Валютний ринок четверга, як і прогнозував «Мінфін» у своєму ранковому коментарі, пройшов під знаком пожвавлення торгів і з загальним настроєм на зміцнення гривні.
Долар вже нижче 27,50: що відбувається з валютою
Ми не можемо сказати, що всі клієнти різко активізувалися (малий і середній бізнес, як і раніше, стоїть через карантин), але великі компанії сьогодні були більш помітні на міжбанку у зв'язку з тим, що їм треба проводити свої господарські операції і хоч якось зводити кінці з кінцями, утримуючи свої компанії наплаву.
Імпортери в більш гіршому положенні — виручка стрімко падає за рахунок того, що населення і бізнес максимально скорочуються в своїх витратах. А низькі ціни на нафту дозволяють торговцям енергоносіями економити валюту, що також знижує попит на неї з їхнього боку.
По факту — попит падає швидше, ніж пропозиція і це позитивно відбивається на курсі гривні. Купують валюту зараз в основному валютні позичальники (на побоюваннях її подальшого зростання вони намагаються максимально закрити свої зовнішні зобов'язання), а також ті нерезиденти — хто вирішив виходити з гривневих ОВДП та повертатися у валюту.
Перекосом пропозиції і попиту сьогодні скористався Нацбанк, який в середині дня скуповував долар по 27,50 гривень і нижче та відкуповував таким чином раніше витрачені резерви. При цьому, ще не давно він продавав долар на піку ажіотажу за цінами значно вище 28 гривень, а зараз поступово знижує ціну своїх купівель значно нижче цих рівнів.Сьогодні, наприклад, по 27,50 та нижче.
Крім цього, НБУ провів аукціон з продажу готівкового долара для підкріплення кас банків. Вони придбали всього $ 241,5 млн, хоча регулятор пропонував їм $ 280 млн. Це зніме тиск на готівковому ринку, де поки в деяких регіонах готівкового долара зараз все ще не вистачає і що викликає незадоволення вкладників та громадян, які бажають купити готівкову валюту.
В цілому, міжбанк сьогодні пройшов досить позитивно для гривні і в підсумку безготівковий долар при продажу подешевшав на 26 копійок — з ранкових 27,67 / 27,74 до 27,42 / 27,48.
Хід торгів:
Ринок знову залежав від поведінки великих гравців, але загальна активність на торгах дещо зросла.
Пропозиція практично весь день перевищувала попит і за першу годину сесії долар подешевшав зі стартових 27,67 / 27,74 гривень до 27,63 / 27,67 на 11:00. До 12 години покупців все одно було більше, чим продавців і курс просів до 27,57 / 27,605 на 12:00 і до 27,50 / 27,53 ближче до обіду.
Долар впав би в цей період і більше, але спочатку його підтримували купівлі одного з банків з іноземним капіталом, а потім на ринок вийшов Нацбанк та викуповував весь долар за ціною до 27,50 гривень.
Після обіду курс на 15-ту годину на поодиноких угодах навіть трохи виріс до 27,525 / 27,56 гривень, але потім вже пішов остаточно донизу на фоні надлишку пропозиції при повній відсутності попиту до 27,47 / 27,52 на 16 годину і до 27,42 / 27,48 на завершення сесії.
Просідання долара нижче психологічної позначки у 27,50 гривень — зберігає позитивний настрій на зміцнення нацвалюти у учасників ринку й на завтра.
Головні події 2 квітня на міжбанку:
1) Долар з ранкових 27,67 / 27,74 гривень просів до 27,42 / 27,48 на кінець торгів;
2) НБУ виходив сьогодні на міжбанк з викупом долара по 27,50 гривень і нижче. Купив за нашими оцінками близько $ 50-80 млн;
3) Довідковий курс Нацбанку на 12:00 зафіксовано на рівні 27,6249 гривень, а офіційний на 3 квітня склав 27,5962 гривень за долар.
Стежте за цікавими й ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в Telegram
Коментарі - 28
ВР ничего не приняла. Внезапна!
В України такої можливості немає, оскільки незабезпечена, свіжонадрукована гривня призведе до гіперінфляції і девальвації.
ВИСНОВОК
Якщо навіть локально в часі складатимуться умови, коли пропозиція валюти буде превалювати і курс «рватиметься» вниз, то слід розглядати це як ПОДАРУНОК ДОЛІ. Це шанс викуповувати бакс по-максимуму, поповнювати резерви і заливати економіку грошима (без девальвації, інфляція безумовно буде), хоча б короткостроково.
НБУ і Мінфін будуть ідіотами, якщо за таких умов допустять суттєве зміцнення гривні.
2) Про гривневі ОВДП для нерезидентів можна надовго забути. Імовірна схема роботи з ОВДП: дохідність суттєво піднімуть і НБУ домовиться з комбанками про перевкладення під вищі відсотки. Тобто НБУ завдяки сьогоднішньому рішенню Ради НБУ буде скуповувати ОВДП у банків з вторинного ринку з умовою перевкладення отриманих банками гривень у нові ОВДП під вищі відсотки.
3) По 26,5-27 дивіться мій коментар вище. НБУ не повинен допускати значного зміцнення. В нижче 27 НЕ ВІРЮ.
а не устраивали клоуны шоу как они 2 недели маски самолетами везут))) которые сразу в Германию перепродадут !
вот тогда и посмотрели как бы хривня укреплялась!
но воровать выгодней, а биомасса пуст в смартфоне лечится