Зараз банківська система в гіршому стані, ніж в 2014 році — вона не реформована, по суті. Про це в інтерв'ю Liga.net заявив міністр економіки Ігор Петрашко.
Міністр економіки: «Зараз банківська система в гіршому стані, ніж у 2014 році»
Міністр про банківську систему
«Наша банківська система не працює. З моменту банкопаду пройшло вже майже п'ять повних років — достатньо часу для відновлення. Але система ще в гіршому стані, ніж у 2014 році.
Вона не реформована по суті: варто згадати рівень NPL-кредитів (non-performing loans, кредити, які не обслуговуються. — ред.) у портфелях державних банків. Якби в нас було правильне регулювання, думаю, п'яти років цілком би вистачило для оздоровлення сектору», — вважає Петрашко.
Читайте також: Кабмін надав держбанкам рекомендації по управлінню проблемними кредитами
Що думає про довгостроковий рефінанс
На питання щодо ідеї НБУ про довгострокове рефінансування банків міністр відповів:
«Ця ідея явно не така. Від того, що НБУ видає рефінанс, стимулювання економіки не з'явиться. Реальність сьогодні така, що гроші, отримані від рефінансу, підуть на фінансування державного бюджету.
Читайте також: НБУ назвав банки, яким видав «довгий» рефінанс на першому тендері
Водночас, ресурс банків заморожений через депозитні сертифікати. Тобто ресурсу недостатньо, а те що є у банків, йде не на кредитування економіки», — наголосив він.
За словами Петрашка, без зростання кредитування економіки не буде.
Читайте також: Куди піде рефінансування НБУ і є загроза для курсу
«Для того, щоб ми почали рости на 7-8% в рік, нам треба, щоб близько 400 млрд грн кредитів щорічно видавала банківська система. Цього потрібно досягти. Більшість банків рапортує про те, що немає попиту на кредити, якісного позичальника немає. А як йому з'явитися, коли ставка 20%? Повинні радикально змінити правила на банківському ринку», — сказав Петрашко.
Читайте також: НБУ допоможе економіці «встати на ноги». Банкам розширять програму рефінансування кредитів
Раніше повідомлялося
- За словами міністра економіки, держпрограма кредитування «5-7-9%», де-факто, не запрацювала на повну потужність — банки не хочуть брати на себе ризики видавати кошти.
- Кабмін на засіданні 15 квітня затвердив критерії та умови визначення державними банками заходів з управління проблемними активами (NPL).
Коментарі - 60
По мнению рабочих, стране не хватает квалифицированного президента.
Особливо яскраво це робив Палиця.
Йому прямо в вічі заявили що нинішній Кабмін працює на користь рижого олігарха і їх програма уряду що складається з 8 сторінок з гасел, що більше схожі на застільні тости — гірше реферата студента 1 курсу.
https://espreso.tv/article/2020/04/17/nynishnyu_vladu_vid_prezydenta_do_prokurora_obyednuye_vidsutnist_lyudyanosti
«Кто ж его посадит? Он же памятник!» (с)
(из киноклассики)
https://www.minprom.ua/digest/260576.html
***
По моєму чувак — нас кинули…
https://www.youtube.com/watch?v=wIrCpOhPhOQ&list=RDfVFe0dT5CBY&index=6
А вот по поводу «В целом можно констатировать, что ревизии политики Порошенко, которой требовало все общество, так и не произошло.» - ну да, не так сильно все изменилось как можно было ожидать (хотя изменения есть), но порохоботов все равно пучит по-черному.
«Треба визначитися: або ми хочемо рости 7-8%, або тримати високу облікову ставку при відсутньому кредитуванні економіки», - зазначив І. Петрашко.
На думку глави Мінекономіки, Нацбанк має сприяти економічному зростанню:
"Можливо нам треба міняти закон про Нацбанк, бо він у нас дещо унікальний. Наприклад у Штатах Федеральна резервна система таргетує також зайнятість. У нас цього немає.
Такої дискусії [змін до закону про Нацбанк] немає. Але я вважаю, що вона повинна початися принаймні у експертному середовищі. В нас є «священні корови» – це неправильно.
Ми змагаємося за низьку інфляцію, але у той же час бачимо, що у економічна думка у світі вже не така категорична, тобто інфляція під час кризи – це не так і погано.
У США на рівні доктрини є розуміння, що у кризу економіку треба заливати грошима. Хіба вони не розуміють, що спровокують інфляцію? Розуміють, але не бояться цього. При цьому для них долари – це те саме, що для нас гривня", - сказав І. Петрашко
"Так було колись, але зараз кожна країна також намагається розповсюдити свій вплив. Китай, Євросоюз. Тобто, звісно, ефект про який ви кажете, досі є, але він вже не настільки сильний, як було 10 років тому. До того ж, коли Штати друкують $4 трлн, вони роздають ці гроші людям, що врешті-решт позначається на споживанні, тому прямо впливає на інфляцію. Цей базовий економічний підхід не є новим: коли відбувається падіння економіки, треба збільшувати кількість грошей у системі.
І. Петрашко вважає, що інфляція в Україні може бути вищою, ніж 5% (середньострокова ціль):
"Так, для нашої недорозвинутої економіки, з моєї точки зору, має бути суттєво вище. Тому, власне, у нас так і відрізняються показники ВВП на душу населення: по звичайному ВВП в нас $2800, по паритету купівельної спроможності (ПКС) – $8000. Це означає тільки одне: щоб дійти до цього рівня за реальним ВВП ми можемо дозволити собі значно вищу інфляцію.
При зростанні ВВП на 8% на рік, інфляція може складати 11-12%. Тоді ми будемо наздоганяти ПКС темпами у 20% щорічно і таким чином подвоїти свій ВВП у валюті за 3-4 роки".
«Проєкти під оновлення основних фондів під таку ставку неможливі. Жоден інвестор не погодиться на такі умови, нормальне інвестиційне фінансування – це 2-3% річних, в ідеалі – близько до нуля для наукоємних і експортоорієнтованих підприємств. Якщо ти хочеш залучити іноземні інвестиції, треба не лише створити хороші юридичні умови (захист прав кредитора. – ред.), а й продемонструвати, що тут є дешеві гроші, за умови, що інвестор вкладе у проєкт своїх 30-40 відсотків», - сказав І. Петрашко
https://minfin.com.ua/blogs/bonv/126467/
Про це заявив голова НБУ Яків Смолій під час доповіді на засіданні фінансового комітету Ради.
"Банківська система має сьогодні надліквідність - це біля 200 млрд грн.
Для того, щоб маскимально вивільнити кошти банків для підтримки економіки, ми рекомендували банкам утриматись від виплат дивідендів", - додав він. Нехай кредитують а не тупо на державних паперах заробляють..
Звісно краще рефінанс під 8% залити в ОВДП під 11%. Нафіга той гемор з кредитами?
Нікого економіка не цікавить.
https://www.rbc.ua/ukr/news/eksperty-obyasnili-meshaet-kreditovaniyu-1588840955.html
Більше читайте тут: https://gordonua.com/ukr/news/politics/-filatov-pri-poganomu-peti-ja-vidkriv-p-jat-novih-trolejbusnih-marshrutiv-a-pri-horoshomu-vovi-zhodnogo-1500333.html
Про це повідомляється в релізі Національного банку за даними огляду банківського сектора, опублікованого на сайті регулятора.
А поки що краще розвивати бізнес за кордоном де 1-2% річних по кредитам… А говорити-балакати зе-популісти вміють. Гончарук в 7% і 40% обіцяв росту…
Комментарий: Всё, что могло, уже благополучно утекло раньше...
50% комерційних банків закрили. А решті допомогли функціонувати. Банківська система очищена бо вже немає 29-30% річних…
***
«Когда меня избрали президентом, Украина была на грани банкротства, 80% банков в системе не функционировали. ВВП – минус 14%. Инфляция – 49%. Золотовалютный резерв – 5 млрд, обязательства по выплатам 7 млрд. Никто не верил, что Украина выживет. Но прошло 5 лет и мы имеем большие изменения», – подчеркнул Порошенко.
Да она еще та аферистка, но эти не на каплю не лучше...
Но этот еще фееричнее.
Ему не рассказали, какой банк и от чего обеспечил наибольшее количество NPL?
Купил бы баксика под 26.8 )))
https://www.youtube.com/watch?v=IYtVFNhDdVo
1. Государственные банки выдают кредиты с большой коррупционной составляющей. Уже зная что деньги никто не вернёт.
2. Банки не государственные как обычно принадлежат олигархам и те кредитуют свой бизнес, соответственно о хороших залогах речи идти не может.
Все это показал банковский кризис 2014г. Государственные банки спасало государство нашими деньгами. А банки олигархов ликвидировали а деньги вкладчикам снова отдавало государство с наших карманов.
2. Совсем ерунда, банки олигархов, которые так делали (кредитовали своих), выпили в 2014-2015. Оставшиеся кредитуют сейчас реально несвязанный бизнес (в основном мелкий и средний, естественно не крупный). Но эти банки особо роли не играют в кредитовании. Доля небольшая.
3. Основное кредитование реальной экономики, как раньше так и сейчас - это иностранные банки. У них как раз проблемы, заемщиков надежных и прозрачных нет!
SAndreyS, +15