Портфель ОВДП нерезидентів тане. Якщо тиждень тому, 3 березня, в іноземців були облігації внутрішньої держпозики на суму 127,126 млрд грн, то на 10 березня цей показник зменшився до 125,336 млрд грн. Про це свідчать дані НБУ.
За тиждень портфель ОВДП іноземців зменшився на 1,8 мільярда
Тільки з минулої п'ятниці, 6 березня, обсяг вкладень нерезидентів в ОВДП схуд на 0,737 млрд грн.
А ось портфель українських банків за цей час виріс на 1,56 млрд грн. За тиждень він додав ще відчутніше – 5,1 млрд грн.
Читайте також: Що буде з курсом гривні та дохідністю ОВДП
Що відбувається на ринку
Аналітики вважають, що на поведінку нерезидентів впливає невизначеність на ринку, пов'язана із змінами в уряді. «Невизначеність веде до збільшення ризику в очах «капіталу». У цьому контексті курс гривні буде під тиском, так само, як і ринок ОВДП», — переконаний аналітик ІГ Універ Михайло Федоров.
Не останню роль відіграють і події на світових ринках. «При такій прибутковості та посиленні зовнішніх ризиків попит на папери економік скорочується. Україна «в тренді». Заяви про переоцінену національну валюту та окремі проблеми в економіці можуть стати додатковим каталізатором для інвесторів, окремі з яких поквапляться зафіксувати прибуток», — вважає директор департаменту управління проектами рейтингового агентства IBI-Rating Віктор Шулик.
Раніше повідомлялося
Мінфін повідомив, що аукціону з розміщення ОВДП 10 березня 2020 року не буде.
Міністерство фінансів на аукціоні з розміщення ОВДП 3 березня 2020 року залучило до держбюджету 6,6 мільярда гривень. Інвесторам, зокрема, запропонували держоблігації в євро.
В 2020 році Мінфін має намір залучити 242 млрд гривень на внутрішньому ринку і 119 млрд гривень в еквіваленті.
Коментарі - 71
Щодо «было бы намного хуже», то тільки Бог знає, що било би да каби. Як кажуть футбольні фахівці: «Счет на табло».
p.s. До речі, це здається саме Ви переконували публіку, що в лютому в Україну зайде порядка 40 млрд доларів інвестицій? Причому говорили про це, як про доконаний факт. Щось пішло не так?
Відмазка не потрібна. Тому що борги ні до чого поганого не призвели. Я не писав що гривня буде тільки зміцнюватися.
Я нічого не писав про 40 мільярдів чи якісь інші великі інвестиції.
Тільки потім не потрібно призначати цапів-відбувайлів за власні помилки, як це було зроблено з Рябошапко та Гончаруком! Потрібно навчитися визнавати свої помилки!
Ще з часів Ягуковича це звичайний спекулятивний капітал.
І саме тому під час будь-яких потрясінь та криз вони швиденько тікають.
Приятно видеть истерику у «укрепляторов», после того, как им полгода говорили, что нельзя так делать.
Конечно же, это нужно делать только чтобы что-то доказать диванным экспертам. Люди с соответствующим образованием и так все понимают.
вы до сих пор не догнали, что есть разница у кого одалживать, у резидентов или у нерезов?
До сих пор не видели примеров что если что-то интуитивно кажется, то это может быть не верно?
И, кстати, промпроизводство — часть ВВП, потому его падение могло немного подпортить общую картину. Я считаю что в наших национальных интересах чтобы промпроизводство падало. Так как это уменьшает зависимость политики от экспортеров промышленников, которые зарабатывают на бедности жителей этой территории. Но это немного не по теме.
https://www.facebook.com/permalink.php?id=100001541186839&story_fbid=2906589612735716
Між іншим, якби курс тримався 27-28, то й попиту на ОВДП такого великого не було б. А так, це ж повна лафа - здаю долар по 27, купую ОВДП під 15%, а через півроку-рік повертаю гроші з наваром, та ще й маю можливість відкупити долар по 24. Того й попит на ОВДП був таким шаленним. Але ж не можна було злякати удачу, рехворматори хрЄнові.
Так в этом, вероятно, и был смысл. Ну уж слишком похоже. Никто, вообще никто не выиграл от снижения курса, кроме инвесторов в ОВГЗ. Вкладывать деньги, исходя из этого, можно было только по инсайду...
НБУ — АУ, пора вводить ограничения на вывод валюты спекулянтами, а то либерализация — умейте признавать свои ошибки и не вешайте лапшу премьерам люмпенам и профанам — им все равно а нам нет.