ФОПи можуть витрачати гроші зі своїх бізнес-рахунків на особисті потреби тільки після сплати податків. Таке роз'яснення з'явилося на інформаційно-довідковому ресурсі Державної податкової служби.
Чи може ФОП витрачати гроші на свої потреби. Роз'яснення податківців
Що кажуть податківці
Фопи, згідно із законом, мають право використовувати свій прибуток за своїм розсудом за умови сплати всіх податків, зборів та інших платежів, передбачених законодавством.
Читайте також:Що змінилося у використанні бізнес-рахунків ФОП. Роз'яснення НБУ
Що відомо про використання рахунків ФОПів
-
2 січня набула чинності постанова Нацбанку з нормою про використання рахунків ФОПів тільки для потреб бізнесу. Згідно з постановою, ФОПи можуть після сплати податків перевести гроші з підприємницького рахунку на особистий і далі використовувати їх на свій розсуд.
-
16 січня у НБУ повідомили, що скасували цю норму, оскільки вона викликала нерозуміння у бізнесу і фактично знаходиться в компетенції податкової.
Читайте також: Тотальна фіскалізація. П'ять кроків до порозуміння з ФОПами
-
Регулятор уточнював, що і до набуття чинності постанови ФОПи були зобов'язані мати різні рахунки для особистих і підприємницьких потреб.
Коментарі - 18
ФОПы платят налоги РАЗ В КВАРТАЛ. И некоторые не понимают, что значит фраза «могут использовать свою прибыль после уплаты всех налогов». После уплаты налогов за квартал? А до этого 3 месяца к деньгам нельзя прикасаться? Вот этот момент и нужно было разъяснить.
А они как дятлы тупо повторяют одну и ту же мантру «после уплаты всех налогов», «после уплаты всех налогов», «после всех налогов», «после налогов»…
Я не слышал, чтобы у кого-то при таком подходе возникали проблемы. Было бы интересно посмотреть на суть претензий налоговиков, а потом в суде поржать над ними.
Скорее всего, налоговики и сами именно это имели ввиду. Но просто ума не хватает наконец разъяснить это окончательно, чтобы не возникало разночтений.
Аналогично делаю сам.
Обоги... Туда что, отбор по IQ ниже чем у начальника налоговой?
Закон повинен бути написаний чітко, однозначно, як комп‘ютерний алгоритм if then else. Наприклад: «Якщо ФОП має прострочену заборгованість з податків, то ДПС протягом 24 годин надсилає всім банкам, де зареєстровані рахунки ФОП, повідомлення про блокування рахунків ФОП і банки протягом 3 годин блокують всі рахунки ФОП. Після погашення заборгованості з податків ФОПом ДПС протягом 24 годин надсилає всім банкам, де зареєстровані рахунки ФОП, повідомлення про розблокування рахунків ФОП і банки протягом 3 годин розблоковують всі рахунки ФОП». У нас інколи подібним чином пишуть підзаконні акти, але не завжди. Часто наприймають декларативних законів і нічого не розтлумачать. Та й не зручно читати закон, а потім шукати де ж він розтлумачений. Потрібна чіткість відразу в законах.
Правда, крім цього закон повинен бути ще й логічним і не городити город. А по всьому така норма зовсім не потрібна. Хай собі розпоряджаються коштами як хочуть, нікому від цього не погано. Якщо не заплатять податки, то тут інші механізми передбачені, не обмеження розпорядження коштами.
Ехх... Піду писати закони...
Если «закон» не компилируется то он не действует, и так далее.
В этих мечтах чтобы проверить правильно что-то или нет не нужен будет как всегда «хороший адвокат».
Такой язык существует не один десяток лет и называется «Державна мова»...
а скорее всего в писателях...