Будь-які перемовини з Міжнародним валютним фондом без голосування законопроєкту №2671-д є неможливими. Про це заявив під час засідання Податкового комітету ВР міністр фінансів Сергій Марченко.
Будь-які перемовини з МВФ без «антиколомойського» закону — неможливі
За його словами, 7 травня під час онлайн-зустрічі з представниками МВФ, українській стороні була дана відповідь, що без ухвалення Верховною Радою, так званого «антиколомойського» законопроєкту, перемовини щодо траншів з Фондом неможливі.
Перемовини з МВФ
«На сьогоднішній момент ми продовжуємо з МВФ перемовини щодо отримання програми кредитної підтримки для України», — заявив міністр, відповідаючи напитання щодо зміни МВФ програми кредитування.
7 травня ЗМІ облетіла новина, що МВФ вирішив змінити програму співробітництва з Україною. В рамках нового формату stand by наша країна отримає менше грошей і розраховано співробітництво на коротший термін.
Читайте також: Два сценарії для України: кредит МВФ або запуск друкарського верстата
Марченко зазначив, що на сьогодні є ризик, що програма буде stand by.
«Щодо програми, вчора (7 травня -ред.) вийшов огляд МВФ щодо програми структурних реформ, в якому сказано, що через погіршення ситуації в світі, для всіх країн світу вони не розглядають можливості програми структурних реформ. МВФ пропонує Україні так звану програму stand by», — пояснив міністр.
За словами очільника Мінфіну, різниця в тому, що програма stand by більш коротка — на 1,5 роки. Сума коштів на 2020-2021 рік залишається незмінною в розмірі до $5 мільярдів.
Голова Нацбанку Яків Смолій також підтвердив, що за програмою stand by Україна отримає такі ж кошти, які отримала б за програмою розширеного фінансування – близько $5 млрд.
«Також завдяки співпраці з МВФ Україна може розраховувати на пов’язане фінансування від інших донорів. Це і Світовий Банк, і Європейська комісія, і допомога урядів Канади та Японії», — зазначив Смолій.
Читайте також: Фінал вже близько. Кабмін планує завершити переговори з МВФ наступного тижня
Що відомо про stand by
В антикризових умовах або для запобігання негативних наслідків кризи у Фонду є інші програми. Одна з них – лінії standby. Це більш короткі, більш сфокусовані на антикризових заходах програми. Кошти за них отримати легше. Кошти можуть бути також спрямовані до бюджету для часткового покриття дефіциту. Умов отримання фінансування за ним менше.
Читайте також: Stand by замість EFF. Чому МВФ передумав
Такі програми не спрямовані на структурні реформи. Вони спрямовані на початковому етапі на допомогу країнам у фінансуванні витрат на медицину, на формулювання адекватної кризи монетарної і фіскальної політики, на збереження фінансової стабільності, а потім — на допомогу до повернення зниження бюджетного дефіциту і будуть сфокусовані на виході економік з кризи.
МВФ, борги, ОВДП і рефінансу: що може підірвати курс
Нагадаємо
- Україна вела переговори про отримання нової програми МВФ загальним обсягом близько $8 млрд у межах програми розширеного фінансування EFF.
- Мінфін очікував, що до кінця 2020 року МВФ перерахує Україні два транші на загальну суму $3,5 млрд у межах нової кредитної програми EFF. Про це повідомив міністр фінансів Сергій Марченко.
- Для отримання першого траншу за цією програмою Україні залишилося виконати останню вимогу — прийняти «антиколомойський закон». Верховна Рада може розглянути його в другому читанні 13 травня.
Читайте також: Дефолту не буде навіть без співпраці з МВФ — міністр фінансів
Коментарі - 60
https://minfin.com.ua/ua/blogs/bonv/132487/
4 Лиарда зелени уже вроде отдали осталось 13,2 лиарда зелени накопать по офшорам бы поискали ) а ищут последнее у народа лимит 5000грн на все )
А вот программа EFF как раз предоставляет возможность направлять кредитные средства Фонда на финансирование дефицита бюджета." Иными словами Шмыгаль может попрощаться с мыслью какие либо средства МВФ пустить на покрытие дефицита бюджета. Возможно деньги иных доноров для сих целей подойдут МВФ видать не желает закрывать своими деньгами дыры бюджетные
Не пишите, то в чем не разбираетесь.
І де кредитування? Залили в ОВДП і по кредитуванню.. А потім звітують про прибутковість..
Може послухайся своєї ж поради і не пиши те в чому не розумієшся?
6,9 млрд за тиждень мало? Ну чекай на 50-100 млрд.. А поки що трубіння влади про стимулювання бізнесу дешевими кредитами - ПШИК.
Клиенты не платят кредиты (временно), банки платят депозиты, включайте логику, дырку не видите?
І знову ж твої слова - які кредити і яка економіка..., от коли почнуть податки платити і в білу працювати.. Ти вже якось визначся..
Про це заявив глава НБУ Яків Смолій під час доповіді на засіданні фінансового комітету ВР.
"Ми заборонили банкам уводити будь-які обмеження на зняття депозитів. Ми зробили ставку на надійність банків та довіру до них вкладників і не помилилися.
Депозити залишаються в банківській системі. У перші тижні карантину відплив коштів населення був незначний, набагато менший, ніж у перші дні криз 2008 та 2014 років. Проте дуже швидко депозити населення поновили зростання", - сказав Смолій.
Включай логіку.. Депозити ростуть..
Или деньги на % из воздуха берутся.
Про це заявив голова НБУ Яків Смолій під час доповіді на засіданні фінансового комітету Ради.
"Банківська система має сьогодні надліквідність - це біля 200 млрд грн.
Для того, щоб маскимально вивільнити кошти банків для підтримки економіки, ми рекомендували банкам утриматись від виплат дивідендів", - додав він.
Є з чого кредитувати? Нафіга ще рефінанс надавати? Фінансова піраміда рулить але аж ніяк не економіка..
Про це повідомляє пресслужба НБУ.
Просто НБУ решил не ссориться и дать немного, чтобы от него отвязались. Не обострять.
Понятно, что копейки, но при складывании этих копеек в кучку,
получается уже ощутимая сумма...
Отсчёт пошёл:
13.03 - 10,6 млрд грн
17.03 - 20 млрд грн ( +10 млрд ) рефинанса Укрэксимбанку.
20.03 - 6,93 млрд грн
30.04 - 6,93 млрд грн
08.05 - 2,4 млрд грн
Есть и краткосрок и долгосрок и линия...
Считайте как сможете...
например 20 (+10) + 2,4 и может ещё какие-то суммы найдёте.
Сертифицированные эксперты уже пол-года бьются над неразрешимой проблемой и никак не могут придумать формулировки и фразеологические обороты, чтобы сертифицированные телевизоры с конкретными названиями моделей и соответствующими серийными номерами идентифицировать как мониторы, которые были «украдены» из ситуационного центра в администрации президента…
Если же напишут правду о том, что телевизор он и в Украине телевизор, то могут лишиться своей престижной работы, как лишился её бывший генеральный прокурор Рябошапка, не сумевший придумать ни одного обвинительного заключения хотя-бы по одному уголовному делу из 13, открытых против Порошенко…
Желающих повторить карьерный взлёт Родиона Киреева пока не наблюдается…
Кстати, бывший судья Печерского районного суда г. Киева Родион Киреев сейчас гражданин России и работает адвокатом в Москве.
https://nv.ua/ukr/biz/experts/chi-zagrozhuye-zvilnennya-golovi-nacbanku-smoliyu-nezalezhnist-nbu-pid-zagrozoyu-novini-ukrajini-50086637.html
Найбільше частка NPL, за даними НБУ, зросла в державних банках - на 0,95 в.п., до 64,7%, повідомляє FinClub.
В ПриватБанку - на 0,41 в.п. (до 78,66%), а в інших державних банках - на 1,79% (до 51,73%).
В банках іноземних банківських груп частка токсичних кредитів зросла на 0,1 в.п. - до 33,27%.
А в банках з приватним капіталом - зменшилася на 0,03 в.п. - до 18,59%.
З початку року частка NPL в банківській системі збільшилася на 0,56% в.п.
В абсолютному вимірі мова йде про зростання на 44,64 млрд грн за I квартал - до 575,42 млрд грн.
и рвутся бедные бубочки... и распадается их мономеньшинство :)