Національний банк провів перший щомісячний тендер, у межах якого видав банкам довгострокове фінансування. Банки отримали 2,4 мільярда гривень на різний термін — від 1 до 5 років. Про це повідомив голова НБУ Яків Смолій під час свого виступу перед фінансовим комітетом ВР.
Перший тендер. НБУ видав банкам 2,4 мільярда довгострокового фінансування
Результати тендеру
Обсяги рефінансування обмежувалися лише наявною в банків ліквідною заставою. Участь у тендері взяли 11 банківських установ.
«Ми створємо умови, в яких бізнес може отримати за доступними ставками кошти не лише на короткострокові потреби, а й на масштабні бізнес-проєкти, які потребують довгострокових вкладень. Наприклад, такі важливі для держави та для створення робочих місць інфраструктурні проєкти як будівництво доріг тощо», — прокоментував результати першого тендеру Яків Смолій
Наступний тендер відбудеться 12 червня 2020 року.
Крім цього, сьогодні відбувся черговий тендер з підтримання ліквідності банків строком до 90 днів. У ньому взяли участь 4 банки, які загалом залучили майже 457 млн грн.
Що це дасть
Тендери довгострокового фінансування спрямовані на виконання одразу кількох цілей, пов'язаних як із збереженням фінансової стабільності в країні, так і стимулюванням економічного зростання.
«На сьогодні гривнева ліквідність банківської системи перевищує 200 млрд грн, а валютна $8 млрд, тому запровадження нового інструменту носить скоріше превентивний характер на випадок розгортання більш серйозних кризових явищ у світовій економіці», — зазначили раніше в НБУ.
Умови рефінансу
- Процентна ставка за довгостроковими кредитами рефінансування фактично буде плаваючою.
- Вона визначаэться як облікова ставка Нацбанку, яка може змінюватися відповідно до рішень правління НБУ, плюс постійна величина в процентних пунктах, яка діє на день надання кредиту і буде незмінною протягом усього строку користування рефінансуванням.
- За потреби банки зможуть достроково погашати кредити в будь-який час.
- Банки зможуть звернутися за довгостроковим рефінансуванням в ситуаціях, коли вони будуть потребувати додаткової ліквідності.
Читайте також: НБУ допоможе економіці «стати на ноги». Банкам розширять програму кредитів рефінансування
Нагадаємо
- В березні Національний банк заявив, що вводить довгострокове рефінансування банків на строк до 5 років на додаток до стандартних короткострокових інструментів рефінансування.
- З 19 березня НБУ змінив графік проведення операцій з регулювання ліквідності банків. Регулятор щоп'ятниці проводить тендери з розміщення депозитних сертифікатів і надання короткострокових кредитів рефінансування.
Коментарі - 11
Их проще сжечь.
В Украине залог нередко - проблемы.
Если это ''деньги до зарплаты'' под 500% годовых - то норм)