За результатами перепису, в Україні проживає 37,289 млн осіб, без врахування мешканців окупованих територій. «Мінфін» зібрав інші факти про українців, щоб краще розуміти, в якій державі ми живемо.
Нас 37 мільйонів. І ще десять цікавих фактів про українців
Жінок більше ніж чоловіків
В Україні, за даними перепису, проживає 20,01 млн жінок та 17,28 млн чоловіків. Таким чином жінок більше на 2,73 млн або ж на 16%.
Найбільше різниця помітна у віковій категорії від 65 років. Чоловіків, які досягли цього віку близько 2,01 млн, а жінок 4,15 млн. А ось у віці до 24 років чоловіків, хоча і не суттєво, але більше.
Кожен десятий живе у столиці
У Києві проживає 3,73 млн осіб, тобто 10% від населення країни.
Другий за кількістю населення регіон – Дніпропетровська область – її населення 3,23 мільйони. Слідом іде Харківська область, у якій проживає 2,8 млн осіб.
Область з найменшим населенням – Чернівецька, тут лише 727 тис. мешканців.
Більше 3 млн працюють за кордоном
За даними Міністерства соціальної політики, які були оприлюднені влітку минулого року, на постійній основі за кордоном працює 3,2 млн громадян. А час від часу їдуть на заробітки від 7 до 9 мільйонів.
За оцінками Нацбанку, обсяг коштів, які трудові мігранти перерахували в Україну минулого року становить $11 млрд. Для прикладу, нерезиденти минулого року купили ОВДП приблизно на $4,5 млрд.
На кожного припадає 53 тис. гривень держборгу
Загальний обсяг державного та гарантованого державою боргу, станом на початок грудня минулого року, становив 1,99 трлн грн. Переважна частина цієї суми — зовнішній борг, який складає 1,16 трільйони.
Таким чином, на кожного українця припадає майже 53,4 тис. грн. державного боргу.
Вже цього року Україна має виплатити кредиторам $17 млрд.
Розмістили по 14,6 тис. гривень у банках
Українці тримають на банківських рахунках 544,7 млрд грн. У цю суму входять як кошти на депозитах, так і на поточних рахунках. Таким чином, на кожного мешканця припадає близько 14,6 тис. гривень на банківських рахунках.
Водночас значна частина українців не надто схильна до заощаджень. За даними опитування Research & Branding Group, 35% наших співвітчизників взагалі не мають заощаджень «на чорний день». Ще третина українців мають заощадження, яких вистачить на термін до двох місяців. А більш ніж на 7 місяці тримають в резерві лише 3% опитаних.
Якщо ж у вас досі немає депозиту в банку, саме час його відкрити. До того ж, ви зможете отримати додатково до 3% річних разом з бонусом від «Мінфіну».
Взяли по 3,7 тис. гривень кредитів
За підсумками 11 місяців минулого року загальний обсяг кредитів і заборгованості фізосіб перед банками становив 139,7 млрд грн. За рік обсяг цих запозичень зріс на 23%. Хоча це значно менше, ніж було у 2009-2010 роках.
В середньому на кожного українця припадає 3746 боргів перед банками. Якщо ж вам треба швидко отримати гроші в борг, ви можете легко оформити кредит за посиланням.
Більше половини має смартфон
За даними, що з’явились минулого року, кількість українців, які користуються смартфонами становить 55%. Для прикладу, у 2011 році таких було лише 7%, а в 2013 році – 11%.
Смартфонами володіють 92% молодих людей. Не надто суттєва різниця у користуванні смартфонами між мешканцями міст і сіл. У містах гаджет мають 58% жителів, а в селах – 48%.
Все частіше українці використовують смартфони для оплати покупок замість банківських карток. Наприклад, кожну п’яту безготівкову покупку клієнти Приватбанку оплачують за допомогою гаджетів
По 2 тонни зерна на кожного
Україна активно нарощує сільськогосподарське виробництво. За підсумками минулого року на полях країни зібрано 75,2 млн тонн зернових. Найбільше сільськогосподарські виробники вирощують кукурудзи, її зібрали 32,5 млн тонн.
В середньому на кожного українця припадає трохи більше 2 тонн зібраних зернових.
Більшість населення — православні
За даними опитування Київського міжнародного інституту соціології 79,3% українців назвали себе православними. Греко-католиків в Україні 8,8%, а католиків 1,2%. Так само 1,2% наших співвітчизників відносять себе до протестантських церков.
Мусульман в Україні 0,4%, а іудеїв – 0,1%. Атеїстами вважають себе 4,3% українців.
Понад 2,6 мільйони – вегетаріанці
За даними дослідження зоозахисної організації «Відкриті клітки» та КМІС, 7,1% українців не вживають м’яса. Більшість тих, хто відмовляється від споживання тваринних продуктів, — молоді люди від 18 до 29 років, стверджують автори дослідження.
Читайте також: Експерти оновили показник ВВП на душу населення з урахуванням даних «перепису»
Виходячи з даних перепису населення, виявляється, що не їдять м'яса понад 2,6 млн наших співвітчизників.
Коментарі - 28
с этого госдолга пенсии уже 20 лет платятся.
Статья чёткая показаны «результаты»
Раньше такие переписи проводили по потреблению хлеба и никого не отлавливали для заполнения бумажки.
А переписи проводили не так - они проводились в один день , по квартирам шла милиция , проверяли всех находящихся в квартирах , сверяли с прописанными, кто не открывал - выбивали двери.... Четко и жестко.
В современных условиях это нереально. Делали же в прошлом году пробную перепись в 1 районе Киева. Четверть квартир просто не открыла двери. И все.
некоторые верят.