П'ятниця пройшла дуже цікаво на валютному ринку і наочно показала наскільки «небезпечним» з точки зору курсових ризиків є валютний ринок. Нудьгувати клієнтам, банкам, НБУ та населенню не довелося.
Долар несподівано провалився на міжбанку: що відбувається з курсом
На початку сесії попит істотно перевищував пропозицію і долар стартував з рівнів 27,99 / 28,04 — тобто переступив небезпечний рівень у 28 гривень. Паніка зростала і НБУ продав $ 150 млн по 27,99.
Це дещо остудило ринок і на 11 годину котирування просіли до 27,90 / 27,95 гривень.
Вони протрималися до 12 годин, а довідковий курс НБУ зафіксував на позначці 27,943 гривні за долар. Але потім почалося найцікавіше.
Спрацював чинник піку бюджетних платежів у клієнтів. Дефіцит гривні змусив вийти на ринок з продажем декілька великих гравців і це почало створювати надлишкову пропозицію валюти на міжбанку.
До обіду котирування впали до 27,65 / 27,70 гривень, а багато покупців вже шкодували, що купили у Нацбанку по 27,99.
Але й це був не кінець. Після обіду пропозиції ще додалося, а от попит почав стихати. Це швидко обвалило долар до позначки 27,43 / 27,53 на 15-ту годину, а частина угод (у тих продавців, кого особливо підпирав час по бюджетних платежах) і зовсім проходила нижче — по 27,35.
Життя в карантині: що діється з доларом і економікою України (подкаст)
Цим вирішив скористатися НБУ і вийшов зі скупкою по 27,35 гривень, фактично перекриваючи свої ранкові продажі по 27,99 гривень і навіть заробляючи на цьому майже по 65 копійок на доларі. Купив за нашими даними близько $ 50 млн.
На 16:00 курс зупинився на позначці 27,45 / 27,55 гривень за долар. В останні годину-півтори сесії через зниження курсу на торги оперативно стали виходити покупці з тих, хто вже розрахувався з бюджетом і у кого ще була вільна гривня для купівлі валюти. Вони почали її скуповувати, хоча це вже й не встигло кардинально позначитися на котируваннях. Завершилася сесія п'ятниці на позначці 27,45 / 27,55 гривень за долар.
Головні події 20 березня на міжбанку:
1) Долар з ранкових 27,99 / 28,04 гривень просів до 27,45 / 27,55 на момент завершення сесії;
2) НБУ двічі виходив на торги. Спочатку — продав $ 150 млн по 27,99 гривень, а на кінець сесії, скориставшись ситуативним зростанням пропозиції — купив по 27,35 гривень порядка $ 50 млн;
3) Довідковий курс Нацбанку на 12:00 зафіксовано на рівні 27,943 гривні, а офіційний на 23 березня склав 27,7386 гривень за долар.
Стежте за цікавими і ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в Telegram
Коментарі - 100
занимал кабмин, значит это проблема кабмина.
если повариха пересолила борщ — это не значит, что виноваты те, кто его ест.
Между потребителями борща и поварихой должна существовать обратная связь.
Если повариха постоянно из рук вон плохо готовит борщ (пересаливает, плохо моет картошку, крупно шинкует капусту, не доваривает овощи или наоборот переваривает всё в однородную массу) - возможно надо заменить такую повариху - и это прямая компетенция потребителей борща.
Ну а едоки просто едят и травятся. И говорят — ребята, вы может разберетесь там? Еда ***, скоро все подохнут. На что повариха отвечает — ну и пофиг, дохните, это ж не я продукты порчу. А поставщик продуктов говорит — ну и мне пофиг, это же не я поставляю плохие продукты. При этом всем эти самые повара и поставщики получают нехилую зарплату из налогов едоков, и вроде как наняты для того, чтобы поставлять людям нормальный борщ. И при этом некоторые из едоков не видят ничего плохого в подобном пофигизме нанятых приготовителей борща.
Вот и получилась такая маленькая модель Украины :)
Ну и повара не промах - тоже уполовинивают количество мяса в борще - ведь их семьи тоже хотят есть.
И по факту, если в сваренном борще где-то плавает кусочек несколько раз вываренной кости - потребители рады и счастливы даже такой похлёбке.
они от шарового доступа к «корыту» не окажутся…
Дмитрий Ярош уже намекает — мол пора ребята сваливать,
хоть в Италию на виллу, хоть в Ростов к братьям и сёстрам…
«Ця влада має піти. Чим швидше — тим краще для України», — Дмитро Ярош
.
Тут на Минфине есть прекрасный блок называется индексы. Сначала зайдите туда, посмотрите данные по госдолгу, инфляция или чем вы там хотите манипулировать и потом пишите(Май19 19,4млрд февраль20 26,6млрд). Вы эти баланьки парьте в фейсбуке или где там кастрюли сидят, тут чуть потолковее контингент))
https://www.youtube.com/watch?v=HO0ZRYtFLlY
Ведь в пятницу из-за отсутствия этой самой гривни пришлось срочно сливать
такой желанный бакс.
Вещевые рынки закрыты, поэтому от них будут нулевые поступления налички в банки.
Из торговых сетей конечно будет икассация, но они сразу же запулят деньги на закупку товаров
а значит эти средства банки не смогут использовать в игре на повышение.
Всі побігли за халявой? ))
Україна на сотанньому місці за кількістю проведених тестів. Біля 500 штук на 17/03. Зараз можоиво трохи більше.
За формулою поширення, за статистичними даними щодо людей, що повернулись з-за кордону, туристів, заробітчан — хворих має бути тисячі. Просто ніхто їх не тестує. і вони ходять серед нас.
Ось офіційні дані по всьому світу:
https://ourworldindata.org/covid-testing
читай до кінця перед тим, як *** свій камент!
«Нема тестів — нема хворих».
В Україні зараз підтверджено 40 інфікованих. Якщо нема тестів, то як їх діагностували?
звісно тести з'являються, їх закуповують обласні центри самотужки. Держава обіцяла до 16-го. Але їх нема.
Статистика тесування тобі у поміч.
Тестують лише тих, хто був у контакті зі вже зараженими. Бо, як було державних 900 тестів на початок березня, так і лишилось. Останні розібрали депутати і різна елітка.
От коли з'являться тести, тоді побачиш весь рівень звіздеця.
«Тест показывает правильный результат только при высокой температуре»
У трупов этими же тестами без проблем определяют
наличие коронавируса и трупы никто не подогревает
для уцелей тестирования.
И, низкие % по кредиту приводят к увеличению спроса на товар (он кажется доступнее), надувается его цена.
Как надувался ипотечный пузырь.
А что будет, когда дефляция перейдет в стагфляцию...)
Мы все умрём? :-)
Инфляция доллара была ~10% годовых, ставка ФРС — кажется, до 16%.
Больше, чем сейчас в ОВГЗ.
Тогда было модно инвестировать в ''крюгерранды'')
Затем, как по мановению коронавируса, начали умирать все престарелые вожди СССР — Брежнев, Черненко, Андропов и только молодой организм Горбачёва смог перебороть эту тенденцию.
Об инфляции доллара США и ставках ФРС рядовые украинцы даже не догадывались, они точно знали из газеты «Правда», что загнивающий запад скоро рухнет и этого было вполне достаточно.
Инвестировать в «крюггерранды» могли только высокопоставленные сотрудники КГБ СССР, а для всех остальных граждан СССР существовал «железный занавес», ведь до 1991 года выехать из СССР было нельзя без получение выездной визы (отметки в ОВИР о праве выезда за границу).
Все трое вождей были тяжело больны.
Я писала в мировом контексте.
В СССР ''инвестировать'' было можно только в 3% сберкнижки и 3% же гос.облигации.
Работникам КГБ ''крюгерранды'' были не нужны, они больше царские ''империалы'' уважали)
В мировом контексте в СССР можно было узнать только из «вражеских голосов», таких как «Голос Америки» и «Русская служба Би-би-си».
Ни «Пионерская правда» ни «Комсомольская правда» ни даже сама «Правда» не опускались до публикации биржевых котировок Нью-Йоркских и Лондонских бирж.
Интернет в нынешнем его понимании тогда ещё не существовал.
Нормально так перевел …
Бедняги.
Наличка спрос 300млн, нбу продал 1.5лярда! Кому он продает столько бабла?!!!
Что за бред лить резервы когда можно напрячь экспорт сливать 100% выручки и наблюдать в стороне?
Я спокоен, сижу на валютном матрасе и катаю на работу на велосипеде вдоль набережного шоссе. Погода позволяет. Курс стабилизируют когда друзья выйдут и снимут руководство нбу.
а тепер по темі, всі такі розумні у нас, кожен таксист, кожна бабка на лавці, ну і клятий Порошенко... торгівля на крові, кококо.
особливо дібільні люди живуть в західних країнах, там 50лярдів, на 372, там 52 і тд і тп. ну не взлетіло у нас з такими грошима і не взлетить у найближчому майбутньому. але, блін, тільки у нас найрозумніший мудрий нарід задетектив змову, перебільшену паніку і тд.
перебільшена паніка, це коли на 400 апаратів штучної вентиляції буде 4000 в черзі, а решта буде думати чи не настигне їх така є сама доля. от тоді буде паніка. і до неї не далеко. фартане якщо підвищення температури сповільнить розповсюдження вірусу і далі ізолюванням зон може буде спинити пандемію. в іншому випадку, ми або перехворіємо і не всі з нас виживуть (я про мудрий нарід), або будемо сидіти у своїх фортецях рік-півтора. і гратися у сталкера коли йдеш в магазин за продуктами.
у нас нема грошей щоб тримати курс, у нас нема запасу в економіці для того щоб він був стабільним. перманентно курс в 20 чи 23 ви побачите лише тоді коли у нас дороги по якості будуть як в тій же Польщі, але повірте, вам тоді буде байдуже на курс.
перша хвиля пройшла. зараз відкат, друга хвиля скоро, як тільки пік виявлених заражень почне збільшуватись від +100 в день. нагадаю що в нас вже більше 400 підозр.
після другої хвилі вже буде закріплення курсу з не великими шатами +/-. якщо більш нічого не прилетить
А то бач, катає він. Тіпа хіпстер на фрілансі.
Троє катаєш - сутки працюєш.
зп - відповідна.
Есть ощущение, что до конца карантина больше уже и не будет. Потом да, но этож потом...
Проблемка-то в том, что гривна мне тоже нужна. Условный люфт в две недели - максимум, что я смог оттянуть и вышел на значениях близких к максимальным. А гривна мне была нужна еще на 24,5, как раз на той недельке перед 8-м марта.
Ану, брись до фунтика.