США посіли перше місце за обсягом коштів, надісланих в Україну через системи переказів — 18% із $2,3 млрд було відправлено саме зі США. Менше — з Росії та Польщі. Про це йдеться в даних НБУ.
З яких країн українці отримували перекази минулого року (інфографіка)
Хто лідирує
Другим за відсотками переказаних грошей став Ізраїль — з нього відправлено 14%. Третє місце посіла Італія з показником 9%.
Обсяг коштів, переведених в Україну за минулий рік, склав майже $12 млрд, з них майже $2,3 млрд було відправлено через системи переказу коштів.
Читайте також: Обсяг приватних грошових переказів в Україну продовжує зростати
При цьому 45% переказаних грошей надійшло з інших 219 країн.
Загалом з України до інших країн надіслано майже $600 млн, з яких майже $400 млн було відправлено через системи переказу.
Читайте також: Зарплата в Польщі зараз в 3,5 раза вище, ніж в Україні — Милованов
За допомогою систем переказу найбільше грошей було надіслано до Росії – 31%, до Грузії відправлено 11%, Азербайджану – 6%, Китаю та Узбекистану – по 5%. До інших 195 країн переведено 42% всієї суми.
Читайте також: Скільки грошей заробітчани переказали в Україну у 2019 році. Дані НБУ
Як грошові перекази вплинули на курс гривні
-
Обсяги грошових переказів дозволили суттєво зменшити курс іноземних валют у 2019 році. Так, у грудні курс долара опустився до 23,2 гривні — на 5 гривень від початку минулого року.
Читайте також: З початку року в Україну переказано більше $1,7 мільярда
-
Разом з тим, на початку 2020 року курс валют почав навпаки зростати. Девальвацію гривні у Нацбанку пояснюють попитом на валюту серед імпортерів та низьким обсягом продажу валюти експортерами через отримання бюджетного відшкодування ПДВ.
Скільки переказали коштів в 2019 році
За три квартали 2019 року трудові мігранти переказали до України $8,74 мільярда, з яких $2,82 мільярда склали перекази з Польщі.
Раніше повідомлялося
-
Інтерес українців до трудової міграції за кордон у другій половині 2019 року значно знизився. Зацікавленість українців у виїзді за кордон досягла свого піку в березні 2019 року. Відтоді вона знизилася на 10,4%.
-
З іншого боку, як зазначають у НБУ, зростає зацікавленість у роботі в Німеччині через розповсюдження новин про спрощення процедури працевлаштування в цій країні для працівників з країн, що не є членами ЄС.
-
У 2018 році, за розрахунками НБУ, обсяги грошових переказів заробітчан склали $10,88 мільярда. За розрахунками Світового банку заробітчани переказали в Україну $14 мільярдів.
-
Раніше у Нацбанку очікували, що за підсумками 2019 року українські заробітчани перекажуть в Україну $11 мільярдів.
Коментарі - 3
- що, реально перекази надходили з усіх 219 країн світу?!
Интерпретация статистических данных 80 уровня.
Может это все же 4 и 5 место из ТОП-5, а не «меньше всего»?