Через недоліки макроекономічного прогнозування, зокрема курсу гривні, недонадходження до держбюджету у січні становили 2,3 млрд грн. Про це заявив голова Рахункової палати Валерій Пацкан, повідомляє прес-служба відомства.
Через курс гривні бюджет недоотримав більше 2 мільярдів
Причини недоотримання
-
Фактичний курс гривні у середньому за січень становив 24,1 грн/$, тоді як у розрахунках показників доходів бюджету на 2020 рік враховано 27 грн.
-
Водночас доходи загального фонду державного бюджету, не виконано на 13,8 млрд грн, або 24,5%.
«Таке суттєве невиконання спричинене насамперед низьким рівнем надходження митних платежів. Так, доходи, справляння яких контролюють митні органи, не виконано на 7,9 млрд грн, або 30,4%», — наголосив голова Рахункової палати.
-
Іншим чинником стало зменшення, порівняно з січнем попереднього року, імпорту товарів на 1% за умови прогнозованого на 2020 рік зростання на 11,3%.
Читайте також: Держбюджет у січні недоотримав чверть доходів
-
Крім того, план податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) із урахуванням бюджетного відшкодування не виконано на 2,5 млрд грн, або 26,7%.
«Маємо повторення торішньої ситуації, коли в січні надолужується бюджетне відшкодування, що стримується в кінці попереднього року. Так, у січні 2020 року відшкодовано 18 млрд грн, що в 1,8 рази більше, ніж у грудні 2019 року (9,8 млрд гривень)», — зазначив Пацкан.
Читайте також: Гривня за січень подешевшала до долара на 6%
- Акцизний податок з вироблених в Україні підакцизних товарів не виконано на 2,2 млрд грн, або 43,7%.
Також Пацкан зауважив, що в січні з єдиного казначейського рахунка надано позик на покриття тимчасових касових розривів Пенсійного фонду в сумі 8,9 млрд грн, із яких станом на 1 лютого не повернуто 3,7 млрд грн.
Коментарі - 18
Ну просто гении, еще и программу(пиар) дешевых кредитов 579 запустили и теперь истерично ищут деньги на нее))
Я уверен, что она провалится и половина кредитов улетит своим, которые потом их просто не отдадут и что тогда делать будем? Ведь на это тоже уйдут бюджетные деньги.
Топор блин.
https://www.youtube.com/watch?v=r_UJ229kDU8
Подписывайтесь на youtube-канал Минфина и оставляйте комментарии с вопросами под видео.