Міністерство внутрішніх справ підготувало законопроєкт, щоб сума штрафу за перевищення швидкості була значно більше. Наприклад, 3400 гривень для тих, хто перевищив більше, ніж на 50 км/ч. Про це заявив в інтерв'ю РБК заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко.
В Україні хочуть підвищити штрафи за перевищення швидкості. МВС підготувало законопроєкт
За його словами, зараз якщо людина перевищила до 50 км/год, то протягом 10 днів вона повинна заплатити 127,5 гривень, якщо більше 50 км/год — 510 гривень.
Читайте також: МВС створило додаток «Штрафи ПДР». Є карта камер і оплата штрафів онлайн
Плани МВС
Геращенко виступив за те, щоб в Україні було як у Фінляндії чи Швейцарії, де сума штрафу обчислюється відсотком від доходу.
«Ми повинні піднімати верхній поріг штрафу», — вважає він.
Під контролем
Він розповів, що з 1 липня в країні запускають й інші функції системи: почнуть контролювати проїзд перехресть на червоне світло і пересування по смузі для громадського транспорту.
Читайте також: МВС планує підвищити штрафи за порушення ПДР майже в 20 разів
Нагадаємо
1 червня 2020 року в Україні запрацювала система фотофіксації порушень правил дорожнього руху. Система фіксує порушення швидкісного режиму і вміє визначати номер транспортного засобу.
- За перевищення більш ніж на 20 км/год, накладається штраф у розмірі 255 грн.
- За перевищення більш ніж на 50 км/год — 510 грн.
- Якщо штраф буде сплачено протягом 10 днів, сума буде становити 50% від штрафу, тобто 122,5 грн. Загальний строк оплати штрафу — 30 днів.
Коментарі - 8
На трассе часто встречаются подкрадные населенные пункты, где по совершенно непонятным причинам стоит белый знак населенного пункта, а не синий. И знак этот часто может быть скрыт фурой, деревьями и т.д. И тут можно поймать нехилый штраф практически на пустом месте. 50 ехать посреди полей никто не будет. Обычно, в таких случаях ставят предупреждающие знаки заранее, но не у нас..
- Знаю, он мне тоже пожаловался, что ночью с машины колеса сняли.
«У перший день роботи системи було 68 тисяч порушень зафіксовано. А, приміром, 18 червня – вже 13 з половиною тисяч. Тобто динаміка йде чітко вниз, ми хочемо, щоб вона дійшла майже до нуля. Ми надіслали понад 300 тисяч листів порушникам. Але ми не хочемо слати листи, ми хочемо, щоб люди не порушували», – сказав Геращенко.
За його словами, в Україні вибрали близько 1 200 небезпечних місць, де планують поставити камери автофіксації ПДР. Цьогоріч Міністерство інфраструктури хоче купити 220 камер і встановити їх на небезпечних місцях на автомагістралях.
1 червня система автоматичної фотовідеофіксації порушень ПДР запрацювала в Києві та Київській області. Камери встановлені у місцях концентрації ДТП з тяжкими наслідками.