Вівторок пройде досить нестандартно на міжбанку, також як і майже усі найближчі дні.
9 червня 2020, 11:05
Курс долара у вівторок: чому нас чекає напружений день
З одного боку — нарешті близька до розв'язки тема з отриманням Україною траншу МВФ (сьогодні фактично ввечері по Києву пройде засідання керівництва фонду і при позитивному рішенні — країна отримує ці гроші). Крім цього, певну інтригу тримає майбутнє рішення ФРС США (це відіб'ється на поведінці усіх ринків — від золота до пари євро / долар та опосередковано на курсі гривні щодо євро) .
З місцевих факторів — сьогодні аукціон Мінфіну з розміщення ОВДП (гривневі папери — на 70,168,259, 343 та 525 днів) і в євро — на 337 днів. На 70 та 168 днів — по 500 млн гривень, решта — без обмеження розмірів розміщення. З огляду на майбутнє рішення НБУ по обліковій ставці (ринок очікує її чергового зниження на 0,5-1% річних) — у цих паперів є досить непогані шанси щодо розміщення. Цікаві інвесторам валютні облігації і в евро.
Якщо у гривні — основними покупцями будуть держбанки та місцеві великі компанії, то по євро — можуть зайти і досить багато іноземних гравців. Усе це відіб'ється найближчим часом і на ресурсному та на валютному ринках України.
За нашими прогнозами обсяги операцій на торгах зростуть до $ 220-250 млн при укладанні до 540-640 угод, а сама сесія буде достатньо динамічною. Спекулянти продовжать грати у форматі «в дві сторони», а також підлаштовуючись під дії великих гравців — намагатися розгойдати котирування долара. А за рахунок продовження періодичних сплесків курсових коливань по парі євро / долар (напередодні засідання ФРС) — намагатимуться заробити ще й на цьому.
Дивіться також: Програма порятунку України. Що буде з валютою і золотом
Нацбанк продовжить поповнювати резерви за рахунок інтервенцій при надлишку долара на торгах. Додасть пропозиції валюти на сесії і зарахування українським компаніям валютної виручки практично за два дні через вихідний у нас понеділок. Попит же може зрости за рахунок виходу на торги тих «дочок» іноземних компаній, хто поки ще не закрив свої обсяги виведення дивідендів. Це періодично може стимулювати зростання котирувань протягом дня на невеликі проміжки часу.
За прогнозами «Мінфіну» 9 червня коридор по долару на міжбанку буде у межах 26,50-26,75 гривень.
Котирування готівкового валютного ринку:
Курс в банках на 10 ранку: прийом 26,40-26,55 і продаж 26,65-26,80 гривень.
В обмінниках фінкомпаній: купівля 26,55-26,60 гривень та продаж 26,63- 26,70.
Стежте за цікавими і ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в Telegram
Джерело:
Мінфін
Коментарі - 16
З них на минулому тижні, з 1 по 5 червня, НБУ купив $410,7 млн.
При цьому НБУ на минулому тижні валюту не продавав, а з початку року продав $2,793 млрд.
Таким чином на минулому тижні сальдо операцій НБУ на міжбанку з від'ємного перетворилося на позитивне.
НБУ купив на $347,5 млн більше, ніж продав з початку року.
«Саме на цьому тижні ми перекрили результат «чорного» березня та увійшли в плюс за валютними інтервенціями. Обсяг купівлі валюти Національним банком у цьому році вже перевищує обсяг продажу», - повідомили в НБУ.
Про це в інтерв’ю сказав міністр фінансів Сергій Марченко.
Міністр нагадав, що в держбюджеті-2020 закладено курс на рівні 30 гривень за долар.
«Ми не могли закладати інший курс, враховуючи, що бюджет формувався в березні, і на ринку були певні курсові коливання. Враховуючи, який був тренд у березні, ми взяли ще реалістично-оптимістичний курс. Курс гривні міг бути і 35, і 40, якби Нацбанк вчасно не стримав своїми інструментами негативний тренд на ринку», – сказав він.
За його словами, при фактичному курсі нижче ніж 30 гривень за долар втрачається частина доходів від митниці, від імпортного ПДВ, який прив’язаний до курсової складової. З іншого боку з’являється певна економія на обслуговуванні боргу, яка не покриває інших втрат.
При цьому в Україні зберігається негативне сальдо торгового балансу. Офіційний прогноз щодо сальдо зовнішньої торгівлі товарами і послугами – мінус 8,3 млрд доларів, нагадав міністр.
«Я не прихильник різких кроків. Але сьогодні макроекономічних підстав для зміцнення гривні немає. Є, можливо, короткочасні фактори, які сприяють зміцненню. Але я б не сказав, що ми досить міцні як економіка, щоб зміцнювати свою валюту», – сказав Марченко.
Не зря я в блоге обращал внимание на кол-во заражений, в пятницу должны были быть послабления, но в Киевской обл., Донецкой и Житомирской пока отложили. Хотя предприниматели протестуют, а сеть Челентано почти закрыла всю сеть, но там проблема в другом, кризис просто добивает не жизнеспособные бизнес-модели.
Три дня выходных, теплая погода удивила — резко пришло лето, после холодов.
Остатки 45,4 млрд.грн. Должно было еще за вчера и сегодня упасть валюта за 2 дня, но не спешат продавать ее компании, спешки сейчас нету. А тем временем кто-то покупает валюту, что даже пошел легкий рост. Сегодня также решится судьба по МВФ — все ждут.
НБУ в пятницу выкосил весь излишек, а Сити под конец дня ему помог. Возможно он сегодня стоит с покупкой.
Аукцион ОВГЗ может немного помочь Гривне, немного!!! Нерезы давно все на выход, только местные.
В Германии экспорт в апреле 2020 г. упал на 31% по сравнению с годом ранее. Последствия даже для таких стран как Германия, также будут сказываться долго.
Доллар 26,60-26,68. Сегодня упасть ниже 26,60 не судьба.
Евро 30,00 игры вокруг этой цифры. Как видим проблемы не только в Италии, Испании, Греции и т.д. Даже Германия сильно страдает.
Рубль 0,3870 — нефть пока разогнали обратно выше 40 дол к 43 дол.
https://minfin.com.ua/blogs/aleksandrbank/143287/
Рост слабый, главное тренд угадать.
На 26 пойдем? После транша куда двинет?