Середньозважена добова ціна електроенергії на ринку «на добу вперед» (РСВ) в об'єднаній енергосистемі України збільшилася на 54,12%, або на 513,11 гривень/МВт-год — до 1 461,11 гривні/МВт-год (станом на 6 липня). Про це свідчать дані ДП «Оператор ринку», передають Українські Новини.
6 липня 2020, 11:27
Електроенергія в Україні дорожча, ніж у Європі
Як відрізняються ціни в Європі
За аналогічний період — з 29 червня по 6 липня — середньозважена ціна електроенергії на РСВ в межах «Бурштинського енергоострова» скоротилася на 0,7%, або на 12 гривень/МВт-год до 1 620,4 гривні/МВт-год.
Якщо порівнювати із цінами на європейській енергобіржі Nord Pool, ціна в ОЕС України (47,89 євро/МВт-год) перевищує ціни в Норвегії (1,09 євро/МВт-год) в 44 раза, у Швеції (1,61 євро/МВт-год) — до 29,7 раза, в Данії (1,38 євро/МВт-год) — до 34,7 раза, у Франції (27,13 євро/МВт-год) на 76,5%, у Німеччині (14,28 євро/МВт-год) — у 3,3 раза, в Австрії (24 євро/МВт-год) в 2 раза.
Читайте також: Що буде з тарифами на електроенергію для населення. Голова комітету ВР дав відповідь
Раніше повідомлялося
- Тарифи на електроенергію для населення підвищувати не будуть. У цьому запевнила виконувачка обов'язків міністра енергетики Ольга Буславец.
- Раніше голова профільного комітету Ради Андрій Герус говорив, що цього року тарифи на електроенергію підвищувати не будуть, але в подальшому цього не уникнути.
- 5 травня НКРЕКП презентувало своє бачення майбутнього розвитку ринку електроенергії і виходу з енергетичної кризи, що виникла в Україні.
- Регулятор, зокрема, запропонував з 1 січня 2021 року скасувати пільговий тариф для населення на перші 100 кВт-год/місяць.
Джерело:
Мінфін
Коментарі - 28
Но премьер и президент не заинтересованы что-то менять, как видим.
Убрать все льготы у «зелёной» энергии — пусть продают по рыночным ценам.
А про угольную никто и не вспоминает. Куда-то из телевизора делся роттердам+ (который еще в силе). Импорт угля из россии и прочее. Манипуляция мнением идет знатная.
Але там ціна на декілька порядків вища ніж іншої енергетики, тобто, в складовій загальної вартості всієї енергетики вона має більше четвертої частина вартості всієї ел енергії!
https://biz.liga.net/ekonomika/tek/novosti/zelenaya-energetika-kontroliruet-chetvert-denejnogo-oborota-energorynka
Но проблема актульна лишь до 2020 года. По закону дальше для промышленой генерации вструпают в силу аукционы. Потому весь сыр-бор про зеленую энергетику мне непонятен. Зеленый тариф лишь до 2030 года. Срок службы электростанций - лет 30. Как по мне, прекрасная альтернатива угольным станциям (да, нужно выйти на 30% ВИЭ к 2030). У нас же в угоду Ахметову ВИЭ сделали альтернативой атомной енергии.
«Но проблема актульна лишь до 2020 года.» — Ціна зафіксована в евро на 10 років! То ви вважаєте що 400 млрд грн для нашої бідної держави це небагато?..
Він є однією з проблем в енергетиці, тому що весною 2019 задля надприбутків був пропорошенківськими партіями (разом з бувшими ригами) прийнятий закон, який передбачав таку компенсацію СЕС що здавалися в експлуатацію протягом 2019 року (раніше по закону під компенсації потраплали СЕС здані до 1 травня 2019 року). Що в результаті становило 80% від всіх СЕС та компенсацій по ним!
Основним бенефіціаром цього закону став знову ж таки Ахметов. Але там непогано і сам Порошенко кормиться.
І додайте сюди, що інша генерація не безкоштовна. Тобно, навіть за атомну треба було б заплатити 4 млрд грн. в рік. А за вугільну — 8 млрд. Тому платити нам не 40, а 32 млрд. Але хто ж рахує… «Порошенко заробляє». Аж 8% річних.
А от Ахметов заробляє. Але не на зеленій — на вугільній
Ну і цифра в 5 млрд у.е. інвестицій в СЕС я ніде не зустрічав. Можете дати якісь посилання на аналітику?
«За пять лет инвесторы вложили в эту сферу 4,8 млрд евро.»
Насправді, мабудь навіть більше. Навіть зараз СЕС коштує близько $1 за ватт. В 2015 було значно більше. А ввели 7 Гвт потужностей. Тобто реальна оцінка наближається до $8-10 млрд інвестицій
У нас же перевернули с ног на голову и получили дисбалансы.
Ибо в Дании при цене 1,38 евро/МВт-ч на бирже люди платят 0,31 евро за кВт.ч - в 225 раз больше.
У нас же на условной бирже цена 47,89 евро за МВт/ч, а тариф на єлектроенергию - 0,05 евро за кВт/ч - всего в 1.1 раза выше той, что на бирже и в 6 раз меньше, чем в Дании.
Проблеми ж в енергосекторі визвані тим, що Ахметов не хоче скорочувати вугольну генеренацію відповідно до приросту зеленої. На додаток до цього Герус в угоду Коломойскому відкрив імпорт з россії електроенергії, чим ще сильніше розбалансував наш ринок. Хоча ріст зеленої генерації був прогнозований, плановий і головне, простимульований.
Доля виробництва ТЕЦ\ТЕС лише зросла!
Мета набагато простіша та банальніша — збагачення тих хто заробляє на ТЕЦ/ТЕС та СЕС, особливо Ахметова. Для його збагачення на монополії діяли як Порошенко раніше, так і нині Зеленський
Уважно прочитайте другий абзац мого попереднього посту
Народные депутаты из фракции «Слуга народа» и группы «Доверие» предлагают ввести налог в 6000 грн за пай для рядовых владелецев земли. Инициативу поддерживает большой агробизнес, пишет DW.
Здерти з народу побільше - зе-плани.
Ну і недолугість такої ідеї видно хоча б на тому, що, наприклад, за оренду паю на пісчаниках на Житомирщині люди за рік навіть 6 тис не отримують, в тот час як на чорноземах Херсонщини ця сума в десяти разів більша