Уряд розраховує підписати меморандум про отримання 1,2 млрд євро макрофінансової допомоги Європейського Союзу в 20-х числах липня. Про це заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль в ефірі програми «Свобода слова».
5 липня 2020, 12:14
Шмигаль розповів, коли ЄС перерахує Україні 1,2 мільярда макрофіну
Коли очікують транш
«Уже в 20-х числах місяця, я сподіваюсь, ми підпишемо черговий меморандум про надання наступного траншу макрофінансової допомоги в розмірі 1,2 млрд євро від Європейського Союзу. Це сьогодні було проговорено з віцепрезидентом Європейської комісії», — сказав Шмигаль.
Прем'єр наголосив, що це також свідчить про те, що незалежно від зміни глави НБУ Україна залишається стабільною.
Читайте також: Євросоюз стурбований відставкою голови Нацбанку
Нагадаємо, у травні в Європейській комісії констатували, що Україна, ухваливши закон про банки, виконала всі умови, необхідні для отримання останнього траншу четвертої програми макроекономічної допомоги у розмірі 500 млн євро.
Передісторія
- У вересні 2018 року Україна і ЄС підписали кредитну угоду про надання 4-ї програми макро-фінансової допомоги ЄС Україні (MFA IV) на 1 млрд євро і меморандум про взаєморозуміння, в якому закріплені умови виділення цих коштів.
- Сума в 1 млрд євро була розділена на два рівних транші. Перший з них ЄС перерахував у грудні 2018 року. Отримання другого прогнозувалося на весну-2019, однак на той період Україна не виконала низки зобов'язань.
- Уряд Гончарука чекав транш у 1 кварталі 2020 року.
- 13 травня Рада ухвалила «антиколомойский» закон про вдосконалення деяких механізмів регулювання банківської діяльності. «За» законопроект № 2571-д проголосувало 270 депутатів.
- Прийняття цього закону було останньою вимогою і МВФ для надання нової програми.
Джерело:
Мінфін
Коментарі - 27
Когда ты приходишь к другу второй раз, не вернув средства, которыми тебе «помогли» первый раз - друг задумается, но если хороший, то даст снова в долг
В третий раз ты потеряешь друга
Как всем известно, нормальных, искренних друзей у Украины нет, поэтому всё, что в прессе называют «помощь» является по сути займами в основном на грабительских условиях
Об условиях этой «помощи» на 1,2 млрд. можете почитать набрав в гугле «ЕС предупредил Раду о недопустимости поддержки украинского машиностроения» или «Европейские банки могут прекратить предоставление кредитов украинским компаниям и организациям в случае принятия закона с требованием локализации производства»
Кому это известно ? и почему это вдруг их нет ? странная теория.
назовите хоть один случай реальной безвоздмездной помощи
не считая мелких грантов и гумманитарной помощи
(Источник: https://tyzhden .ua/News/221675)
За 4 года получается 800 млн «мелких грантов».
есть партнер, источник дохода, и конечно политический фактор
у нас есть союзники , такие как европа , турция или США. Можно ли их назвать друзьями ? не знаю . Даже в дружбе людей - у них сохраняются свои , личные интересы.
США заставляет платить страны - союзники, вы это не знаете ? погуглите сколько платит Япония или Германия америке за союзничество
не хочу дальше лезть в политику и объяснять явное
А то , что нам открыли рынок , на чем у нас появились целые отрасли промышленности - вы уже забыли ?
Япония платит США «за союзничество» ? Наоборот - это США платит японии за аренду территории под военные базы. А япония уже 70 лет обходится практически без армии - ее США защиищают. Сколько сотен миллиардов они сэкономили ?
не лезьте в политику. это не ваше.
Вот японцы и переживают.
Индия заключила контракт с США на 2,6 ярда и 1000 электровозов.
Вопрос : сколько стоит электровоз ?
1 миллиард поделим на 225 = 4.444 миллиона за штуку.
2.6 миллиарда поделим на 1000 = 2.6 миллиона за штуку.
А теперь посчитаем что это разные модели , поставляются на разных условиях (наши - на условии 40 % локализации производства) -
и какой же вывод ?
https://p.dw.com/p/3ehjp