У період з 6 березня по 6 квітня іноземні інвестори зменшили свій портфель облігацій внутрішньої державної позики України на 7,95 мільярда гривень. Про це йдеться в даних НБУ.
Нерезиденти вивели з українських ОВДП майже 8 мільярдів
Станом на 6 квітня у розпорядженні іноземців перебуває ОВДП на загальну суму 118,12 мільярда гривень — це 14% від усіх випущених Україною облігацій, які перебувають в обігу. У фізосіб — 8,59 млрд грн, юридичих осіб — 51,88 млрд грн.
Читайте також: Нові можливості НБУ на ринку ОВДП. Що зміниться
6 березня у іноземців перебувало держоблігацій України на загальну суму 126,07 мільярда гривень, що складало 15,45% від всіх випущених облігацій.
Передісторія
- На початку 2020 року нестабільна ситуація на світових фінансових ринках позначилася на Україні. Зокрема, істотно знизився попит іноземних інвесторів на державні боргові цінні папери.
Читайте також: Нацбанк не планує купувати ОВГЗ до свого портфелю (відео)
-
31 березня Мінфін знову скасував аукціон із продажу ОВДП.
-
17 березня Мінфін пропонував на аукціоні лише доларові ОВДП. За результатами аукціону з продажу ОВДП, Міністерство фінансів залучило до бюджету $71,6 мільйона.
-
10 березня Мінфін скасував аукціон з ОВДП через нестабільну ситуацію.
-
Міністерство фінансів на аукціоні з розміщення ОВДП 3 березня 2020 року залучило до держбюджету 6,6 мільярда гривень. Інвесторам, зокрема, запропонували держоблігації в євро.
Вигідно та надійно: Інвестиційний капітал від ICU + бонус від «Мінфіну»
- У 2019 році саме сплеск попиту на українські ОВДП серед іноземних інвесторів спричинив значні надходження валюти в економіку України. Це сприяло ревальвації гривні, а курс валют наприкінці 2019 року складав майже 23 грн/$.
Коментарі - 16
Вы хотели сказать - новые не приходят, так?
Как те, что купили ОВГЗ могут убежать? Они могут раньше времени продать ОВГЗ?
а помнится недавно кто то из нбу упорно кричал «нерезиденты ничего не покупали», а тут на тебе проговорились. вот как верить тем кто утверждал что цифра покупки нерезидентами 0, а потом признал 320млн.
мы были все таки правы когда посчитали что на корсчетах банков было меньше чем было продано валюты нбу, из казначества и нбу гривна вышла