У деяких регіонах України гречка подорожчала на 50%, а цибуля та морква – вдвічі, також спостерігається зростання цін на картоплю, пшоно і цукор. Про це йдеться в повідомленні прес-служби Антимонопольного комітету України.
АМКУ побачив подорожчання продуктів. Очікує інформацію від рітейлерів
Реакція АМКУ
В АМКУ зазначають, що проводять ціновий моніторинг по всій території України і аналізують повідомлення.
«На сьогодні в деяких регіонах ми бачимо, що з початку березня ціни на гречану крупу зросли більш ніж на 50%, пшоно — на 24%, цукор — на 16%. Значне підвищення цін зафіксовано в деяких мережах та на овочі -майже на 60% подорожчала картопля, вдвічі піднялися ціни на цибулю і моркву», — зазначено в повідомленні.
Читайте також: Ліки від коронавірусу. АМКУ буде штрафувати за неправдиву рекламу
Для виявлення порушень законодавства про захист економічної конкуренції Комітет вимагає від харчових рітейлерів оперативно надавати повну інформацію про закупівельні та роздрібні ціни на крупи, хліб, цукор, борошно, найпопулярніші види м'яса, овочі.
Передісторія
-
Мережа супермаркетів «АТБ» заявила про підвищення цін на низку продуктів харчування і товари першої необхідності в умовах карантину, запровадженого в Україні у зв'язку з коронавірусом.
-
Компанія «АТБ-Маркет» пояснює підвищення цін на зазначені товари стрімким зростанням закупівельних цін від постачальників не тільки для торгової мережі «АТБ», але і для всіх операторів українського ринку роздрібної торгівлі.
-
Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства кожні два дні буде робити огляд торговельних мереж на наявність там значущих продтоварів, а також стежити за цінами на них.
-
В Україні карантин введено з 12 березня, з 17 березня посилено працюють тільки продуктові магазини, аптеки, АЗС; транспорт обмежений, кордони закриті.
Коментарі - 22
Стаття 1. Антимонопольний комітет України
Антимонопольний комітет України є державним органом із спеціальним статусом, метою діяльності якого є забезпечення державного захисту конкуренції у підприємницькій діяльності та у сфері державних закупівель…
И ни какого отношения к… ценам на продукты… он не имеет. А все его заявления -пустая возня
Единственный способ — возобновление убитой Гройсманом и Порошенко действия постановление № 1548 от 25 декабря 1996 года ( Про встановлення повноважень органів виконавчої влади та виконавчих органів міських рад щодо регулювання цін (тарифів
Отследить цепочку поставок,выявить «прокладки» и вклепать 150% налога на прибыль за необоснованное повышение цен с последующим отзывом лицензий, сворачиванием деятельности и криминальной ответственностью .
Вы чё,это же элементарные вещи!
Цены, умноженные на количество товарных единиц дают выручку/доходы/прибыль субъекта экономики.
А налоги с чего платятся и кто этим занимается,разве не ДФС?
С инфляцией можно бороться двумя видами инструментов - кредитно-денежной(монетарной) и налогово-бюджетной(фискальной) политик.
Всякое повышение цен должно быть обоснованным,вот ДФС и должна проверять эти обоснования.
Если они будут платить 150% налога на прибыль,то весь смысл «прокладок»- теряется.
А чем меньше «прокладок» - меньше добавления стоимости и соответственно меньше цена розничного товара.
А чё,ЧП отпускают всё без накладных?
Речь о продуктах питания национального производства - гречка,сахар,крупы,овощи,фрукты,а не импорте.
Да и с курсовым ценообразованием то же самое, чем меньше «прокладок»в логистической цепочке - тем меньшая цена розничных продаж.