МВФ оприлюднив текст Листа про наміри та Меморандум про економічну і фінансову політику щодо нової 18-місячної Програми Stand-by для України. Про це повідомляє сайт Міністерства фінансів, де також оприлюднено офіційний переклад тексту меморандуму.
МВФ оприлюднив меморандум за новою програмою. Які завдання має виконати Україна
Зміст листа
«Лист про наміри та Меморандум про економічну і фінансову політику, схвалений Радою директорів Міжнародного валютного фонду 9 червня 2020 року, містять заходи та умови, які реалізував та планує реалізувати і дотримуватись уряд України та Національний банк України протягом періоду дії програми у 2020 – 2021 роках, а також конкретні кроки, необхідні для успішного проходження переглядів та отримання наступних траншів за програмою», — зазначають у Мінфіні.
Читайте також: Stand by замість EFF. Чому МВФ передумав
Наголошується також, що виконання положень Меморандуму дасть змогу до кінця дії програми отримати решту коштів від МВФ ($2,9 мільярда), які мають забезпечити макроекономічну та фінансову стабільність України.
Читайте також: Стало відомо, скількома траншами МВФ перерахує Україні кредит
Коли програму переглядатимуть
Згідно з оприлюдненими документами, заплановано чотири перегляди програми — за підсумками червня, вересня і грудня цього року, а також червня 2021 року.
Читайте також: Програма МВФ дозволить Україні отримати додатково майже $3 мільярди — Марченко
Очікується, що ці перегляди буде завершено 1 вересня 2020 року, 1 грудня 2020 року, 15 травня 2021 року і 15 грудня 2021 року.
Найближчі структурні маяки
- до кінця червня — затвердження планів скорочення проблемних кредитів державних банків.
- до кінця серпня — перегляд усіх тарифів на опалення та прийняття спрощеної процедури зміни домогосподарствами постачальника послуг.
- до кінця вересня — підготовка нових організаційних структур та системи для ДПС і ДМС з тим, щоб з 1 січня 2021 року вони діяли як дві окремі єдині юридичні особи.
- до кінця вересня — посилити корпоративне управління на державних підприємствах, в тому числі розширити повноваження наглядової ради Нафтогазу.
Читайте також: Червоне світло для розширення пільг «спрощенцям» і зменшення пенсійного віку. Що ще Україна пообіцяла МВФ за кредитні мільярди
До кінця жовтня цього року мають бути внесені зміни до закону про Фонд гарантування вкладів фізичних осіб та інших законів з метою вдосконалення механізму ліквідації банків та повернення активів.
До кінця жовтня також мають бути внесені зміни до закону про Вищу раду правосуддя для покращення процесу добору кандидатів.
До кінця листопада слід внести зміни до закону про банківську діяльність, підготовлений у співпраці з МВФ і Світовим банком, для того щоб заповнити прогалини щодо ефективної практики корпоративного управління та розширити повноваження НБУ.
Читайте також: МВФ погіршив прогноз падіння ВВП України
До кінця березня 2021 року, згідно з меморандумом, Державна аудиторська служба України за участю незалежних аудиторів має провести перевірку цільового використання бюджетних коштів, спрямованих на боротьбу з коронавірусом.
Крім цього, у документі визначено, що уряд України підготує законопроєкт для посилення Антимонопольного комітету відповідно до передових міжнародних практик.
Нагадаємо
- 10 червня Рада директорів Міжнародного валютного фонду ухвалила рішення про започаткування для України нової 18-місячної Програми Stand-by.
- Загальний обсяг програми — $5 млрд. Перший транш у розмірі $2,1 має надійти в Україну 11-12 червня.
Коментарі - 56
вы же понимаете что пересмотр не в сторону снижения?
«Протягом всього періоду дії програми Україна не буде вводити або посилювати валютні обмеження, вводити або модифікувати мультивалютну практику, а також не вводитиме або посилюватиме імпортні обмеження з причин платіжного балансу, або укладати двосторонні платіжні угоди, які не відповідають статті восьмій статуту Фонду», – йдеться в документі.
...Ми продовжимо оптимізацію кількості закладів початкової та середньої освіти, збільшимо капітальні видатки на оновлення будівель та забезпечимо наявність необхідної інфраструктури у школах. Ми почнемо з реформування навчальних програм, і, щоб запровадити стимули для вчителів та підтримувати систему фіскально доступною, ми подамо до парламенту зміни до закону про освіту щодо зміни структури зарплат. Що стосується вищої освіти, ми трансформуємо систему фінансування університетів та прив’яжемо зарплату до результатів...
Сперва развитие экономики, потом высокие зарплаты у бюджетников. Наоборот не бывает.
Вон в приватных клиниках и сильно больше зарабатывают. Ну и семейные врачи еще после реформы неплохо стали зарабатывать (правда не все, а те, к кому многие хотят попасть).
Ну а обеспечить всем нормальные зарплаты из бюджета в текущих условиях невозможно. И хоть сколько угодно можно кричать про «справедливость» и «кто кому сколько должен платить». А 30 лет воз и ныне там, и будет там до тех пор, пока a) страна резко не разбогатеет или б) поменяется модель финансирования (медреформа).
Может быть и надеюсь будет. Ибо это единственный выход для нищей страны получить нормальное образование и медицину. По этому пути пошла вся Прибалтика, Польша.
А заблудшим где-то в совке желаю скорейшего возвращения в реальность.
Медреформа в части семейных врачей УЖЕ нормально работает. Каким-то магическим образом моя семья УЖЕ выбрала семейного врача, который обладает высокой квалификацией, не хамит, не требует денег и не жалуется на маленькую зарплату.
Украина не США, не Польши и не Прибалтика, Украина это Украина.
Эту фигню про «особый путь» мы слышим последние 30 лет. Пока этот путь завел нас исключительно в ж...
А вместо этого нужно было еще в 90-х, в рамках шоковой терапии, провести жесткие, но необходимые рыночные реформы, скинуть весь балласт, который страна не может себе позволить, а дальше развиваться в парадигме рыночных отношений и либеральной демократии.
Если бы это было сделано 30 лет назад, мы бы сейчас жили совершенно в другой стране.
Теперь нам все-равно предстоит пройти этот путь с потом и кровью. Никакого другого пути нет, а оттягивать уже невозможно.
Страна точно может себе это позволить? Не дешевле делать программы переселения.
А ещё он «не лox» и «профан в экономике».
Богдан ответил Зеленскому: вы превратили абсолютную власть в посмешище.
https://ukranews.com/news/708045-bogdan-otvetil-zelenskomu-na-pretenzii-chto-ego-isportila-vlast
МВФ требует фактического уничтожения монополий в сфере энерго-снабжения населения.
Это очень правильно.
В бизнесе любому клиенту, если он получает кредит, банк выставляет перечень условий и ограничений. Но мы же не говорим, что все - бизнес зависимый?
Всегда есть альтернатива - погасить кредит и нет обязательств.