Протягом 3 операційних днів 2020 року (3,8 і 9 січня) платники податків спрямували 271,7 тисяч платіжних трансакцій на недіючі рахунки. Про це повідомляє прес-служба Державної казначейської служби.
Платники податків переказали на недіючі рахунки 270 тисяч платежів
Що це значить
Такі кошти Казначейством не зараховуються, а повертаються банківським установам як «нез'ясовані надходження».
«Також протягом трьох операційних днів поточного року (3, 8, 9 січня) юридичними і фізичними особами було направлено 124 400 платіжних трансакцій на недіючі рахунки відповідних бюджетних установ. Такі засоби як „нез'ясовані надходження“ Казначейством також повертаються до банківських установ, через які здійснювалася оплата», — йдеться в повідомленні.
Раніше повідомлялося
З 1 січня 2020 Державна казначейська служба ввела в дію нові рахунки IBAN для зарахування податків, зборів, платежів у державний і місцеві бюджети.
Зміна рахунків враховує перехід на міжнародний номер банківського рахунку IBAN, який налічує 29 знаків, відповідно до вимог постанови НБУ.
Читайте також: Всі банки України перейшли на IBAN — НБУ
У Держказначействі звертають увагу, що рахунки, які були відкриті за Планом рахунків бухгалтерського обліку виконання державного та місцевих бюджетів, затвердженого наказом Державного казначейства з 1 січня 2020 закриті.
Відповідно кошти, які сплачуються на рахунки, казначейство не зараховує, а повертає платникам як нез'ясовані надходження.
Читайте також: Нацбанк розповів деталі переказу банківських рахунків IBAN
Реквізити нових рахунків для зарахування податків, зборів, платежів у державний і місцеві бюджети розміщенні на вебпорталs казначейства та на веб-сторінках головних управлінь казначейства в областях та Києві.
Передісторія
-
Нацбанк почав впроваджувати IBAN з 5 серпня. Планувалося, що перехідний період триватиме до 1 листопада, але на прохання Держказначейства НБУ продовжив його до 12 січня 2020 року.
-
Корпоративні клієнти Приватбанку і підприємці отримали нові номери рахунків у форматі IBAN з 5 серпня 2019 року. Як повідомили в банку, перехід на нові реквізити рахунків провели автоматично.
Коментарі - 21
система IBAN в банках тестовом режиме работала с 1.09.2019. С 1.11.19 в ОБЯЗАТЕЛЬНОМ порядке, 12.11 разрешили с мфо до нового года.
Просто казначейство СНОВА поменяло счета о налогам. Перед этим оно ввело 1.11.19 счета в международном формате, т.е. с IBAN. С 1.01.2020 они опять поменяли и ел кабинете НЕ обновили, на сайтах казначейства одни выложили счета для оплаты, на ДФС другие счета. Более того на старом сайте дфс (sfs.gov.ua) были неправильные.
Останнього часу складається враження що налогова втікає від когось постійно міняючи рахункі, зміна рахунківа набрала небувалої швидкості, 3 рази за рік, невже це норма? В чому проблема застабілізувати же в кінці кінців ці грьобані рахунки для сплати податків, чи дуже вигідний «бізнес» змінювати рахункі а потім виставляти штраф?
Это как копать — отсюда и до обеда…
Читайте внимательнее - специально для вас несколько раз продублирован ниже цитируемый текст:
"Такие средства Казначейством не засчитываются, а возвращаются
банковским учреждениям как «невыясненные поступления»."
Ну вы как маленький, чесс слово, и как не в Украине. А там люди на однодневных репо миллионы делают. Интересно, кому это был подарок?
1. За полгода предупреждает о грядущей смене счетов;
2. За три месяца открывает новые счета (благо, украинскому IBANу уже год), работают и новые и старые; продолжают предупреждать;
3. После 100 предупреждений наконец перестаёт принимать платежи на старые счета, а кто настолько дятел, что за полгода не внял, уже да, всё вернут. Но не сразу.
А то, что сейчас происходит (аж 2 января! https://www.treasury.gov.ua/ua/news/do-uvagi-platnikiv-podatkiv201219 ) называется «бесплатное кредитование государственного казначейства». Под 300 тысяч платёжных транзакций только за три дня — да там сотни миллионов, если не миллиарды. Конечно их вернут. Сначала НДС возместят, а потом и эти вернут. Нуачо? Сами виноваты!
Это только в нашей стране каждый новый президент проводит глобальные реформы, например:
— вместо генеральной прокуратуры создают новое юрлицо — офис генерального прокурора
— вместо администрации президента создают офис президента
— то объединяют таможню с налоговой в одном юрлице, то наоборот их разделяют, создавая разные юрлица, а значит и полностью меняя все банковские реквизиты не только головного офиса но и всех региональных служб
и т.д. и т.п.
Первое изменение всех банковских реквизитов было связано с разделением ГФС — на налоговую и таможню.
Второе изменение всех банковских реквизитов было по инициативе НБУ по введению IBAN-счетов
А вот третье изменение банковских счетов с января 2020 года — это уже изыски Минфина и Казначейства и предположительно связано с изменением бюджетного классификатора.
Так что у каждой проблемы — есть свой автор.
Я сам ледь не оплатив на старі реквізити. Дякую моєму банку, який ці реквізити заблокував просто, чим позбавив своїх клієнтів від ще більшого головного болю, кошти просто нікуди не пішли.
Нормальний керівник при плануванні таких заходів ПОВИНЕН забезпечити, щоб все проходило гладко. Або залишайте старі реквізити діючими на перехідний період, або організуйте все без проколів. Це я не просто так кажу, самому не раз доводилося діяти в схожих ситуаціях.
Але у нашої податкової немає нормального керівника уже давно, на жаль.