В 2019 році реальна зарплата штатних працівників в Україні зросла на 9,8%. У Національному банку пов'язують досить стрімке зростання, зокрема, з великою кількістю українців, які виїхали за кордон. Про це йдеться в інфляційному звіт НБУ.
Зарплати в Україні ростуть через заробітчан — Нацбанк
Причини нестачі працівників
У звіті зазначено, що нестача працівників відчувалася в усіх базових видах діяльності, найгостріше — в будівництві і в переробній промисловості.
Як відзначають в Нацбанку, одним чинників нестачі робочої сили стало значна кількість українців, які виїхали працювати за кордон (в Польщу, Чехію, Росію) через бажання заробляти більше.
Читайте також: Зарплата в Польщі зараз в 3,5 раза вищі, ніж в Україні — Милованов
«Так, в 2019 році кількість українських трудових мігрантів у Польщі оцінювалося майже в 1 млн осіб. Значна частина трудових мігрантів — представники дефіцитних нині робітничих професій», — наводить статистику регулятор.
Куди їдуть на роботу українці
Нагадаємо, українців на робочі вакансії найбільше в 2019 році чекали в Польщі, Німеччини, Словаччини, Ізраїлі, Чехії, Угорщині та Литві. Кількість відгуків на працевлаштування за кордоном склала більше півмільйона.
Читайте також: Скільки в Україні безробітних і чи стає їх більше
Раніше повідомлялося
- Інтерес українців до трудової міграції за кордон у другій половині 2019 року значно знизився. Зацікавленість українців у виїзді за кордон досягла свого піку в березні 2019 року. Відтоді вона знизилася на 10,4%.
- З іншого боку, як зазначають у НБУ, зростає зацікавленість у роботі в Німеччині через спрощення процедури працевлаштування для працівників з країн, що не є членами ЄС.
Читайте також: Скільки грошей заробітчани переказали в Україну в 2019 році. Дані НБУ
Скільки українці переказують додому
- За підсумками 2019 року українські трудові мігранти переказали в Україну близько $12 мільярдів.
- В 2018 році, за розрахунками НБУ, обсяги грошових переказів заробітчан становили $10,88 мільярда. За розрахунками Світового банку, заробітчани переказали в Україну $14 мільярдів.
- Раніше в Нацбанку очікували, що за підсумками 2019 року заробітчани перераховують в Україну $11 мільярдів.
Коментарі - 25
Те, що там бізнес легше вести — не означає шо всі бізнемени. Більшіть просто працює на заводі на трохи більшу заробітну платню. І шаленого росту доходів в них не передбачається. Купи житло в нас, почекай поки відкриють декілька заводів — і крути ізоляцію вдома до пенсії. Заробітна платня зросте, житло в тебе є — що ще треба, виховуй дітей в рідному місті.
Причины в общеевропейской дефляции:
Околонулевые учетные ставки и ставки по вкладам, низкая доходность ЦБ.
Все, у кого есть деньги, покупают недвигу, чтоб получать зоть какую-то а/п.
Плюс ''дешевые'' ипотеки стремительно надувают цену.
Растет пузырь на рынке недвижимости.
Притом, цена недвижимости растет, а доходность отн ''тела'' постоянно снижается.
Особенно ярко это видно на строительных специальностях. Хороший строитель без проблем зарабатывает $1000 в месяц у нас. В Польше он заработает плюс-минус столько же, но условия труда будут куда хуже.
https://minfin.com.ua/ua/blogs/bonv/123005/
Или вы нам из Узбекистона пишите (но и там такой порядок отменен).
т.е. грубо говоря 3 месяца работать, 3 месяца дома - два таких цикла на протяжении года. по визе, соответственно, можно работать 180 за каждые 360, т.е. суть примерно одинаковая.
https://www.youtube.com/watch?v=H-cnliQoiL4&feature=youtu.be
Подписывайтесь на youtube-канал Минфина и оставляйте комментарии с вопросами под видео.