Міжнародне рейтингове агентство Fitch очікує прискорення зростання української економіки з 3,2% у 2019 році до 3,5% у 2020 році і 3,8% в 2021 році завдяки приватному споживанню та інвестиціям. Про це йдеться у звіті агентства, пише Інтерфакс-Україна.
Прогноз Fitch: Ослаблення гривні та зростання ВВП на 3,5%
Прогноз Fitch щодо економіки
-
«Переглянутий варіант законодавства про ринок землі буде позитивним чинником для економічного зростання в найближчому майбутньому за рахунок збільшення споживання (в результаті продажу землі) і очікуваного збільшення попиту на кредити для сільськогосподарського сектору», — зазначає агентство.
-
Водночас воно зазначає, що масштаби потенційних інвестицій і підвищення продуктивності будуть обмежені через заборону на участь в ринку землі іноземних інвесторів.
Читайте також: Економіка України сповільнилась на 0,5% у січні. Вперше за 49 місяців
-
Fitch також вважає, що перспективи зростання та інвестицій залежать від адекватного і своєчасного здійснення реформ у таких секторах, як забезпечення верховенства закону, боротьба з корупцією, митниця та оподаткування, а також правозастосування.
-
«Як і у випадку з іншими ринками, що розвиваються, ризики погіршення перспектив зростання зросли через невизначеність впливу (коронавірусу) COVID-19 на глобальне зростання і ціни на сировину», — зазначає агентство.
Що буде з гривнею
-
Цикл пом'якшення ставки НБУ, зниження припливу нерезидентів в ОВДП, збільшення дефіциту рахунку поточних операцій і зростання глобальної невизначеності призведуть до ослаблення гривні в 2020 році порівняно з 2019 роком.
-
Fitch зазначає, що потреби в зовнішньому фінансуванні залишаться через все ще великі виплати за держборгом і збільшення дефіциту поточного рахунку.
Читайте також: У Нацбанку пояснили, чому гривня перестала зміцнюватися до долара
-
Зовнішні виплати уряду і НБУ в рахунок амортизації боргу зростуть до $5,0 млрд у 2020 році і $4,8 млрд в 2021 році (з них виплати за єврооблігаціями становитимуть $2,4 млрд).
-
Агентство очікує, що дефіцит рахунку поточних операцій збільшиться до 3,0% ВВП в 2020 році і 4,0% ВВП у 2021 році з 0,7% ВВП у 2019 році, що зумовлено подальшим зростанням імпорту, викликаним внутрішнім попитом і зменшенням плати за транзит газу.
Fitch також прогнозує, що інфляція в середньому становитиме 4,6% в 2020 році і 5,3% у 2021 році.
«Ризики, викликані волатильністю міжнародного фінансового ринку, затримками в затвердженні програми МВФ або сильнішим, ніж очікувалося, внутрішнім попитом, визначатимуть майбутні темпи і масштаби циклу пом'якшення», – наголошується в огляді.
Нагадаємо
-
Українська промисловість наприкінці 2019 та початку 2020 року переживає спад, який у січні сягнув 5,1% у річному вимірі.
-
За даними Держстату, за підсумками 4 кварталу 2019 року українська економіка зросла всього на 1,5%. Порівняно з 3 кварталом, з урахуванням сезонного чинника, зростання ВВП склало 0,1%.
-
У попередніх кварталах темп зростання був вище: у першому — 2,5%, другому — 4,6%, у третьому — 4,1%.
-
МЕРТ попереднього складу заявляло, що в 2020 році зростання валового внутрішнього продукту України складе 3,7%.
Читайте також: Оптимістичний прогноз. МВФ вважає, що світова економіка втратить лише 0,1% через коронавірус
-
Згідно з другим, оптимістичним прогнозом, зростання ВВП складе 4,8%, за умови впровадження реформ, які повинні поліпшити бізнес-клімат.
-
Наприкінці лютого МЕРТ оновив свій макропрогноз і подав його на розгляд міністерства фінансів.
-
Національний банк очікує інфляцію близько 5% і економічне зростання на рівні 3,5-4% в 2020-2022 рр.
Коментарі - 79
Меня больше интересует - как долго? Сможет ли волшебная пилюля от вируса привести к востановлению всего.
Или это будет очень долго и медленно?
Корреляция между динамикой украинской экономики и нефтью прямая
https://minfin.com.ua/blogs/anton1975/100359/
https://minfin.com.ua/blogs/anton1975/128526/
Невизначена доля реформ в Україні, ймовірно, ускладнить переговори Києва з Міжнародним валютним фондом, вважають в Oxford Economics.
Зміна уряду України посилює ризик провалу реформ у країні. Про це йдеться в прогнозі британської аналітичної компанії Oxford Economics, опублікованому 6 березня.
Також у доповіді наголошено, що проблеми з реформами, ймовірно, «істотно ускладнять переговори із МВФ».
«При порохе не договаривались, а становились раком, не путайте.»
«то давайте перед рашкой нагнёмся»
К сведению, президент Зеленский уже нагнул Украину перед РФ - так что никуда фанаты Зеленского не денутся - будут оправдывать плодотворное сотрудничество с РФ, но свои личные сбережения, как и раньше, будут хранить в валютах ненавистного им Запада - долларах США и Евро.
Вот и вся разница.
прямо сейчас - 74,6.
73 сегодня после 10 утра вообще не было, так что не бреши, москаль.
https://gazeta.ua/articles/opinions-journal/_na-vershini-piramidi-derzhavnih-prioritetiv-perebuvaye-kreditor-potim-oligarh-za-nim-chinovnik-i-lishe-vnizu-ukrayinec/953850
Кому не трудно и если имеется время - зайдите в блог Сашибанка, а то он мне закрыл возможность писать туда коментарии. Он там переобулся и как ни в чем небывало, философствует. Напомните ему о его недавней позиции, о том, что он один из идейных лидеров секты укрепления. Пускай пожинает плоды, ведь следующие пару месяцев должны быть богаты на события.
P.s. если не поленитесь зайти и написать в блоге Сашибанкира, передайте ему от меня «привет!» Буду очень признателен. Заранее большое спасибо.
За його словами, світ переходить до ендогенної моделі економіки. Вона закрита, направлена на те, щоб мінімізувати зовнішні ризики та створити внутрішні фактори розвитку.
"Тоді бізнес інвестує у промисловість, а держава - у соціальний капітал. І завдяки професійним кадрам, розгалуженому та структурованому ринку праці, бізнес зростає та збільшує свою продуктивність та конкурентоспроможність.
Україна лишається країною, де економіка розвивається завдяки нестабільним речам. Наприклад, дешевій робочій силі або неефективному протекціонізму (обмеження міжнародної торгівлі. - Gazeta.ua). Але це у минулому. Колись промислові групи будували свої конкурентні переваги на дешевому газі з РФ. За це ми дорого заплатили. Аграрний сектор росте завдяки дешевій оренді землі. Це - нестабільні рушії, не забезпечують сталого розвитку. Україні треба збільшувати продуктивність праці. Держава має інвестувати в людей", - додає Олексій Кущ.
https://www.segodnya.ua/ua/economics/finance/kurs-dollara-chto-oznachayut-amerikanskie-gorki-1412746.html
Інвестори побоюються, що Зеленський відмовився від спроб перебудувати економіку і боротися з корупцією.
Аналітик BlueBay Asset Management Тімоті Еш заявив газеті, що проглядаються зв’язки нового Кабміну «з олігархічними інтересами», а це викликає запитання, чи має намір президент продовжувати йти шляхом змін. МВФ в шоці..
«Новий кредит у розмірі 5,5 мільярдів дол затримувався місяцями, частково через занепокоєння щодо впливу магнатів на уряд», - зазначає Bloomberg.
Нині інвестори бояться, що з новим урядом в політику може повернутися вплив олігархів.
«У нового уряду є достатньо можливостей довести, що сумніви невиправдані», - резюмує видання.
Про це в інтерв'ю журналу «Країна» говорить економіст Олексій Кущ.
"Такі низькі темпи були тільки в 2016-му, коли оговтувались від кризи 2014-2015 років.
У жовтні західні аналітики прогнозували нам ріст понад 4 відсотки. Уряд Гончарука отримав економіку в непоганому стані. З достатніми золотовалютними резервами. Треба було підтримати цей ріст м'якою політикою Національного банку, послабленням фіскального тиску. Зменшити присутність держави на внутрішньому ринку капіталу", - каже експерт.
Проте новий уряд допустив низку помилок, пояснює він.
«Економічні практики говорять: чим вищу відсоткову ставку держава встановлює по своїх боргах, тим більше інвестицій вимивається із середнього та малого бізнесу. Вкладати гроші стає вигідніше у державні облігації, а не у підприємництво. Ми отримали атипове посилення національної валюти на 15 відсотків», - додає економіст.
Понятно что вчера было 24.8
Теперь точно наличка опережает межбанк, я 7марта купил только с 3-й попытки, валюту разгребли. Завтра как обычно по приколу буду искать купить новую сотку 1шт, проверю настрой
При 26 верняк можно скидывать, но уверен такого курса мы пока не увидим, на продажу уже сдувается, ниже 26 пошли предложения.
(нет)
наличный рынок межбанку не указ, часто наличный гепает 1-2 грн и рубит бабло на паникерах
Думаю до 12марта до заседания НБУ должны держать межбанк ниже 25.2.
Ведь еще в пятницу слили 120млн и удержали ниже 25 по оф курсу. Зачем так много лить? Отпустили бы до 26 и экспорт бы оживился на сброс валюты.
предположу: завтра возможен рост ввиду паники на наличном, но в среду будет откат перед заседанием нбу или наоборот