Вкладення у ВВП-варанти залишаються вигідною інвестицією для іноземних інвесторів, — зазначають експерти інвестиційної компанії Concordе Capital в аналітичному звіті.
Іноземним інвесторам рекомендують придивитися до ВВП-варантів
«Ми продовжуємо вірити в довгостроковий успіх України, тому вважаємо вкладення в ці папери вигідною інвестицією», – зазначив генеральний директор Concorde Capital Ігор Мазепа.
Що стосується побоювання іноземних інвесторів, пов'язаних зі зміною уряду в Україні, то він вважає їх перебільшеними.
«Вважаю, що новий уряд – це, швидше, нові можливості, ніж додаткові ризики. Тому Concorde Capital не дає ніяких нових рекомендацій інвесторам, відмінних від тих, що були до зміни уряду», – підсумував Мазепа.
Аналітики Concorde Capital рекомендують використовувати нинішню ситуацію для інвестування у ВВП-варанти України.
Читайте також: Виплати по ВВП-варантах. Скільки і кому заплатить Україна за економічне зростання
Що відбувається з цінними паперами
В Україні різко впала вартість ВВП-варантів — на 9,2%. За підсумками понеділка, 9 березня, ВВП-варанти коштували близько 81,8% номіналу.
Минулий тиждень ці цінні папери завершували на позначці 90%, а ще два тижні тому за них давали 107,5% номіналу.
Що відомо про випуск варантів
- Україна випустила ВВП-варанти в 2015 році в рамках реструктуризації $19,3 млрд держборгу на суму списаних кредиторами єврооблігацій на $3,2 млрд і вони не є частиною держборгу країни.
- За умовами випуску, інвестори претендують на частину приросту реального ВВП з урахуванням інфляції, що перевищить показник зростання ВВП в 3% (тригери) в 2019-2038 роках, за умови, що номінальний ВВП без урахування інфляції перевищить $125,4 млрд.
- Якщо приріст ВВП за рік буде нижче 3% або реальний ВВП буде менше $125,4 млрд, виплат по паперах не буде.
Коментарі - 6