Невиконання плану доходів держбюджету у 2019 році становить майже 38 млрд грн і стало найбільшим з 2015 року. Про це заявив голова Рахункової палати Валерій Пацкан, коментуючи звіт про хід і результати виконання Програми діяльності Кабінету міністрів у 2019 році.
Невиконання держбюджету стало максимальним з 2015 року
Коментар Пацкана про звіт уряду
«Рахункова палата ознайомилася зі звітом. І в межах нашої компетенції маємо декілька коментарів щодо окремих досягнень уряду у 2019 році», − зазначив він.
За словами Пацкана, у звіті Кабміну зазначається, що виконання затвердженого показника дохідної частини держбюджету на 2019 рік становило 99,1%.
«Проте виконання плану доходів, з урахуванням змін, внесених розпорядниками бюджетних коштів, становило 96,3%. Невиконання плану доходів на 37,8 млрд грн є найбільшим з 2015 року. І це після внесення змін у четвертому кварталі до державного бюджету, зокрема зменшення доходів держбюджету на 20,1 млрд грн», − відзначає він.
Пацкан також зауважив, що дохідну частину держбюджету вдалося наповнити за рахунок наперед сплачених податків.
«Наприклад, у грудні 2019 року сума наперед сплачених податків збільшилась на 9,4 млрд грн. У грудні 2018 року показник був 3,9 млрд грн», − сказав він.
Пацкан підкреслив, що основною причиною невиконання доходів є низька якість макроекономічного прогнозу, про що Рахункова палата неодноразово зазначала.
Крім того, у звіті Кабміну зазначено, що минулого року чистий приплив прямих іноземних інвестицій у порівнянні з 2018 роком збільшився на $100 млн і становив 2,5 млрд грн.
Читайте також: Через курс гривні бюджет недоотримав більше 2 мільярдів
Однак, за словами Пацкана, такий обсяг іноземних інвестицій на третину менше прогнозованого Урядом на 2019 рік обсягу, який мав би становити $4–4,5 млрд.
Ще одне проблемне питання − збалансування бюджету Пенсійного фонду, яке невідкладно потрібно вирішувати.
За словами голови Рахункової палати, уряд наголошує на зростанні середнього розміру пенсії з початку 2019 року на 16,5%.
Читайте також:Держбюджет у січні недоотримав чверть доходів
«Без сумніву це позитивно. Але при цьому видатки державного бюджету на пенсійні виплати щороку збільшуються. У 2019 році вони становили майже 17% усіх видатків держбюджету – близько 182 млрд грн. Крім того, загальний обсяг наданих Казначейством за 2019 рік позик на покриття тимчасових касових розривів Пенсійного фонду, порівняно з 2018 роком, зріс на 32,6%. То ж ця проблема має невідкладно вирішуватися», − додав Пацкан.
Він також зауважив, що уряд наголошує на утриманні дефіциту бюджету в межах, визначених законом. Водночас, підкреслює Пацкан, менший від затвердженого дефіцит держбюджету досягнуто за рахунок неповного здійснення запланованих видатків і надання кредитів.
Читайте також: Гривня за січень подешевшала до долара на 6%
«Але хочу звернути увагу, що минулого року дефіцит був найбільшим за останні п’ять років і становив 78 млрд грн», − наголосив він.
За словами голови Рахункової палати, у звіті Кабміну також стверджується про зменшення витрат платників податків на обслуговування боргів.
«Якщо порівняти з 2018 роком, то насправді видатки на обслуговування державного боргу у 2019 році зросли на 3,8 млрд грн, або 3,3%», − зауважив Пацкан.
Бюджетні підсумки 2019 року
-
За результатами 2019 року доходи загального фонду державного бюджету становили 96,9% від розпису. Зазначається, що виконати планові показники за доходами держбюджету не вдалося через кілька чинників.
-
Загальний дефіцит був меншим за плановий і становив 72,4 млрд грн, що за оцінкою становить близько 1,8% ВВП.
-
Дефіцит загального фонду Державного бюджету був у межах планового показника у 69 млрд грн.
-
Дефіцит держбюджету був майже повністю профінансований за рахунок запозичень на 405 млрд грн (104% від плану), оскільки надходження від приватизації становили лише 0,5 млрд грн, або 3,1% від початкового бюджетного плану.
-
За результатами року доходи загального фонду бюджету зросли на 5,5% до 879,8 млрд грн. Доходи склали 96,9% від розпису.
-
Видатки загального фонду державного бюджету склали 950,7 млрд грн, що на 3,2% менше за планові.
Коментарі - 43
Для себе — зарплати і премії непомірно підняти. Для народу — штрафи збільшити, податки збільшити, тарифи підняти — зе-реальність.
«Зараз ми готуємо, через кілька тижнів, івент, який буде називатися »стратегія розвитку«, для того, щоб докладно поговорити про те, як по блоках ми будемо вирішувати ті складні завдання, які перед нами стоять», - повідомив прем'єр.
За його словами, «завдання, які поставив президент та український народ, насправді цілком реальна», а цілі, які перед собою поставив уряд, - «реалістичні».
«Я дякую, ви за 5 місяців, друзі, разом з нами зробили дуже багато для досягнення цих цілей. Я вам дякую за співпрацю, ви круті. Давайте зробимо це разом», - підсумував Гончарук.
То тепер у тормоза хника, уряд окремо а президент і слуги народу окремо? Бояри погані а царьок хороший?
Бойко зазначив, що економічна політика Кабінету Міністрів абсолютно провальна.
«Звіт уряду – це не більше ніж яскраві гасла. Це просто півкіло макулатури без жодної конкретики. Повністю провалена політика з підтримки підприємств, реального сектору економіки. Промислове виробництво щомісяця падає на 5-6%. А це втрата робочих місць. Лише за останні 3 місяці 2019 року, за даними Федерації роботодавців України, ми втратили 170 тис. робочих місць. Країна в боргах – на сьогодні сума сукупного держборгу сягнула 1 трлн 998,3 млрд гривень. Людям заборгували по зарплатах 3 млрд гривень, борги за ЖК-послуги перевищили 63 млрд (гривень)», – підкреслив опозиційний політик.
Дуже показово і те, що навіть зібрати до купи цей звіт в уряді не було кому, зазначив він. Цим займалась стороння приватна структура.
«Уряд заплатив 84 тис. гривень за підготовку власного звіту. Значна частина коштів пішла на тези, які озвучив прем’єр-міністр. Те, що апарат Кабінету Міністрів не може професійно підгодовувати звіт і для цього наймають якусь контору – це просто якась фантасмагорія», – сказав Юрій Бойко.
Ничего не хочу сказать, но как-то не особенно верится в то что нам говорят последнее время.
Глава Счетной палаты раскритиковал Кабмин за подтасовку результатов.
https://ubr.ua/finances/macroeconomics-ukraine/v-ukraine-krupnejshee-za-4-hoda-nevypolnenie-plana-dokhodov-bjudzheta-3890794
А из реального в министерстве дебилы и профаны, пытаются побороть туман в голове.