У наступні 5 років планують вирівняти рівень оплати праці у містах та селах, а також створити 200 тисяч нових робочих місць на селі. Про це повідомив міністр розвитку економіки Тимофій Милованов у фейсбуці.
Гідні зарплати та бізнес-інкубатори. Милованов обіцяє селу 200 тисяч нових робочих місць
«За найближчих 5 років — плануємо створити 200 000 нових робочих місць на селі», — повідомив міністр.
Що планують змінити
Рівень середньої зарплати на селі та у місті планують зрівняти. Для цього планують залучати інвестиції у села та агропромисловість.
Читайте також: Як зросте реальна зарплата у 2020 році. Підрахунки МЕРТ
Планують створити бізнес-інкубатори та спеціальні фонди підтримки розвитку сіл.
«Українське село буде успішним тоді, коли люди будуть успішними та багатими», — додав Милованов.
Загалом урядовою програмою розвитку економіки передбачено створення 1 мільйона нових робочих місць в Україні та залучення близько $50 мільярдів прямих іноземних інвестицій в економіку.
Читайте також: Держстат: Реальна зарплата в Україні зросла на 11,3%
Кожне п'яте нове створене робоче місце в Україні в уряді хочуть створювати у селах.
Міністр про зарплату
Міністр Милованов раніше зазначив, що заробітна плата зростає високими темпами вже четвертий рік поспіль.
«З урахуванням високої ділової активності та попиту на ринку праці очікуємо, що темпи зростання реальної заробітної плати і в 2020 році залишатимуться високими — близько 10%», — прогнозує Милованов.
За перші 11 місяців 2019 року заробітна плата в реальному вимірі була на 9,6% вище, ніж за аналогічний період 2018 року.
Як зростали зарплати в 2019 році
Як писав «Мінфін», розмір середньої номінальної зарплати в жовтні 2019 року склав 10 727 гривень, що на 16,4% більше, ніж за аналогічний період 2018 року.
- Найвищі зарплати в жовтні отримували працівники, зайняті у сфері фінансів і страхування, — у середньому 19 571 гривень на місяць.
- Працівники ІТ-галузі в середньому отримували 17 057 гривень у жовтні.
- Найменші зарплати в Україні отримували працівники сфери охорони здоров'я. У жовтні лікарі отримали в середньому 7002 гривні.
Коментарі - 18
.
«Нам критично потрібні інвестиції та оновлення основних засобів. Загальний обсяг необхідних інвестицій в країну - 50 млрд доларів. Це дозволить створити нові робочі місця та дати українцям можливість заробляти більше», - заявив він.
Він долав, що підсумки останнього року показують зростання економіки, попри різні умови, які позначилися на її розвитку.
Зростання чи падіння економіки за підсумками 2019 року? Нелохи і непрофани..
Але підняли в десятки разів тільки собі зарплати і премії... нелохи і непрофани.
За 2019 рік загальна сума витрачених українцями коштів у Польщі досягає 2,14 млрд доларів, тоді як в 2018 році - вона була лише 1,05 млрд доларів.
"Якщо орієнтуватися на офіційні дані Національного банку України, то українці перерахували з Польщі в Україну в 2019 році - 3,8 млрд дол, а в 2018 році - 3,6 млрд дол. Тобто ми бачимо стрімке зростання в 2 рази витрат українців саме на території Польщі, тоді як перекази в Україну майже не зросли.
Це негативна тенденція для економіки України. Вона страждає не тільки від нестачі робочої сили, але і від того, що українці все більше віддають перевагу польські товари, а не збільшують переказ грошей в Україну, де б вони витрачалися на придбання товарів українських виробників«, - заявив експерт з міжнародного працевлаштування та власник компанії з аутстаффінгу »Gremi personal" Євген Кириченко.
И снова приписали себе весь 2019 год, в котором єтого правительства біло всего 4 месяца, и оначнем видеть в цифрах статистики реальный результат действий этого правительства - где-то после лета, хоть на себе стали ощущать уже сейчас.
Экономика бы взлетала на 40% в месяц :) правда не долго... но зато какой ажиотаж бы был,,, такие бы Ньювасюки инвесторам наобещали бы... на 50 млрд зелени:))
В селах будут получать деньги только в случае превращения их в города (не касается сел близких к крупным городам)или посредством проведения туда интернета и интернет работы.