Сьогоднішні торги знову показали, наскільки малооб'ємний і залежний від дій невеликого числа гравців наш валютний міжбанк.
Долар знову пішов угору: кому це вигідно і що відбувається
Не встигли вщухнути бравурні заяви Нацбанку про активне зміцнення гривні за рахунок психологічного фактора і про масовані продажи валюти клієнтами банків та громадянами — як долар знову надав не дуже приємний подарунок нашим чиновникам, але й при цьому в черговий раз дав Нацбанку на цьому заробити. Тому що назвати це «згладжуванням коливань» — подібне дійство вже совість не дозволяє.
Якщо вчора за рахунок продажів валюти НАК «Нафтогаз» та іншими клієнтами — НБУ зміг відкупити $ 142 млн у межах 27,08 та 27,10 гривень за долар, то сьогодні ситуативно вітер змінився і декілька великих клієнтів одного іноземного банку вийшли з купівлею долара. Це призвело до того, що попит перевищував пропозицію і тиск на гривню посилився.
Читайте також: Як заробити на валютних стрибках під час кризи
Хід торгів:
З ранкових 27,06 / 27,09 вже об 11 годині курс виріс до 27,10 / 27,13 гривень і більшість продавців стала вичікувати, що буде далі — не особливо поспішаючи укладати угоди на основні свої обсяги.
На 12 годину долар зріс до 27,16 / 27,19 гривень, а ближче до обіду і до 27,27 / 27,32 та навіть вище з метою мало не 27,40.
Було зрозуміло, що перекіс зберігається і напевно — регулятору не варто було би розбурхувати далі ринок. Тим більше, що тут же почав перейматися і готівковий ринок, де населення вже втомилося від негативних новин та вірить будь-яким черговим інформаційним вкиданням «про долар по 30». Надто вже наші люди звикли до того, що нікому вірити не можна.
Скінчилося тим, що обмінки швидко підняли котирування купівлі та продажу на цьому ажіотажі та почали активно зливати, нібито сильно дорожчаючий долар довірливим громадянам як мінімум по 27,50. При тому, що на ринку-то особливо нічого не змінилося. Довідковий курс Нацбанку на 12:00 був на рівні 27,1505 гривень, а згодом курс НБУ на 9 квітня встановили на позначці 27,1965.
Але повернемося до торгів. На 14 годину долар на міжбанку просів до 27,25 / 27,295 гривень, але дуже ненадовго і потім його активно потягнули до рівнів 27,28 / 27,32 на 16 годину з все тією ж метою у 27,40 і вище. Більш того — навіть стали проводити окремі операції за цим курсом, частина з яких носила явно спекулятивний характер.
До 16 годин НБУ все ж таки схаменувся і вийшов з інтервенцією з продажу по 27,40. Завершилася сесія по долару котируваннями 27,34 / 27,38 і черговою бурею в склянці нашого малого за обсягами міжбанку, на якій дуже непогано наварили як власники обмінників, так і деякі спекулянти.
Залишається відкритим питання — чому Нацбанк, який купив вчора валюту по 27,08 і по 27,10 гривень в досить великих обсягах (для нашого ринку) не вийшов на торги з таким улюбленим їм «згладжуванням курсових коливань» хоча б до 11-12 годин і не зупинив цю відверту розкрутку курсу на рівнях до 27,20 гривень.
Так — менше би заробив, але ж і показав би ринку, що дійсно згладжує перекоси та стабілізує курс в моменти таких ситуативних перекосів. Адже розпалювання зараз в черговий раз курсових стрибків явно не на руку країні, в якій тривають військові дії на Донбасі, йде карантин і значна частина громадян втратила роботу або сидить в неоплачуваних відпустках.
Може бути різниця в 30 копійок на доларі не варта чергових нервів людей, знову заметушившегося бізнесу і нових чуток «про долар по 30»?
Або все ж таки одномоментні заробітки важливіші стабільності в країні в період карантину. І адже можна перетворювати Україну та її фінансовий ринок в постійну курсову рулетку, яка розоряє і так вкрай небогате населення та остаточно забиває залишки малого і середнього бізнесу. У той час, коли весь цивілізований світ врятує свої економіки від обвалу і вливає мільярди в період епідемії коронавируса саме для того, щоб усіма способами утримати місцевий бізнес і громадян на плаву.
Головні події 8 квітня на міжбанку:
1) Долар з ранкових 27,06 / 27,09 гривень виріс до 27,34 / 27,38 на кінець торгів;
2) НБУ вийшов на торги з запізнілою реакцією на те, що відбувається і продавав долар по 27,40;
3) Довідковий курс Нацбанку на 12:00 зафіксовано на рівні 27,1505 гривень, а офіційний на 9 квітня склав 27,1965 гривень за долар.
Стежте за цікавими й ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в Telegram
Коментарі - 60
А парадом рулить легко, когда косишь вчера все под корень и потом фиксация нерезов или другие крупные закупки компаний или самих банков - резко меняют курс.
Наличный также в шоколаде, обменки вчера вечером и утром затарились долларом по 26,50-26,80 и сейчас продадут по 27,50-27,80. За день +1 грн.
Когда экономика стоит и не на нем зарабатывать, всегда у нас есть валютный рынок и наша Гривна и наша Экономика, которая так удивляет. Народ который привез заначки или кто просто хранил - быстро обули в течении месяца несколько раз в разные стороны.
Сегодня 8-е число господа, месяц начала «жестких» качель.
>>>27,1505 гривен, а впоследствии курс НБУ на 9 апреля установили на отметке 29,1965.
>>>>>>>>>29,1965.
вас тут нічого не напрягає?
Дали зп.
А это значит что топливо вскоре закончится, но и валюты от нефтегаза больше не увидим
Народ так же покупает валюту с целью перепродать дороже, т.е. занимается спекуляцией, принимая все риски валютных колебаний. Почему же этого не должен делать НБУ в нынешних реалиях?
Прогнозы по поводу: после карантина доллар 30... обоснуйте.
откуда после карантина у бизнеса и населения появится бумага чтоб покупать доллар? А если мвф зальет и он пойдет на межбанк? А если с овгз у нерезов пойдет спад процентов и банки начнут покупать овгз первичные?
Сейчас тренд такой: нерезы продают банкам свои овгз и бумагу меняют на доллар. Все зависит где банки захотят бабло крутить с их овгз или с других источников
Колись була одна країна, в якій долар коштував 60 копійок. Дуже дорога була валюта. Закінчилось все валютними магазинами.
Якщо в тебе мало якогось ресурсу, це щє не означає, що він цінний.
Найбільше гривня потрібна державі. Для виконання видатків по бюджету.
Уявімо неймовірний сценарій, держава викидає на міжбанк резерви, чи транші мвф - неважливо. Цим самим зницінює долар. Таким чином сама держава також отримає меньше грошей, ніж планувалось. Тоді підкидає щє - щє більш зницінює. І знов, і знов. Доходим до 1:1 долар/гривня. Ок.
Як швидко люди піднімуть вартість долара до 100, якщо почнуть скупляти його на всі гроші, що мають з теперішніми зарплатнями?
Існує дно, і це дно вже не 22, а 27, можливо 26 (я не екперд). При якому бажаючих скупитись більше, ніж бажаючих продати. І саме вони не дадуть просісти долару.
Вся ця затримка з ростом курсу долара - стагнація. З усіма витікаючими наслідками.
Це не банальне купи/продай валюту. У нас економічна катастрофа.
Кабинет министров предложил Верховной Раде принять законопроект «О внесении изменений в некоторые законы Украины о защите населения от распространения инфекционных болезней», который предусматривает временное ограничение или запрет въезда на территорию страны иностранных граждан. Соответствующий закон поддержало правительство на заседании в среду, 8 апреля.
Говорится, что проектом предлагается внести изменения в законы «Об обеспечении санитарного и эпидемического благополучия населения» и «О защите населения от инфекционных болезней».
А тут многие уже на пару месяцев вперед начали фантазировать насчет курса, что будет все 20.
а я думаю будут банальные Качели с надоями!
И вопрос к редакции — а почему вы подобного не писали в 2014 году или в 2016,
… Ведь разжигание сейчас в очередной раз курсовых скачков явно не на руку стране, в которой продолжаются военные действия на Донбассе, идет карантин и значительная часть граждан потеряло работу или сидит в неоплачиваемых отпусках… что ситуация в стране была лучше не смотря на карантин?
Комментарий «Минфина»
Первый день весны не порадовал импортеров — гривна опять подешевела. НБУ особенно в рынок сегодня не вмешивался и несмотря на рост курса доллара уже с самого начала торгов — принял решение на рынок с валютным аукционом по продаже доллара не выходить. Это укрепило продавцов валюты в дальнейшем желании продать свои валютные ресурсы еще дороже.
12 сентября 2014 г 16.02
Комментарий «Минфина»
На выходные прогнозируем курс наличного доллара в обменных пунктах: покупка 12,90-13,20 грн за доллар США и продажа 12,90-13,90 грн за доллар США.
В понедельник, если ситуация на рынке не изменится, ожидаем интервенцию НБУ.
Упоминаний о войне что то не видно!