У МЕРТ закликали Нацбанк істотніше знизити рівень облікової ставки. За словами міністра економіки Тимофія Милованова, це допоможе пришвидшити темпи зростання цін в Україні.
Милованов пояснив, чому варто істотно знизити облікову ставку
Аргументи на користь зниження ставки
Міністр зазначив, що інфляція за підсумками 2019 року зменшилася нижче цілі Нацбанку — до 4,1% проти цілі у 5%.
«На сьогодні монетарна політика НБУ зажорстка, потрібна корекція в сторону зменшення облікової ставки», — вважає Милованов.
Міністр зазначив, що такий крок Нацбанку вплине на курс валют, а також на інфляцію — пришвидшить її.
Читайте також: Інфляція в Україні сповільнилася до 6-річного мінімуму. Як змінилися ціни за рік
«Зазвичай певна девальвація (падіння курсу гривні — ред.) має негативні наслідки для споживачів. Тут ситуація інша. Ми вже нижче цілі по інфляції і тому певне підвищення інфляції є виправданим», — зазначив міністр.
Напередодні у Нацбанку повідомили, що готові знизити облікову ставку до 8% вже у 2020 році, хоча раніше очікували на її зниження до такого рівня не раніше 2021 року.
Читайте також: Представник МВФ пояснив, чому занадто низькі процентні ставки нашкодять Україні
На що впливає рівень облікової ставки
Облікова ставка — це один з основних індикаторів економіки. Вона являє собою відсоток, під який НБУ надає кредити банкам та, відповідно, нижче якого комерційні банки не можуть давати кошти клієнтам.
Облікова ставка — це один з ключових інструментів управління інфляцією.
Читайте також: Інфляція 5%. Чи не перестарався НБУ
Підвищуючи облікову ставку Нацбанк збільшує вартість кредитів та депозитів, чим стимулює українців більше заощаджувати кошти. Зниження облікової ставки має зворотний ефект та стимулює людей більше коштів витрачати у конкретний момент, що впливає на зростання цін.
Оформити депозит з високою ставкою завдяки бонусам від «Мінфіну»
Раніше повідомлялося
- Споживча інфляція в Україні в грудні 2019 року в річному вираженні — порівняно з груднем 2018 року — склала 4,1% і стала мінімальною за останні 6 років.
- Наразі облікова ставка в Україні складає 13,5%. При цьому на початку 2019 року вона становила 18%. Наступне засідання монетарного комітету Нацбанку, на якому мають ухвалити рішення щодо облікової ставки, відбудеться наприкінці січня.
Коментарі - 17
Но надо это перевести на нормальную речь. У них есть какой-то план. Может дефолт, может крутануть что-то с землёй, может надо что-то и поменять в смысле госуправления, сделать всё прозрачным для других целей. Для этого надо прежде что-то учудить. Думаю у них всё получится. «Чудеса» свершатся.
А в случае ухудшения ситуации – причем, даже не конкретно в Украине, а на глобальных рынках – псевдо-инвесторы начнут массово сбрасывать отечественные ценные бумаги, что сделает их уже не столь ценными, и тогда валютный курс не только быстро отыграет к 28 гривнам годичной давности, но и устремится к новым рубежам.
При этом наиболее пессимистическим сценарием (впрочем, далеко не все считают его реалистичным) станет то, что обеспечением по облигациям будет украинская земля, рынок которой новая власть собирается открыть уже в ближайшее время.
И ещё один момент. В тоже время. Есть мировой хозяйство. Есть крупные капиталы, технологии. Их природа, китайские ли они, российские, бразильские различна. Это давит на Украину и её ресурсы. Это создаёт объективную причину. И должно быть следствие. «Разговор» всегда ведется с силовой позиции. Значит ...
«Топ-3 статті, за яким бюджет недоотримав прогнозовані надходження: імпорт - недоотримали 36 млрд 583,5 млн грн (привіт, Нефьодову); табачка - недоотримали 14 млрд 351 млн грн (привіт, Дубінському і Холодову і їхнє намагання перерозподілити ринок); рента - недоотримали 11 млрд
І це дані на листопад. А приватизацію взагалі з тріском провалили.
я загуглил, в принципе, всего 4 страны в мире не имеют дыр и не закрывают их кредитами...
А то припишуть все герою України Зеленському, що й інфляцію за 3 тижні обуздав, і держборг знизив, і власноруч ВВП підняв.
правительство настаивает на повышении цен - народ заелся...
ну что - они вас сделали ? или еще хочется ?
Которые настолько отрваны от действительности, что искренне верят, что уч.ставка связанна с % по кредитам и депозитам.
И надо ''стимулировать'' экономику инфляцией.
Как Пинзеныки в 1990х)
100% признак, что Милованов — очередной космонавт.
https://ubr.ua/labor-market/ukrainian-labor-market/holodaj-zamerzni-i-uvolsja-v-horodakh-proshla-aktsija-protiv-milovanova-3889672
А наши левачки-слуги олигархов в профсоюзах лижут своим хозяевам зад, и фактически выступают против официального трудоустройства. И связанных с ним социальных гарантий.
Это свидетельство, что наши профсоюзы давно пргнили, и должны быть ликвидированны.
Так как защищают интересы не работников, а рабовладельцев.
да и так все норм было с темпами роста цен)))))))))))))))))))))))