Котирування ВВП-варантів (цінних паперів) України, випущених у 2015 році, на міжнародній біржі 16 січня відновило історичний максимум і досягло 100,13% номіналу. Про це повідомив економіст, керівник приватного інвестиційного фонду на фондовому ринку США Володимир Компанієць у Facebook.
ВВП-варанти України: Вперше в історії ціна перевищила 100% номіналу
«Історичний день, вперше в історії ціна на українські варанти перевищила 100% від номіналу... а лише декілька років тому вони продавалися по 29%», - написав він.
При цьому Компанієць припустив, що за результатами першого року Україна повинна буде зробити виплати, хоча в середньорічний стратегії уряду було відзначено, що «ніяких виплат за варантами не буде в найближчі роки».
Що відомо про випуск варантів
Україна випустила ВВП-варанти в 2015 році в рамках реструктуризації $19,3 млрд держборгу на суму списаних кредиторами єврооблігацій на $3,2 млрд і вони не є частиною держборгу країни.
Читайте також: Маркарова розповіла, коли планують погасити ВВП-варанти
За умовами випуску, інвестори претендують на частину приросту реального ВВП з урахуванням інфляції, що перевищить показник зростання ВВП у 3% (тригери) в 2019-2038 роках, за умови, що номінальний ВВП без урахування інфляції перевищить $125,4 млрд.
Якщо приріст ВВП за рік буде нижче 3% або реальний ВВП буде менший $125,4 млрд, виплат за паперами не буде.
Читайте також: Гетманцев: ВВП-варанти, випущені в 2015 році, є «міною уповільненої дії»
Варант - цінний папір, що дає власникові право купувати пропорційну кількість акцій за обумовленою ціною протягом певного проміжку часу, як правило, за нижчою в порівнянні з поточною ринковою ціною.
Коментарі - 13
Важливе питання, за рахунок чого зростання? І яка буде (роз)плата за це зростання у майбутньому?
Результати діяльності уряду проФФесіоналів країна потім довго переварювала....
В новині наче вказано що вони вперше перейшли в вартості вище 100% від номіналу.
ВВП-варанти було випущено в рамках реструктуризації держборгу в 2015 році замість єврооблігацій на номінальну суму $3,2 млрд, і вони не є частиною держборгу країни. Платежі за ВВП-варантами здійснюватимуться щорічно в грошовій формі в доларах США залежно від динаміки зростання реального ВВП України в 2019-2038 рр., проте через два календарні роки - тобто між 2021 і 2040 роками.
Якщо приріст ВВП за рік буде нижчим за 3% або реальний ВВП буде менший за $125,4 млрд, виплат за паперами не буде. В разі, якщо приріст реального ВВП становитиме від 3% до 4%, виплата за паперами становитиме 15% перевищення показника ВВП над 3%, а якщо вище 4% - то ще плюс 40% перевищення показника ВВП над 4%. Крім цього, з 2021-го по 2025 рік платежі обмежені 1% ВВП.
https://www.youtube.com/watch?v=vnX8QqgK3uI&feature=youtu.be
Подписывайтесь на youtube-канал Минфина и оставляйте комментарии с вопросами под видео.