МВФ підтримує поточну політику уряду і Нацбанку, спрямовану на зміцнення економіки країни. Про це зазначається у відповіді українського представництва МВФ на запит Інтерфакс-Україна з проханням прокоментувати звинувачення на адресу Кабміну і НБУ у некомпетентності.
17 січня 2020, 11:30
Політика Кабміну й НБУ сприяє зміцненню економіки України — МВФ
Як МВФ оцінює роботу влади
«Розсудлива макроекономічна політика уряду та НБУ сприяла зміцненню економіки України», – відзначили в представництві Фонду.
«Низький бюджетний дефіцит, зниження відношення держборгу до ВВП, низька інфляція і накопичення валютних резервів — все це результат цієї політики і важливі передумови для економічної стабільності і зростання», – наголосили в МВФ.
Передісторія
- Низка ЗМІ 15 січня оприлюднили аудіозаписи, на яких обговорюють підготовку доповіді з економічної політики президенту, а також причини і наслідки підвищення курсу гривні.
- Людина з голосом, схожим на голос прем'єр-міністра Олексія Гончарука, говорить про «примітивні» уявлення президента в економіці, а себе називає «профаном в економіці». Стверджується, що записи були зроблений 16 грудня. У нараді брали участь, окрім Гончарука, перший заступник голови Нацбанку Катерина Рожкова, міністри фінансів і економіки Оксана Маркарова і Тимофій Милованов.
Читайте також: Президент не прийме відставку Гончарука — джерело
- Сьогодні, 17 січня, прем'єр-міністр України Олексій Гончарук написав заяву про відставку і передав її на розгляд президенту.
Читайте також: Річне зростання економіки буде близьким до прогнозу Нацбанку
- Нагадаємо, українська влада на початку грудня домовилася з МВФ щодо нової трирічної програми розширеного фінансування на $5,5 млрд. Остаточне рішення має ухвалити рада директорів Фонду після прийняття низки законів в Україні.
Джерело:
Мінфін
Коментарі - 54
Ось і всі досягнення, і вся економіка...
В нас зараз би мало бути півтора бюджету, а його немає. Є велика ДИРА в бюджеті (майже 100 млрд) і цьому ми завдячуємо «професійній» зе-владі. І тепер ще ці недолугі правителі піднімають собі зарплати в десятки разів??? Виписують баснословні премії??? Це правильно? Очолили корупцію і ще з бюджету грошей побільше захотіли? Дійсно слуги народу....
Це вже не маніпуляція, а відверта брехня.
Ти перескакуєш з теми на тему. Спочатку відповідай за свою маніпуляцію. Ти ж прекрасно знаєш що дефіцит бюджету в 2019 такий самий як і в 2018, тому і борг виріс не більше.
По данным Национального банка, показатель еще хуже – разрыв на сегодня составляет более 10 млрд долларов.
Торговый дефицит означает вывод капитала, валюты, так как она тратится на закупку иностранных товаров, и низкую способность страны в производстве конкурентной продукции.
При этом правительство ожидает, что в 2020 году разрыв в торговом балансе составит 13,78 млрд долларов, в 2021-м – 14,92 млрд долларов, в 2022-м – 16,11 млрд долларов. Но это – позитивный сценарий. Есть и негативный. Он предполагает, что рост дефицита торгового баланса с 13,96 млрд в 2020 году составит 15,60 млрд в 2021 году и 17,25 млрд долларов – в 2022 году.
Если страна импортирует больше иностранных товаров, то отечественные компании перестают производить конкурентоспособную продукцию. Больше всего страдает промышленность. Уже страдает. Как следствие — сокращение рабочих мест, снижение доходов работников. Меньшее количество рабочих мест означает, что в экономике производится меньше продукции. А это, в свою очередь, приводит к еще большему импорту и большему торговому дефициту.
Как следствие — к падению экономики. И девальвация гривны.
> Торговый дефицит означает вывод капитала, валюты, так как она тратится на закупку иностранных товаров, и низкую способность страны в производстве конкурентной продукции.
Ще одна брехня. Чому ти постійно або маніпулюєш, або брешеш, та ще і не по темі? Торговий дефіцит означає притік капіталу. Тому що щоб купити більше ніж продати, потрібен приплив капіталу. Ось ці 9 мільярдів це і є притік капіталу з-за кордону. Капітал для того і потрібен щоб робити інвестиції, тобто, купувати щось і вкаладати у свої справи.
І єдине в чому має успіх зе-влада це набирання боргів через ОВДП як собака блох.. (цифри вище)
Ні за одну заяву ти не відповів. А коли ловлять на брехні -- пишеш ще одну брехню, що не пов'язана з попередньою.
Ти робот? Як називається планета на якій ми живемо?
Ось і всі досягнення, і вся економіка...
Чи у тебе владіку є запитання до ДИРИ в бюджеті в 100 млрд грн через недолугі дії зе-влади?
Тому не бреши і йди подалі..
А дира в бюджеті тільки в брехливих статтях Коломойського і його рупорів, таких як ти. Дира була до грудня. В грудні прийняли міри і закрили діру всю. Дефіцит бюджету вийшов такий як і планувався.
Розкажи ще про те що торговий дефіцит це відтік капіталу. Хоча будь-який першокурсник економіст знає що торговий дефіцит це навпаки, приплив капіталу.
Взагалі падіння промисловості пече тільки Коломойському.
Промисловість падає вже сьомий місяць поспіль, причому доволі високими темпами.... 7,5% По прогнозам на перший квартал 2020 року падіння досягне 8,2%
Хоча ще в березні динаміка була позитивною - зростання 12%. (найвище 12,5%)
Але ти тупе... Це тільки через недолугість зе-влади.
В грудні минулого року було зареєстровано трохи понад 15 тисяч нових фізосіб-підприємців, при цьому в грудні 2018 року — майже 20 тисяч. Згідно з повідомленням, така динаміка викликана насамперед низкою нових законів: про реєстраторів розрахункових операцій (РРО), про детінізацію розрахунків у сфері торгівлі та послуг, про збір та облік ЄСВ, про подання єдиної звітності з ЄСВ та податку на доходи фізосіб.
«Реєстрація нових підприємців – це один з показників розвитку економіки. Якщо в Україні не реєструються нові компанії та підприємці, це означає, що українці бояться створювати бізнес і йдуть у тінь», — цитує прес-служба засновника OpenDataBot Олексія Іванкіна.
І це дані на листопад 2019 року. А приватизацію взагалі з тріском провалили.
Ти зрозумів владік чи туго доходить?
Мне одному кажется, что BONV продал свою методичку пользователю VLAD9486, и у него сразу появились здравые адекватные высказывания, а новый владелец сего «волшебного» талмуда несёт ахинею про рост инвестиций, экономики и всеобщего благосостояния украинцев??? :)
Где-то в глубине души порадовался за вас, BONV!
Динамика совокупного государственного долга Украины с 2017 по 2019 гг. (млн. грн.)
на 31.12.2017 2 141 674
на 31.12.2018 2 168 627
на 30.11.2019 1 990 776
и на конец 2019 это будет порядка 50% от ВВП.
Бюджет звели з дефіцитом 70 мільярдів. А діра в бюджеті це все що вище запланованого дефіциту 70 мільярдів. Йшла справа до дефіциту 170 мільярдів (діра 100 мільярдів), а завдяки секвестру вийшло 70 мільярдів (діра 0). Тому всі розмови про діру в бюджеті - брехня.
> а тепер накинь
Краще рахувати окрему гривневі борги і окремо доларові. Я вже десь рахував.
За 2019
+96 мільярдів гривень,
-2.5 мільярдів доларів.
Бюджет звели з дефіцитом 70 лярдів після СЕКВЕСТРУ. Реальний дефіцит був значно більший. Погугли, що таке секвестр.
Спочатку брешеш про те що я писав. А тепер коли треба відповісти за свою брехню, зразу вилишся «Нема мені чого робити». Так я і думав.
Я завжди пишу аргументовано і з цифрами. Ти завжди пишеш лозунги і немаєш часу перевірити свої цифри. Не маєш часу — не пиши зовсім.
Вопрос: покупать ли сейчас валюту?
по сравнению с другими кредиторами он сколько зарабатывает?
как можно отдавать долги без денег и новых займов?
Если у тебя получится ответить самому себе на эти 3 вопроса, то может перестанешь глупости писать.
откуда у Украины «заработанные» деньги после расходов бюджета?