Глава Мінфіну Сергій Марченко очікує приїзд місії Міжнародного валютного фонду в Україну в липні-серпні. Про це пише dt.ua.
У Мінфіні розповіли, коли чекати на візит місії МВФ в Україну
«Приїзд місії планується в липні-серпні, швидше в липні. І після цього можемо очікувати наступний транш», — сказав він після голосування звіту про виконання держбюджету за 2019 рік в парламенті.
Читайте також: МВФ заклав у прогнози по Україні середньорічний курс 30 грн/$
Марченко додав, що Україна планує відмовитися від запозичень коштів Фонду безпосередньо в бюджет у 2022 році.
Передісторія
12 червня Україна повністю одержала $2,1 млрд першого траншу від МВФ.
Нагадаємо
-
10 червня Рада директорів Міжнародного валютного фонду ухвалила рішення про створення для України нової 18-місячної Програми Stand-by.
-
Загальний обсяг програми — $5 млрд. Перший транш у розмірі $2,1 повинен був надійти в Україну 11-12 червня.
Які умови МВФ поставив Україні
Як повідомляв «Мінфін», 12 червня МВФ оприлюднив текст Листа про наміри та Меморандум про економічну та фінансову політику за новою 18-місячною Програмою Stand-by для України.
У цих документах перераховуються умови, які повинні виконати уряд України і НБУ, щоб отримати решту коштів від МВФ ($2,9 мільярда).
Читайте також: Червоне світло для розширення пільг «спрощенцям» і зниження пенсійного віку
Найближчі структурні маяки
-
до кінця червня — затвердження планів скорочення проблемних кредитів державних банків.
-
до кінця серпня — перегляд усіх тарифів на опалення та прийняття спрощеної процедури зміни домогосподарствами постачальника послуг.
-
до кінця вересня — підготовка нових організаційних структур та системи для ДПС і ДМС з тим, щоб з 1 січня 2021 року вони діяли як дві окремі єдині юридичні особи.
-
до кінця вересня — посилити корпоративне управління на державних підприємствах, в тому числі розширити повноваження наглядової ради Нафтогазу.
-
До кінця жовтня цього року мають бути внесені зміни до закону про Фонд гарантування вкладів фізичних осіб та інших законів з метою вдосконалення механізму ліквідації банків та повернення активів.
-
До кінця жовтня також мають бути внесені зміни до закону про Вищу раду правосуддя для покращення процесу добору кандидатів.
-
До кінця листопада слід внести зміни до закону про банківську діяльність, підготовлений у співпраці з МВФ і Світовим банком, для того щоб заповнити прогалини щодо ефективної практики корпоративного управління та розширити повноваження НБУ.
Читайте також: МВФ погіршив прогноз падіння ВВП України
-
До кінця березня 2021 року, згідно з меморандумом, Державна аудиторська служба України за участю незалежних аудиторів має провести перевірку цільового використання бюджетних коштів, спрямованих на боротьбу з коронавірусом.
Коментарі - 1
https://www.youtube.com/watch?v=LtcZ36-m_54&feature=youtu.be
Подписывайтесь на youtube-канал «Минфина» , комментируйте видео и принимайте участие в новом конкурсе ;)