Громадяни можуть отримати інформацію про відкриті рахунки у банках та інших фінансових установах, а також про їхній стан, у самих установ, з якими вони мають укладені договори. Про це йдеться у роз'ясненні регулятора.
Куди звертатися за довідкою про відкриті рахунки в банках. Роз'яснення НБУ
Що кажуть в Нацбанку
«Національний банк отримав майже 90 звернень громадян (це близько 65% усіх звернень упродовж дня), які стосувалися одного і того ж запитання, яке насправді є поза межами компетенції НБУ», — йдеться в повідомленні.
Розбір закону: За що банки блокуватимуть рахунки (відео)
Національний банк не збирає інформацію про рахунки громадян. НБУ веде рахунки лише банків-кореспондентів, Державної казначейської служби, міжнародних організацій, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб та особові рахунки працівників Національного банку.
Щоб громадянам отримати інформацію про відкриті рахунки у банках та інших фінансових установах, а також про їхній стан, варто звертатися безпосередньо до самих установ, з якими вони мають укладені договори.
Читайте також: Як відкрити рахунок в іноземному банку? Нові можливості 2019
Коментарі - 22
Я сегодня в одной инструкции похожую по информативности фразу встретил:
«счетчик автоматически выполнит команду, если она корректна, но если она неправильная, он её не выполнит»
https://www.youtube.com/watch?v=r_UJ229kDU8
Подписывайтесь на youtube-канал Минфина и оставляйте комментарии с вопросами под видео.
Налоговой доступны только счета ФОПа, ибо банковская тайна не разрешает.
В 2020 году депутатами ВРУ внесены изменения и теперь информация
о счетах физлиц не является безусловной банковской тайной для налоговой.
Как сообщает пресс-служба регулятора, этими изменениями НБУ согласовал свои нормы с положениями принятого в октябре 2019-го закона о незаконном обогащении.
Теперь прокуратура, Госбюро расследований, Национальное антикоррупционное бюро, Служба безопасности Украины и Антимонопольный комитет могут получить по письменному запросу без решения суда доступ к информации об операциях по счетам лиц, включая информацию о контрагентах, даже если их счета открыты в других банках.
Школу на карантин закрыли? Где здесь налоховая? Где здесь «банки сообщают в налоговую о всех счетах физлица»?
Кому финансисты рассказывают секреты клиентов
«Согласно п. 1 разд. III Порядка представления сообщений об открытии/закрытии счетов налогоплательщиков в банках и других финансовых учреждениях в контролирующие органы, утвержденному приказом Минфина от 18 августа 2015 года №721, банковские организации уведомляют об открытии/закрытии банковских счетов органы ГНС Украины на протяжении 3 дней. В том числе подаются данные о номере счета, МФО банка, названии банка, коде валюты, номере счета, дате открытия/закрытия счета», — объяснил «Минфину» управляющий партнер Gracers Law Firm Сергей Лысенко.
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0935-06/print
ПОРЯДОК подання повідомлень про відкриття/закриття рахунків платників податків у банках та інших фінансових установах до контролюючих органів
.
2. Цей Порядок визначає послідовність дій банків та інших фінансових установ під час надання повідомлень про відкриття або закриття рахунків (далі — Повідомлення) платників податків — юридичних осіб (резидентів і нерезидентів) незалежно від організаційно-правової форми, відокремлених підрозділів та представництв юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та осіб, які провадять незалежну професійну діяльність (далі — платники податків) до контролюючих органів, у яких обліковуються платники податків, та відкриття або закриття банками власних кореспондентських рахунків, а також форму і зміст повідомлень про відкриття/закриття рахунків платників податків у банках та інших фінансових установах, перелік підстав для відмови контролюючих органів у взятті рахунків на облік.
Что подтверждается так же выделенным текстом: «фізичних осіб — підприємців»
Фізична особа-підприємець є суб'єктом господарювання з моменту державної реєстрації.
Хоча фізична особа-підприємець не є різновидом юридичної особи, а тому не має організаційно-правової форми, проте для полегшення класифікації, відповідний код включений до Класифікатору організаційно-правових форм господарювання.
Я вижу(по факту, не предположение) все свои открытые счета в кабинете налогоплательщика в любой момент. При каждом открытии нового счета, хоть физика, хоть флопика, у меня всегда менеджер спрашивает являюсь ли я СПД, берет выписку на сайте минюста и ставит счет на учет в ГНС. Еще и предупреждает, что счет не будет активен до тех пор, пока эта процедура не будет выполнена(обычно час-два)
Вы основываете свои выводы на практическом опыте, я озвучиваю выдержки из действующего законодательства, а мой оппонент продолжает настаивать на своём.
Вот и возникла дискуссия на ровном месте.
Может мы в разных Украинах живем? В моем кабинете налогоплательщика https://cabinet.tax.gov.ua/cabinet/faces/public/reestr.jspx есть только счета ФОПа.
Нет одного единого протокола пуш-уведомлений. Есть общий термин под которым скрывается сотни реализаций. В каких-то связь условно говоря односторонняя, в других есть возможность диалога.
Если ты про нативные версии для Андоида и iOS то возможно так оно и есть, не знаю. Но кроме етого есть куча мала готовых решений которые можно встроить в свое приложение и именно так к примеру работают уведомления у двух украинских и четырех зарубежных банков клиентами которых я являюсь.