Місцеві бюджети недоотримують щорічно 2 млрд грн через несплату податку на нерухоме житлове та нежитлове майно. Близько 40% такого майна відсутнє в Державному реєстрі. Про це повідомляє пресслужба Міністерства фінансів.
Місцеві бюджети недоотримують 2 мільярди щороку через несплату податку на нерухомість
Що повинна зробити місцева влада
Щоб збільшити надходження, органи місцевого самоврядування повинні забезпечити повноцінне наповнення Державного реєстру прав на нерухоме майно та перенести архівну інформацію про права власності на нерухоме майно з паперових носіїв в електронну базу.
Це дасть можливість податковим органам отримати відповідну інформацію для нарахування відповідних зобов'язань.
Читайте також: Податок на нерухомість. Що пропонують змінити
«Проведення на належному рівні зазначеної роботи у цьому році дозволить, за песимістичним прогнозом, додатково залучити (при діючих ставках податку) у місцеві бюджети в 2021 році близько 2 млрд гривень», — йдеться в повідомленні.
Скільки отримав бюджет
За даними Мінфіну, за підсумками 2019 роки від сплати податку на нерухоме майно до місцевих бюджетів надійшло 4,9 млрд грн, а за 2018 рік — 3,7 млрд грн.
Читайте також: У 1 кварталі держбюджет недоотримав 11,6% доходів
Раніше повідомлялося
- Раніше голова комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев заявляв про доцільність змінити базу оподаткування нерухомого майна, яке відрізняється від земельної ділянки.
Коментарі - 25
А вы проверьте по реестру недвижимости - может
ваша квартира до сих пор числиться собственностью застройщика...
Также платёжки могут не приходить и из-за Укрпочты.
В некоторых почтовых отделениях заказные письма
предлагают получать в отделении почты и по паспорту.
Или если площадь квартиры на несколько квадратов превышает льготную в 60 метров — могут лениться тратить деньги на конверт…
Например, у моего знакомого площадь в пределах 63 квадрата и он тоже не получает писем «счастья» от налоговой, хотя в реестре недвижимости квартира светиться…
Кстати, срок исковой давности никто не отменял и налоговая без проблем может «вспомнить» даже задним числом и даже о копеечных суммах…
Гражданство какой страны имеет владелец украинской недвижимости — без разницы…
От налога на украинскую недвижимость физлица-нерезиденты не освобождаются…
Детальніше читайте на УНІАН: https://www.unian.ua/economics/other/biznes-proponuye-obkladati-podatkom-dohodi-vid-neruhomosti-a-ne-same-mayno-ostanni-novini-10988576.html
Квартири площею до 60 квадратних метрів, житлові будинки – до 120 «квадратів».
Якщо у власності і квартира, і будинок, то пільгова сукупна площа – до 180 квадратних метрів (наприклад, власники дачного будинку на 110 «квадратів» плюс квартири на 60 – податок не платитимуть).
Детальніше читайте на УНІАН: https://www.unian.ua/economics/other/nedobudovi-ukrbudu-klichko-vidpoviv-zelenskomu-novini-kiyeva-11007398.html
https://espreso.tv/news/2020/05/22/petyciya_do_zelenskogo_vid_investoriv_v_obyekty_quotukrbuduquot_nabrala_neobkhidnu_kilkist_golosiv_progresu_poky_nema