Нацбанк з 19 березня змінює графік проведення операцій з регулювання ліквідності банків. Відтепер регулятор щоп'ятниці проводитиме тендери з розміщення депозитних сертифікатів і надання короткострокових кредитів рефінансування. Про це повідомляє сайт НБУ.
Нацбанк щоп'ятниці проводитиме тендери з рефінансування банків
Що ще змінюється
Змінюється також терміновість інструментів:
- двотижневі сертифікати стануть тижневими;
- короткострокові кредити рефінансування терміном до 14 днів будуть видавати на строк до одного місяця.
Читайте також: Нацбанк вводить низку кроків для підтримки банківської системи в період карантину
Ставка за цими інструментами, як і раніше, буде встановлюватися на рівні облікової ставки Національного банку. За оцінками НБУ, ці заходи посилять стійкість банківського сектору до турбулентності на фінансових ринках і підтримають його здатність стимулювати українську економіку в умовах більшої невизначеності.
Нацбанк ввів довгострокове рефінансування
Напередодні Національний банк ввів довгострокове рефінансування банків на строк до 5 років на додаток до стандартних короткострокових інструментів рефінансування.
Воно підтримає гривневе банківське кредитування і стане додатковою гарантією підтримки достатньої ліквідності в системі.
Читайте також: Надзвичайний стан. Нацбанк не буде вводити жодних обмежень на роботу банків
Як це працюватиме:
- Процентна ставка за довгостроковими кредитами рефінансування фактично буде плаваючою.
- Вона буде визначатися як облікова ставка Нацбанку, що може змінюватися відповідно до рішень правління НБУ, плюс постійна величина в процентних пунктах, яка діє на день видачі кредиту і буде незмінною протягом усього строку користування рефінансуванням.
- За потреби банки зможуть достроково погашати кредити в будь-який час.
- Банки зможуть звернутися за довгостроковим рефінансуванням в ситуаціях, коли будуть потребувати додаткової ліквідності.
Читайте також: Нацбанк отримав на погашення заборгованості за кредитами рефінансу 3,6 мільярда
У якому стані банківська система зараз
«На сьогодні гривнева ліквідність банківської системи перевищує 200 млрд грн, а валютна $8 млрд. Тому запровадження нового інструменту рефінансування має, радше, превентивний характер на випадок розгортання більш серйозних кризових явищ у світовій економіці», — запевнили в Нацбанку.
Коментарі - 1