Мінфін - Курси валют України

Встановити
11 лютого 2020, 16:31

Чи може ФОП витрачати гроші на свої потреби. Роз'яснення податківців

ФОПи можуть витрачати гроші зі своїх бізнес-рахунків на особисті потреби тільки після сплати податків. Таке роз'яснення з'явилося на інформаційно-довідковому ресурсі Державної податкової служби.

ФОПи можуть витрачати гроші зі своїх бізнес-рахунків на особисті потреби тільки після сплати податків.
Фото: mind.ua

Що кажуть податківці

Фопи, згідно із законом, мають право використовувати свій прибуток за своїм розсудом за умови сплати всіх податків, зборів та інших платежів, передбачених законодавством.

Читайте також:Що змінилося у використанні бізнес-рахунків ФОП. Роз'яснення НБУ

Що відомо про використання рахунків ФОПів

  • 2 січня набула чинності постанова Нацбанку з нормою про використання рахунків ФОПів тільки для потреб бізнесу. Згідно з постановою, ФОПи можуть після сплати податків перевести гроші з підприємницького рахунку на особистий і далі використовувати їх на свій розсуд.

  • 16 січня у НБУ повідомили, що скасували цю норму, оскільки вона викликала нерозуміння у бізнесу і фактично знаходиться в компетенції податкової.

Читайте також: Тотальна фіскалізація. П'ять кроків до порозуміння з ФОПами

  • Регулятор уточнював, що і до набуття чинності постанови ФОПи були зобов'язані мати різні рахунки для особистих і підприємницьких потреб.

Коментарі - 18

+
+109
Bischof
Bischof
11 лютого 2020, 16:50
#
Вот мне интересно, там вообще и****ты сидят?
ФОПы платят налоги РАЗ В КВАРТАЛ. И некоторые не понимают, что значит фраза «могут использовать свою прибыль после уплаты всех налогов». После уплаты налогов за квартал? А до этого 3 месяца к деньгам нельзя прикасаться? Вот этот момент и нужно было разъяснить.
А они как дятлы тупо повторяют одну и ту же мантру «после уплаты всех налогов», «после уплаты всех налогов», «после всех налогов», «после налогов»…
+
+29
Pavel Demishev
Pavel Demishev
11 лютого 2020, 17:23
#
Полностью согласен. Сам на 3 группе.
+
+30
antey718
antey718
11 лютого 2020, 18:16
#
Интересный нюанс еще и в том как они думают это контролировать? У банка нет возможности проверить заплатили вы налоги или нет. У вас может быть несколько счетов ФОП, а налоги вы платите только с одного из них, все еще сложнее если счета у вас в разных банках, или вы оплачиваете налоги вообще не со счета ФОП и как банк вообще узнает на какие нужды вы тратите деньги оплачивая картой привязанной к ФОП-счету что-нибудь в супермаркете.
+
+42
Bischof
Bischof
11 лютого 2020, 19:07
#
Да на самом деле я, как и многие другие ФОПы, эту норму понимают так, что можно пользоваться средствами без ограничений, если нет налогового долга. То есть налоги должны быть уплачены за прошлый квартал. 
Я не слышал, чтобы у кого-то при таком подходе возникали проблемы. Было бы интересно посмотреть на суть претензий налоговиков, а потом в суде поржать над ними.
Скорее всего, налоговики и сами именно это имели ввиду. Но просто ума не хватает наконец разъяснить это окончательно, чтобы не возникало разночтений.
+
+15
Віталій А
Віталій А
11 лютого 2020, 19:28
#
Все вірно кажете. Для ФОП 1-2 групи податок платиться авансом, тобто по ним питань немає. Заплатив авансом, розпоряджайся коштами як хочеш. Для третьої групи зобов´язання зі сплати податку настає не з моменту отримання доходу, а 20 числа наступного місяця після звітного кварталу. До цього моменту всі податки вважаються сплачені, а отже, якщо немає прострочення, то можна коштами розпоряджатися. Інша справа, що проконтролювати як ФОП розпоряджається коштами, немає механізму, та й відповідальність за порушення не передбачена, а отже, норма мертва. Лише старанні ФОПи відмінники, яким принципово не порушувати закон, можуть самостійно за собою слідкувати. Я, в принципі, взагалі не витрачаю кошти з підприємницького рахунку на особисті потреби. Просто роблю платіж всередині мого обслуговуючого банку на IBAN мого особистого карткового рахунку. Це проходить без комісій і чисто для податкової. А далі вже з особистого карткового рахунку витрачаю як хочу.
+
0
Bischof
Bischof
12 лютого 2020, 10:54
#

Аналогично делаю сам.
+
0
Serhii Kniaziuk
Serhii Kniaziuk
11 лютого 2020, 19:13
#
Ну так поясніть. Так само як і вони нічого не відповіли
+
+64
Італій .
Італій .
11 лютого 2020, 16:53
#
ФОПы могут тратить деньги со своих бизнес-счетов на личные нужды только после уплаты налогов


Обоги... Туда что, отбор по IQ ниже чем у начальника налоговой?
+
0
Qwerty1999
Qwerty1999
11 лютого 2020, 17:59
#
Заплатите часть квартального налога авансом и тратьте деньги по своему усмотрению...
+
+34
Віталій А
Віталій А
11 лютого 2020, 18:39
#
Напуркуя воротити такі загальні, важко контрольовані, непотрібні нікому норми у законах. Стаття 44 ГКУ, на яку посилаються в ДПС, годиться як вступ у рефераті школяра: підприємництво здійснюється на основі вільного розпорядження прибутком, що залишається бла бла бла... Як законодавча норма таке не годиться. Радянська школа написання законів...
Закон повинен бути написаний чітко, однозначно, як комп‘ютерний алгоритм if then else. Наприклад: «Якщо ФОП має прострочену заборгованість з податків, то ДПС протягом 24 годин надсилає всім банкам, де зареєстровані рахунки ФОП, повідомлення про блокування рахунків ФОП і банки протягом 3 годин блокують всі рахунки ФОП. Після погашення заборгованості з податків ФОПом ДПС протягом 24 годин надсилає всім банкам, де зареєстровані рахунки ФОП, повідомлення про розблокування рахунків ФОП і банки протягом 3 годин розблоковують всі рахунки ФОП». У нас інколи подібним чином пишуть підзаконні акти, але не завжди. Часто наприймають декларативних законів і нічого не розтлумачать. Та й не зручно читати закон, а потім шукати де ж він розтлумачений. Потрібна чіткість відразу в законах.
Правда, крім цього закон повинен бути ще й логічним і не городити город. А по всьому така норма зовсім не потрібна. Хай собі розпоряджаються коштами як хочуть, нікому від цього не погано. Якщо не заплатять податки, то тут інші механізми передбачені, не обмеження розпорядження коштами.
Ехх... Піду писати закони...
+
+60
anton131
anton131
11 лютого 2020, 20:41
#
Давно думаю что для написания законов нужен отдельный формальный язык :)
Если «закон» не компилируется то он не действует, и так далее.
В этих мечтах чтобы проверить правильно что-то или нет не нужен будет как всегда «хороший адвокат».
+
+20
Віталій А
Віталій А
11 лютого 2020, 20:59
#
Треба робити стартап :)
+
0
Qwerty1999
Qwerty1999
12 лютого 2020, 12:08
#
«для написания законов нужен отдельный формальный язык»

Такой язык существует не один десяток лет и называется «Державна мова»...
+
+60
anton131
anton131
12 лютого 2020, 13:11
#
Прозвучит занудно, но Державна мова - естественный язык и ему присущи разного рода проблемы вроде двоякого толкования. Эта история с «тільки після сплати» хорошо иллюстрирует. Однако я не утверждаю что все проблемы только лишь в языке )
+
0
Qwerty1999
Qwerty1999
12 лютого 2020, 13:51
#
По обычным юрлицам у банков не возникает двоякого толкования - сначала проводят налоговые платежи а затем обслуживают зарплатные проект. По ФОПам тоже понятно - нет налоговой задолженности - переводи деньги на личную БПК и пользуйся.
+
+35
Віталій А
Віталій А
12 лютого 2020, 14:24
#
І на виході часто маємо набір художніх слів державної мови замість закону. Людина Вам про інший рівень говорить. Про чітку структуру, обмежений і формалізований понятійний апарат суб´єктів, об’єктів і операцій, відсутність двоякого трактування, аж до використання компілятора для перевірки. Державна мова цього не забезпечує.
+
0
Qwerty1999
Qwerty1999
12 лютого 2020, 16:34
#
Проблема не в языке, на котором пишутся законы,
а скорее всего в писателях...
+
+41
Віталій А
Віталій А
12 лютого 2020, 21:18
#
Не знаю який у Вас досвід в управлінні людьми. А з свого досвіду про виконавців можу сказати, що найкращий результат буде, якщо на всіх ділянках працюють ідеальні, талановиті, працьовиті, розумні, мотивовані люди. От тільки в великих системах так не буває. Можна зробити стартап з 2-3 ідеальних виконавців. Не можна зробити державу з ідеальних чиновників, в тому числі законодавців, просто за рахунок масштабу. І саме для неідеальних людей роблять формалізацію, прописують процедури, правила. І це допомагає.
Щоб залишити коментар, потрібно увійти або зареєструватися