Мінфін - Курси валют України

Встановити
25 червня 2020, 13:01

У Кабміні відмовилися вводити мито на ДП й автогаз на користь Коломойського

Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі (МКМТ) вважає недоцільним введення мита в 8,46% на імпортовані з Росії дизельне паливо та зріджений газ. Про це йдеться в повідомленні МКМТ, оприлюдненому в урядовій газеті «Урядовий кур'єр» 25 червня.

Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі (МКМТ) вважає недоцільним введення мита в 8,46% на імпортовані з Росії дизельне паливо та зріджений газ.
Фото: 1news.com.ua

Рішення комісії

«За результатами розгляду (скарги „Укртатнафти“, „Укрнафти“ і „Укргазвидобування“) комісія встановила, що наведені в скарзі доводи не є достатніми для порушення антисубсидиційного розслідування щодо імпорту в Україну окремих продуктів перероблення нафтової сировини (дизельного палива та скрапленого газу) походженням з Російської Федерації», — йдеться в ньому.

Також МКМТ припинила антисубсидійовану процедуру щодо імпорту в Україну дизпалива і скрапленого газу походженням з Росії.

Читайте також: Лідери ЄС вирішили продовжити економічні санкції проти Росії

Коли рішення набуває чинності

Це рішення набирає чинності з дня доведення його до відома компанії «Укртатнафта», найбільшої нафтовидобувної компанії «Укрнафта» та державної газодобувної компанії «Укргазвидобування».

Читайте також: У Кабміні розповіли, подорожчає паливо через нові мита для РФ

Нагадаємо

  • На початку 2020 року групи «Приват» і «Нафтогаз» подали скаргу в Міжвідомчу комісію з міжнародної торгівлі, вимагаючи введення мит на імпорт палива і скрапленого газу на рівні 8,46% з щорічним підвищенням до 2024 року до 25,4%.
  • Раніше аграрії у Кабміні протестували проти підвищення цін на продукти через мит на паливо.
  • Також автоперевезення можуть подорожчати через мита на дизпаливо.
  • У лютому 2020 року імпорт дизельного палива з Росії збільшився на 40% до 200,8 тисяч т порівняно з січнем (142,5 тисяч тонн) і дозволив частково компенсувати зниження поставок з Білорусі.

Коментарі - 12

+
+15
Volshebnik
Volshebnik
25 червня 2020, 13:33
#
Зеленский пешка Коломойского говорили они. Теперь они молчат...
+
+15
ballistic
ballistic
25 червня 2020, 13:44
#
А допустити, що «пєшка» знайшла нового, більш вигідного спонсора - не варіант?
+
+15
Alex Stein
Alex Stein
25 червня 2020, 14:38
#
Мне кажется вы шахматы с политикой/проституцией перепутали. Не слыхал чтобы в шахматах пешке разрешали менять сторону или доску.
+
+15
ballistic
ballistic
25 червня 2020, 17:00
#
А може це Ви в метафору не змогли?
Які шахи? Ми тут політика обговорюємо.
+
+15
NFH
NFH
25 червня 2020, 14:53
#
Судя по кабмину он оказался пешкой Ахметки
+
0
bonv
bonv
25 червня 2020, 15:36
#
Щмигаль для ахметки а Герус для бені.. і так дальше..
+
+38
bonv
bonv
25 червня 2020, 13:45
#
Нафта недорого. Як Ігор Коломойський отримав $49 млн за день.
17 червня «Укрнафта» продала 260 тис. тонн нафти за ціною $18 за барель. Це при тому, що в світі вже давно $40. На такому обсязі (двомісячний видобуток) компанія втратила 1,3 млрд грн.
А хто придбав? Ігор Коломойський — одноосібний покупець. Хоча, за великим рахунком, він і продавець, оскільки контролює Укрнафту з 2003 року.
Хто програв? Держава в особі НАК Нафтогаз України, власник 50% акцій Укрнафти. Він стоїть весь цей час осторонь і спостерігає.
https://nv.ua/ukr/biz/experts/desheva-nafta-dlya-kolomoyskogo-ukrnafta-i-naftogaz-novini-ukrajini-50095803.html
+
+38
ballistic
ballistic
25 червня 2020, 13:54
#
«Зеленский НЕ пешка Коломойского говорили они. Теперь они молчат...» :)
+
0
bonv
bonv
25 червня 2020, 14:24
#
Петиція шахтарів до Президента про відставку Геруса набрала понад 21 тис. голосів.
В області катастрофа. Шахтарська праця і вся наша енергетична галузь вже не просто в небезпеці, вона гине. Наші підприємства в простої і незрозуміло, коли вийдемо з нього. Наше вугілля видобувається нашим потом і кров'ю, але зараз воно нікому не потрібене. Вугілля стільки, що залишається його тільки «їсти». Тисячі людей без роботи і практично без засобів до існування", - відзначають шахтарі у петиції.
У своїх бідах вони звинувачують главу енергетичного комітету ВР Андрія Геруса, який, незважаючи на профіцит вугілля, пролобіював імпорт електроенергії в Україну з РФ.
«Цілих півроку всі закривали очі на те, що творить Герус (людина Коломойського), поки все не рухнуло практично остаточно. Коли закриються наші українські шахти, тоді ми дізнаємося справжню ціну російської електроенергії, кривавої електроенергії. Грошей не буде у шахтарів - у шахтарських містах життя зупиниться. У магазинах ніхто купувати нічого не буде, міста просто помруть», - відзначають шахтарі.
Петицію підписали шахтарі ДП «Селідоввугілля», ОП «Шахта» Котляревська«, ОП »Шахта «1-3 Новогродівська», ОП «Шахта Україна», ОП «Шахта Курахівська».
+
0
bonv
bonv
25 червня 2020, 13:48
#
Засилля палива з РФ в Україні: Комісія з міжнародної торгівлі планує відмовити в розслідуванні і не захищатися від російського імпорту (документ)
Детальніше читайте на УНІАН: https://www.unian.ua/economics/energetics/komisiya-z-mizhnarodnoji-torgivli-planuye-vidmoviti-v-rozsliduvanni-i-ne-zahishchatisya-vid-rosiyskogo-importu-novini-sogodni-11043695.html
+
0
bonv
bonv
25 червня 2020, 14:12
#
Відвернути увагу населення від хитрого плану Слуг олігархів по обдиранню населення.
Эксперт Михаил Гончар: Когда на рынке становится меньше дешевой атомной энергии, больше становится дорогой – тепловой и «зеленой». Дальше выход для власти один – поднять тарифы. И это будет второй этап нынешней «реформы» под названием «развод лохов»…
Подробности читайте на УНИАН: https://www.unian.net/economics/energetics/podorozhanie-elektroenergii-v-ukraine-ekspert-obyasnil-zelenuyu-shemu-ahmetova-novosti-segodnya-10985483.html
+
+15
marcher145
marcher145
25 червня 2020, 16:13
#
На самом деле проблема не в том вводить или не вводить пошлину, а проблема в монополизме рынка, по сути на рынке всего два игрока и конечно пошлина очень сильно играла бы на руку всем известному олигарху

1) расформировать импотентный антимонопольный комитет и создать более адекватную структуру
2) начать процесс приватизации и некоторых гос. активов и способствовать созданию как минимум 2-3 новых НПЗ
3) и лишь тогда вводить пошлину

одна из основных бед Украины это монополии
Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися