Минулого тижня Нацбанк повідомив про обмеження використання бізнес-рахунків ФОПів для особистих витрат. Такий крок регулятора викликав невдоволення представників бізнесу. Вони вважають, що тепер їм буде складніше витрачати вже зароблені гроші.
Чому Нацбанк обмежив використання рахунків ФОПів. Позиція регулятора
Регулятор відповів на найчастіші запитання і пояснив, що насправді змінюється для підприємців.
Що саме змінюється для ФОП?
Для ФОП діють норми щодо здійснення всіх видів розрахунково-касових операцій відповідно до договору та вимог законодавства, які встановлені з 2003 року.
Як і раніше, ФОП може витрачати кошти з «підприємницького» рахунку лише для підприємницької та незалежної професійної діяльності. Водночас, після сплати всіх податків та зборів, вони мають право перерахувати кошти з поточного рахунку, відкритого для підприємницької чи незалежної професійної діяльності, на поточний рахунок, відкритий для власних потреб.
Читайте також: В Україні стало менше ФОПів. Що налякало підприємців
Чи справді ФОПи для власних витрат мають перерахувати кошти на рахунок фізособи?
Так. За поточними рахунками ФОПів здійснюються всі види розрахунково-касових операцій, крім операцій пов’язаних із власними потребами.
Після сплати податків, зборів та інших платежів, передбачених, зокрема, Податковим та Господарським кодексами, ФОПи мають право перерахувати кошти з таких рахунків на власні поточні рахунки, відкриті для власних потреб.
Кошти з рахунку ФОПу на рахунок для власних потреб перераховуються після підтвердження про сплату податків та зборів або відсутність заборгованості за ними.
Для чого внесено такі зміни?
Нацбанк не вносив змін по суті, а лише уточнив норму про порядок використання поточних рахунків ФОПів.
ФОПи мають право після сплати податків та зборів отримати чистий дохід як готівкою, так і перераховувати цей дохід на власні поточні рахунки.
Упорядкування операцій ФОПів сприятиме мінімізації ризиків здійснення фінансових операцій з ознаками фіктивності, зниженню проявів тіньової економіки та розвитку безготівкових розрахунків.
Як ФОПи можуть використати кошти зі свого бізнес-рахунку?
За поточними рахунками ФОПів можна здійснювати всі види розрахунково-касових операцій, крім операцій, пов'язаних із власними потребами.
Бажаєш розмістити депозит. Обирай надійний банк та отримай до 3% в бонус від «Мінфіну»
Суб'єкти господарювання, які мають поточні рахунки в банках і зберігають на цих рахунках кошти, можуть здійснювати розрахунки за своїми грошовими зобов'язаннями, що виникають у господарських відносинах, у безготівковій формі, а також у готівковій формі відповідно до вимог та обмежень визначених Положенням про ведення касових операцій у національній валюті.
Чи встановлені обмеження щодо зняття готівки ФОП через банкомат?
Корпоративна картка є інструментом доступу до поточного рахунку ФОПів, за допомогою якої здійснюються розрахунково-касові операції по рахунку, з урахуванням обмежень, встановлених Положенням про порядок емісії електронних платіжних засобів і здійснення операцій з їх використанням та Положенням про ведення касових операцій у національній валюті.
Читайте також: Де відкрити рахунок для ФОПа: порівнюємо тарифи 12 банків
Обмежень щодо виплати чистого доходу ФОП, зокрема через банкомат за допомогою корпоративної картки немає.
Які санкції передбачені за порушення розрахунків ФОП?
Контроль за сплатою податків і зборів та застосування передбачених законом штрафів за порушення податкового законодавства покладено на контролюючі органи, відповідно до ст.191 Податкового кодексу.
Коментарі - 39
Если я утром на машине везу ребёнка в школу, днём на этой машине вожу товары в свой магазин, а вечером везу на ней в ресторан деловых партнёров-как мне эту машину заправлять? Высчитывать километраж по работе и личный?
Если я купил ноутбук и веду на нём предпринимательский и бухгалтерский учёт днём, а вечером играю в танчики и смотрю кино-как платить за ноутбук? А за интернет?
Зачем их как-то ограничивать и контролировать?
Чтобы контролировать что и ФОП и те кому он отправляет деньги уплатили положенные налоги.
Физ.лицо — значит, плати НДФЛ)
ЕСВ ФОП и без того платит, хоть и громко бугуртит с этого.
НДФЛ будет отдельно)
> есть максимум его начисления
ну так, а вы хотите, чтобы директора гос. предприятий со своих зарплат 22% ЕСВ заплатили? не раскачивайте лодку :)
Мэни_нормас ©)
И в каментах будет ощутимо бомбить)
А на нал найдется много желающих от него избавить)
Нет. Доход от собственного ФОП не облагается подоходным налогом: «165.1.36. дохід фізичної особи - підприємця, з якого сплачується єдиний податок згідно із спрощеною системою оподаткування відповідно до цього Кодексу;» Немного удивительно что ты этого не знаешь.
и как можно определить сумму чистого, а не валового дохода.
Зачем? Ты платишь фиксированную сумму налога. Она не то что от прибыли, она даже от дохода не зависит.
Это цитата , писал Orozco чуть выше, а я по новым правилам буду выводить деньги на личную карточку,только потом снимать,поэтому спрашиваю.
То, что я писал - это как может быть, сейчас чистый доход физлица не облагается дополнительными налогами.
К слову группа ФОП не имеет никакого значения.
Я вот спросил налоговика своего, что да как, вот объяснение: фоп1-2 платят ЕН
1. ФОП 3 группы тоже платят ЕН. Не все, но большинство. Хотя форма уплаты налога не влияет на то насколько данное постановление НБУ важно для ФОП-а. Даже для ФОП 3-ей группы на общей системе данное постановление не меняет ни-че-го.
почему решили что какие-то там средства должны удерживаться и задерживаться, если нет никаких задолженностей по платежам
2. Где я сказал что решил что какие-то средства должны удерживаться? Это как раз твой тезис что для третьей группы что-то где-то удерживатся в отличии от первых двух. Я как раз считаю, цитирую себя же «Бабло может заходить хоть каждый день, хоть по сто раз в течении дня». При этом ничего удерживаться не должно, вывод дохода на собственный счёт возможен для любого ФОП, дополню что независимо от того платит он ЕН или по классической схеме. Опять же хоть сто раз в день можно выводить.
3ья группа, уточнение: у меня компания получает деньги из-за рубежа, деньги зашли, продал валюту, перекинул на счёт- у меня автоподсчёт сколько я должен по налогам, и я свободно уже распоряжаюсь средствами, опять-таки, актуально если нет задолженностей
3. Если есть задолженность по налогам то её обязан погасить любой ФОП любой группы, хоть 3-ей, хоть 1-й.
Так что вот эти пугалки и перделки, которые хайр нагоняют, минфину не нужны