Станом на 1 квітня 2020 року міжнародні резерви України, за попередніми даними становили $24 92 млрд. Після зростання у січні-лютому в березні вони зменшилися на 7,8% і повернулися до рівня, близького до показників початку року. Про це йдеться у даних регулятора.
Міжнародні резерви України зменшилися до $24,9 млрд
Чому «схудли» резерви
Зменшення міжнародних резервів упродовж березня було зумовлене, насамперед, значними обсягами валютних інтервенцій Національного банку, спрямованими на згладжування надмірних курсових коливань через ажіотажний попит на валюту з боку бізнесу та населення.
Що вплинуло на резерви
-
по-перше, операції Нацбанку на міжбанківському валютному ринку. У березні обсяг валютних надходжень від експорту зберігався на стабільному рівні, однак попит на валюту з боку бізнесу та населення значно зріс через ажіотаж навколо поширення коронавірусу в Україні та у світі.
Читайте також: Міжнародні резерви України зросли на $300 мільйонів
Чистий продаж валюти у березні сягнув $2 189,6 млн. Загалом НБУ продав $2 453,6 млн, а купив – $264 млн.
-
по-друге, операції Уряду з управління державним боргом. На обслуговування та погашення державного та гарантованого державою боргу в іноземній валюті загалом було спрямовано $1124,3 млн (в еквіваленті). З них $536,7 млн сплачено за ОЗДП, $409,3 млн – за зобов’язаннями Уряду України та Національного банку на користь Міжнародного валютного фонду. Решта коштів сплачена за іншими зобов’язаннями перед іноземними кредиторами та міжнародними фінансовими організаціями.
Ці витрати з резервів були врівноважені новими надходженнями на користь уряду. Упродовж місяця Уряд України залучив 873,2 млн дол. США та 276,9 млн євро за рахунок розміщення облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП), номінованих у іноземній валюті;
Читайте також: Коронавірус і Україна: чому гривня втримається
-
по-третє, переоцінка фінансових інструментів (внаслідок зміни ринкової вартості та курсів валют) та інші операції Національного банку, внаслідок яких резерви зросли на $16,6 млн (в еквіваленті).
Як зріс обсяг резервів з початку року
- Станом на 1 лютого міжнародні резерви України, за попередніми даними, склали $26 292,8 млн в еквіваленті.
- У січні вони зросли на 3,9% і досягли найвищого рівня з листопада 2012 року.
- Раніше з НБУ заявили, що золотовалютні резерви України у 2020 році перевищать $29 млрд, незважаючи на період пікових виплат за зовнішніми боргами.
- За підсумками 2019 року, міжнародні резерви зросли на 22% і на 1 січня 2020 року склали $25,3 млрд (в еквіваленті).
- Загальна сума чистої купівлі Нацбанком валюти в 2019 році склала $7,9 млрд. У НБУ зазначали, що це найвищий показник за останні 14 років.
Коментарі - 25
8% за місяць.
І це, щє тільки за, так би мовити, передкризовий березень.
У травні за квітень буде у кращому випадку половина податків. І від діяльності і з зарплатні, бо дуже багато хто за свій рахунок в отпуску.
Податків не буде, або буде дуже мало.
Цікаво, як буде з видатками, та хоча б з пенсіями і іншими бюджетниками? А борги нам вже списали?
а ще цікавіше буде у 2021р. там і МВФ обіцянкою не поможе)… коли буде чорна Диріііще в бюджеті… а Експортери будуть з голим задом через світову кризу… а в Нафтогаза не буде 3 ярдів які зараз злівають для спекулятивної ревальвації гривні.
Согласно подписанному 30 марта приложению к меморандуму между министерством и ассоциациями, представляющими 99% экспортеров и переработчиков пшеницы, для стабилизации рынка предельный экспорт пшеницы в текущем МГ установлен на уровне 20,2 млн тонн
Таким образом, в течение апреля-июня 2020 года для экспорта доступными остаются 2,3 млн тонн.
Напомним, зернотрейдеры, мукомолы и хлебопеки определили предел экспорта украинской пшеницы в 20,2 млн тонн в 2019-2020 маркетинговом году. Соответствующий меморандум, предложенный Министерством экономики, торговли и сельского хозяйства, был подписан крупнейшими профильными организациями.
.при виробництві 1 лям в суткі +щей привозні.
Шо з нього взяти пустомеля Клоун.