сидящие на корточках и внимательно оглядывающие прохожих. И он — такой весь из себя богач с валютным доходом. Сбежал в Уругвай…
Багаті колись теж були бідними, але тоді вони рухалися інакше ніж зараз.
І я не кажу, що дефолт та обвал курсу — це добре. Це погано.
Я сперечався з думкою, що буде добре, якщо зробити, щоб «в Україні було НЕвигідно витрачати і н̶е̶вигідно заробляти". Ні країні, ні українцям від цього краще не стане.
Правильний шлях — це щоб українці та економіка працювали та стрімко розвивались. На шляху розвитку вважаю шкідливим одразу задирати ціни до західного рівня. Нижчі ціни та зарплати — це конкурентоспроможність та збалансованість, які можна ефективно використати.
для развития экономики нужна стабильность и платежеспособный спрос.
низкие зарплаты - это низкий платежеспособный спрос.
условно говоря - зарабатывая 30000 вы пойдете в парикмахерскую . вечером в кафе . потом поведете детей в зоопарк.
А зарабатывая 3000 гривен - вы пострижете себя кривыми ножницами ,поужинаете мивиной и пойдете спать.
В первом варианте - вы накормили еще десяток людей. Во втором - голодными лягли и вы - и они.
Привели ли низкие зарплаты в 90-е годы (а платили реально 30-50 долларов в месяц) к высокой конкурентоспособности и росту экономики ? Нет. потому что спроса небыло.
рост начался когда зарплаты выросли до 300-400 долларов.
низкие зарплаты реально выгодны 5-6 экспортерам ресурсов. Но толку с них ?
Ахметов получит с экспорта железной руды миллион долларов - и рабочим заплатит 20000. На разницу купит яхту. Какая польза со всего этого для его рабочих , получающих 50 долларов в месяц и бюджету ? никакой. вообще. А вот при зарплате рабочих 500 долларов - он бы получил меньше. Но рабочие - создали бы платежеспособный спрос в экономике - запустилось бы еще 50 бизнесов.
Ви запропонували зробити навпаки.
Зробити швидко повністю навпаки - це погана ідея.
Я за поступове зростання цін і зарплат разом з розвитком економіки.
Условно говоря - если сделать доходы сверхнизкими - это не приведет к расцвету промышленности. Это приведет к сомали с драками за гуманитарную помощь и 90 % безработицей.
— згоден.
Так само не приведе до розквіту різке зростання цін.
всем остальным - нет .