Україна 1 червня розмістила 12-річні єврооблігації обсягом $1,75 мільярда з прибутковістю 7,3% річних. Про це повідомив старший фінансовий аналітик групи ICU Тарас Котович у твітері.
Україна розмістила 12-річні євробонди на $1,75 мільярда з прибутковістю 7,3%
Попит інвесторів на папери з погашенням у березні 2033 року перевищив $7,5 мільярда.
Одночасно міністерство фінансів України має намір викупити власні єврооблігації з погашенням в 2021 і 2022 роках на суму до $750 мільйонів.
Ціна викупу паперів з погашенням в 2021 році встановлена в розмірі $1035 за акцію номіналом $1000, для євробондів з погашенням в 2022 році — $1042,5.
За словами фахівця відділу продажів боргових цінних паперів Dragon Capital Сергія Фурси, Україна в день відставки глави НБУ провела розміщення єврооблігацій.
«День в день. Була складна операція, обсяг випуску склав $ 1,75 млрд, з них нових грошей в український борг інвестори принесли більше $ 1 млрд. І як тільки угода була закрита, було оголошено про відставку Смолія», — написав він.
Фурса зазначив, що в результаті, найбільші світові Фонди відчули себе ідіотами.
«Для інвесторів теж немає нічого важливішого незалежного Національного банку. В результаті, цієї ночі, найбільші світові інвестори, керуючі трильйонами доларів, намагалися відіграти назад цю угоду. І вимагають визнати її недійсною. Вийде чи ні у них, ще не відомо. Але в будь-якому випадку це колосальний скандал. Де або Україна кидає інвесторів, помахавши їм ручкою, або Мінфін скасовує угоду і стикається з безпрецедентною ситуацією, адже такого взагалі не повинно відбуватися ніде і ніколи», — прокоментував він.
Передісторія
Раніше «Мінфін» повідомляв, що Road show пройде в Лондоні, Мілані, Франкфурті та Мюнхені. Організаторами угоди призначені BNP Paribas і Goldman Sachs.
У жовтні минулого року Україна розмістила два транші євробондів на загальну суму $2 млрд: єврооблігації з погашенням у лютому 2024 року на $750 млн з прибутковістю 9% і 10 — річні євробонди на $1,25 млрд із прибутковістю 9,75%.
У березні були дорозміщені 10-річні єврооблігації на $350 млн. WSJ з посиланням на джерела, знайомі з цією угодою, повідомляла, що всі доразмещенные євробонди в рамках приватної угоди були викуплені банком JP Morgan (він же виступив єдиним організатором дорозміщення).
Коментарі - 29
Мексика — 11.5% 15may2026, USD
Инфляция в Мексике — 2.84% (0.38% за месяц)
Думаю, не только она, а многие развивающиеся страны. Евробонды — это нормально.
Https://finance.liga.net/ekonomika/novosti/ukraina-otmenila-razmeschenie-evrobondov
2 хв ·
Позор. Сделка, которую вчера провел Минфин по размещению Еврооблигаций, сегодня отменена. Причина - подрыв независимости Национального Банка. Украина не привлекла 1 млрд долларов новых денег. Инвесторы не любят, когда их кидают. И для Украины денег больше нет."
В мире знак $ (одна палочка) означает национальную валюту.
Знак доллара с двумя вертикальными палочками.
Евро как украинская Є.
Только в Украине знак $ трактуют как доллар, что вносит путаницу и непонимание.
Развивающие страны в два раза больше, про Мексику выше писал, у нее 11% вообще.
Вот уж идиоты там в Мексике))
«В течение длительного времени на Национальный банк Украины осуществляется систематическое политическое давление. Это делает невозможным эффективное выполнение мной как Председателем возложенных на меня обязанностей руководства деятельностью Национального банка и взаимодействие с другими государственными органами. Своей отставкой я хочу предостеречь от дальнейших попыток подорвать институциональные основы центрального банка в Украине», - заявил Яков Смолий.
Так, послы G7 отметили, что «подрыв» НБУ был бы большим шагом назад и поставил бы под угрозу поддержку реформ в Украине.
«Подрыв этого сверхважного института (НБУ) был бы большим шагом назад и поставил бы под угрозу надежность реформ Украины и их поддержку», - говорится в сообщении.
Также отмечается, что в G7 считают фундаментальным достижением для Украины «независимость» НБУ. По их мнению, это позволило уменьшить коррупцию, спасло обанкротившийся банковский сектор и способствовало его росту.