Фінальна версія проекту закону №2571 про банки в кінці минулого тижня була узгоджена з Міжнародним валютним фондом (МВФ). 23 березня документ був затверджений Кабміном. Тепер за проект закону повинна проголосувати Верховна Рада. Про це пише НВ.
ЗМІ: Фінальна версія анти-Коломойського закону узгоджена з МВФ
Так званий анти-Коломойський закон є основним prior action Фонду, який має виконати Україна, щоб для неї була відкрита нова трирічна програма на $ 5,5 млрд.
Про що мова у законі
Закон гарантує неповернення виведених з ринку банків до колишніх власників і описує механізм компенсації для них, якщо рішення Нацбанку про визнання банку неплатоспроможним за рішенням суду виявилося неправомірним.
Читайте також:Закон проти Коломойського. Як Приват захистять від попередніх власників
Розробка цього проекту закону проходила під керівництвом міністра юстиції України Дениса Малюськи, який також вів переговори з МВФ з цього питання.
За інформацією НВ Бізнес, Кабмін повинен був ще в п'ятницю 20 березня затвердити і подати в понеділок 23 березня це проект закону на розгляд Верховної Ради України. Однак, на той момент документ ще не був узгоджений Міністерством фінансів України та Мінекономрозвитку.
Ключові зміни закону
Всі норми проекту можна умовно розділити на три великі блоки.
Питання до працюючих банків: посилення повноважень НБУ у плані нагляду (уточнено формулювання щодо ліквідності та капіталу), оцінки показників банків (введено поняття «професійного судження» регулятора), узгодження менеджменту і власників фінустанов.
Суди. Зміни в закони про НБУ, систему гарантування вкладів, банки і банківську систему, а також кодексів судочинства різних гілок (від адміністративної до кримінальної) щодо судових розглядів між екс-власниками банків-банкрутів і державою.
Нові банкрутства. Уточнені повноваження тимчасових адміністраторів та ліквідаторів Фонду гарантування, суттєво розширено опис процедури купівлі банків-банкрутів державою.
Нагадаємо
- Україна і МВФ ведуть переговори щодо збільшення кредитування з $5,5 млрд до $9,5 млрд.
Обов'язковими попередніми умовами для затвердження EFF залишається прийняття закону про банки, який повинен зробити неможливим повернення націоналізованих банків колишнім власникам, і закон про ринок землі.
-
Всупереч чуткам, Україна не відмовлялася від кредиту МВФ. Фонд не відмовив Україні в кредиті і продовжує переговори. Про це 18 березня написав у фейсбуці заступник виконавчого директора від України в МВФ Владислав Рашкован.
-
Як раніше повідомляв прем'єр-міністр Денис Шмигаль, з восьми пунктів, які МВФ просив виконати Україну, залишилося виконати два.
-
Про нову програму співпраці з МВФ Україна домовилася в грудні 2019 року. Вона розрахована на 3 роки і передбачає допомогу в розмірі $5,5 млрд.
Коментарі - 60
Всю жизнь у нас справки о больничном брались по телефону, а сейчас !все! врачи стали ангелами?
Вся экономика стоит, дефицит бюджета будет 30-40%. Сырьевые рынки падают. В мире кризис. Экспортеров будут поддерживать. Если бакс будет 35 к концу года, то это будет для нас большим подарком.
Як ми і писали раніше - не в землі питання а в бені і привату..
Плохо когда памяти нет ;)
Об этом говорится в материале ЭП Как одной подписью разрушить дело против Бахматюка на 1,2 миллиарда.
Дело Бахматюка НАБУ начало расследовать в октябре 2016 года. Детективов заинтересовал факт выделения Нацбанком в октябре 2014 года 1,2 млрд грн ПАО «ВиЭйБи банк» как стабилизационного кредита для финансового оздоровления банка.
Следователи бюро вышли на финишную прямую, но генпрокурор Юрий Луценко решил отдать дело в полицию.
https://www.google.com/amp/s/www.epravda.com.ua/rus/news/2019/04/3/646674/index.amp
Объясни, банковским делом на вывод средств на сумму 1,2 млрд грн (по курсу 14-го года) занимается полиция? Думаю пришло время спросить об этом у Луценко в ГБР.
И как так получилось, что сто томов резонансного дела уничтожены? Я знаю подобный только один случай — это когда уголовные дела свезли в суд Макеевки и суд сгорел. После чего Янукович стал «не судимым», т.к. пропали (сгорели) оригиналы документов.
У разі, якщо суд доведе, що рішення Національного банку про націоналізацію було неправомірним, то колишнім власникам повинні виплатити компенсацію. Це фігня повна ..
Націоналізація, до якої готувалися 2,5 роки, проходила відкрито, прозоро, на базі міжнародних оцінок в тому числі і МВФ.
Проблеми у банку були системні і накопичувалися роками. Його невиважена кредитна політика призвела до втрати капіталу а 97% кредитів банк видав компаніям, пов'язаним з його акціонерами Коломойським та Боголюбовим, заявили в НБУ.
Попередні власники не забажали, чи не змогли провести докапіталізацію банку, — такими називає причини націоналізації економіст Міжнародного центру перспективних досліджень Олександр Жолудь.
Коли банк стикається з проблемою недостатності капіталу, то існують декілька рішень — ліквідація або націоналізація, розповідає інвестиційний банкір Сергій Фурса. Він називає націоналізацію поганим рішення, але найкращим із усіх можливих, такою собі необхідною жорстокістю.
Держава забирає на себе не актив бізнесменів Ігоря Коломойського і Генадія Боголюбова, а пасив, вартістю у мінус 5,5 млрд. доларів, і ці гроші ляжуть на плечі платників податків.
5,5 млрд доларів які олігарх Коломойський вивів з Привату в офшори.
І ще раз запитую де інфа що Луценко втопив 100 томів справи Бахматюка?
Об этом говорится в материале ЭП Как одной подписью разрушить дело против Бахматюка на 1,2 миллиарда.
Дело Бахматюка НАБУ начало расследовать в октябре 2016 года. Детективов заинтересовал факт выделения Нацбанком в октябре 2014 года 1,2 млрд грн ПАО «ВиЭйБи банк» как стабилизационного кредита для финансового оздоровления банка.
Следователи бюро вышли на финишную прямую, но генпрокурор Юрий Луценко решил отдать дело в полицию.
https://www.google.com/amp/s/www.epravda.com.ua/rus/news/2019/04/3/646674/index.amp
Таку ідею запропонував колишній міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тимофій Милованов.
«Гроші на підтримку людей та бізнесу можна було б взяти у колишніх власників збанкрутілих банків. Вони винні десятки мільярдів гривень. Тільки в ПриватБанку оцінка суми виведених грошей сягає більше 5 млрд доларів. А є десятки інших банків», - заявив Милованов.
За його словами, стягнути ці кошти наразі можна було б за допомогою системної роботи правоохоронних органів та судової системи, а також робота влади із самими ексвласниками збанкрутілих банків.
Раніше:
— «Дуже сумно, що міністр економіки в Україні — дебіл». (Ігор Коломойський)
— «Я ніколи не приховував, що я дебіл. Жартую, звичайно ж». (Тимофій Милованов)
Та дааааам!
«Україна входить в турбулентні часи з набагато сильнішими позиціями, ніж це було під час попередніх криз: міжнародні резерви на найвищому за останні роки рівні, інфляція – рекордно низька, державний бюджет – збалансований, а показник державного боргу до ВВП впав до рекордно низьких 44,3%», – йдеться в повідомленні.
Так хваляться що без МВФ обійтися не можуть..
Может ты не в курсе происходящего:
За прошедшие сутки 23 марта в Черновицкой области коронавирусом заболели еще 13 человек. Таким образом, количество зараженных в регионе возросло до 38.
МВФ деньги дает, продукты будем импортировать, китайцы с медециной помогут — вдруг что снова помощи запросим.
Можно теперь годами сидеть на карантине всей страной и никому не работать!