Президент Володимир Зеленський підписав закон №3314, в якому скасовується кримінальна відповідальність за керування авто в нетверезому стані. Ця норма повинна була набути чинності з 1 липня. Про це зазначається у картці документа на сайті Ради, пише Ліга.
Судимість та великі штрафи за керування авто в нетверезому стані скасовані. Зеленський підписав закон
Що це значить
Якби президент не підписав цей закон, нетверезих водіїв карали б штрафом від 17 до 34 000 грн з позбавленням права керувати транспортним засобом на строк до трьох років, і це порушення вважалося б кримінальним проступком. За повторне порушення був передбачений штраф до 51 000 грн з позбавленням права керування на строк до трьох років.
Підписавши закон, Зеленський повернув керування в стані алкогольного сп'яніння з кримінальних проступків в адміністративний кодекс.
Як пояснював в ефірі Громадського радіо директор Департаменту комунікації МВС Артем Шевченко, це пов'язано з «певними змінами» законодавства і законодавчими колізіями.
Читайте також: Судимість і великі штрафи. Що обіцяє новий закон автомобілістам з 1 липня
За його словами, підписавши закон, президент «повернув всі норми назад», і розмір штрафів за нетверезе керування не зросте.
Нагадаємо
-
22 листопада 2018 року Рада проголосувала за законопроект, який підвищує штрафи за керування авто в нетверезому стані до 51 000 грн.
-
З 1 липня в Україні набули чинності зміни до законодавства, що передбачають кримінальну відповідальність за керування авто в нетверезому стані.
-
17 червня парламент прийняв закон №3314, яким стаття 286-1 КК скасовується і в ній вже немає кримінальної відповідальності за керування автомобілем у нетверезому стані.
-
1 червня в Україні розпочала роботу система автоматичної фото — і відеофіксації порушень правил дорожнього руху (ПДР).
Штрафи
За перевищення швидкості більш ніж на 20 км/год (2 км/год — додатковий бонус на похибку вимірювального приладу «Каскад», ДСТУ дозволена до ± 3 км/год) передбачений штраф 255 грн 510 грн — за перевищення більш ніж на 50 км/ч.
При цьому штраф зменшується на 50%, якщо він сплачений протягом 10 банківських днів з моменту отримання ухвали.
Коментарі - 15
Ну и не стоит забывать про корупционные риски. Если штраф в 10 000 платили (может и не все). То с уголовной ответственностью точно никто связываться не будет. И будут решать «по месту».
При этом реальное наказание за такое преступление, как взлом без кражи, угроз и пострадавших действительно будет штраф в несколько тысяч грн и замененый замок. И то, вполне могут оправдать.
При этом, я категорически против пьянства за рулем. Но там помимо пяьнства есть лекарста. А добрая половина лекарст имеет побочные еффекты в виде головокружений и прочего. И главное — не указан срок действия еффекта. Но для лекарст это же побочный еффект, тоесть может и не проявлятся. В итоге имеем коллизию — утром выпил таблетку от головой боли и потенциально ты являешься уголовным преступником, если в течении дня (двух дней?) сядешь за руль.
увеличенные суммы штрафов - ни к чему не привязаны, как это реализовано в развитых странах (% от имеющегося имущества, дохода и т.д.). и это приводит к тому что для одних данные цифры - овербольшие, а для других пара копеек. уголовная же ответственность (вопрос чистоты наших судов пока опускаем) считаю решала бы вопрос более кардинально, как Вы сами и заметели - никто (ни бедняк, ни мажор) с уголовкой связываться не хочет.
выпивший бутылку пива с содержанием спирта и севший за руль - преступник, сознательно совершающий нарушение, и в этом аспекте меня никто и никогда не переубедит!
Кстати, если ДТП с пострадавшими, то это и есть уголовное преступление. Независимо от того, пьян водитель или нет. Зайцева же села в Харькове. И я как раз про случаи, когда сесть за руль, если три часа назад выпил бокал вина. Это и делали уголовным преступлением.