$20 млн. – в таку суму оцінюється вартість запуску мобільного зв'язку стандарту 4G в київському метрополітені трьома провідними українськими операторами мобільного зв'язку «Київстар», «Vodafone Україна» і lifecell.
Оператори заплатять $20 мільйонів за 4G в метро Києва
Про це повідомляє delo.ua з посиланням на президента «Київстару» Олександра Комарова.
Коли чекати 4G у київському метро
За словами Олександра Комарова, перші результати можна буде спостерігати вже на початку року. «У першому кварталі 2020 року будемо запускати перші станції, якщо все буде рухатися так, як зараз», — заявив Комаров журналістам на брифінгу в Києві.
Хто платить
За словами директора з маркетингу «Київстару» Павла Данимана, проект запуску 4G в київському Метрополітені порівну фінансують всі три оператори.
Є проблеми
За словами президента «Київстару», перепони для проекту створює проблема доступу до комунальної інфраструктури. Справа в тому, що для запуску проекту в заплановані терміни необхідно, щоб Київрада затвердила тарифи телеком-доступу до інфраструктури міста.
При цьому Комаров зазначив, що великий прогрес у процесі запуску 4G пов'язаний з призначенням Максима Бахматова радником мера Києва Віталія Кличка.
Що маємо на сьогодні
- Раніше «Мінфін» повідомляв про наміри мобільних операторів запустити 4G в київському метро ще в кінці 2019 року.
- Поки що в київському метро функціонує недосконала мережа 2G.
- Обладнання в рівних частках належить «великій трійці» операторів.
Читайте також: 4G в київському метро планують запустити в кінці 2019 року
Коментарі - 6
– Скільки я змушений буду заплатити?
– У вас безліміт за сто гривень, – каже водій, оцінюючи клієнта у фірмовому одязі.
Приїжджають на місце призначення, таксист каже:
– З вас 2700 гривень.
– Як же так?! Ви ж казали 100???
– Ну дивіться: у вас безліміт за 100 грн, все правильно, без обману. При безліміті обмежена швидкість – 10 км/годину. Ви просили їхати пошвидше. Це вам коштувало додаткові 100 грн за кожні 10 км/год. Окрім того, безліміт у нас діє лише в межах району. Ви замовили поїздку в сусідній район, а це вже внутрішньоміський роумінг. Виїзд за межі домашнього району коштує 300 грн. Більше того, у внутрішньоміському роумінгу у нас починається оплата по кілометрах і ми списуємо суму зразу за 100 кілометрів, це ще 1000 грн. Що значить «дорого»? Звичайний тариф у нас 15 грн/км, а тут виходить 10. Дешевше ж! Окрім того, ви розділили наше таксі з друзями. З 1 січня ця послуга платна – додаткові 200 грн з людини. І ще 400 грн ми нарахували вам за прослуховування музики, оскільки, сідаючи в таксі, ви висловили згоду мовчанням на отримання платного музичного контенту.
Так що все правильно, з вас 2700 гривень!