Як і попереджав «Мінфін» у своєму ранковому прогнозі на 3 січня — активність на валютному ринку була досить посередньою (позначався період відпочинку у багатьох клієнтів відразу до 8-го числа), а ось вплив спекулянтів на малооб'ємному ринку зіграв свою роль у поверненні котирувань практично до рівнів закриття минулого року.
Торги в п'ятницю: чому долар не просів на міжбанку
При тому, що початок дня був дуже оптимістичним для гривні та ранкові котирування вже були нижче закриття 2019 року. Але малий за обсягами ринок тим і цікавий спекулянтам, що невеликими угодами можна практично «рухати» курс в потрібному для них напрямку.
Хід торгів:
Стартував міжбанк у перший повноцінний робочий день 2020 року з котирувань 23,67 / 23,71 гривень за долар, що було нижче рівнів закриття 2019 року — 23,74 / 23,79.
Ринок довго «прокидався» після новорічних свят і на 11 годину долар практично завмер на позначці 23,68 / 23,71. Після 11:10 котирування поступово пішли донизу за рахунок перевищення клієнтської пропозиції над попитом і на 12:00 долар подешевшав до 23,63 / 23,66. А НБУ, за інформацією учасників ринку, викупив свої чергові від $ 30 млн до $ 50 млн.
На цьому потенціал подальшого зміцнення гривні був вичерпаний і на обід дилери пішли при курсі 23,65 / 23,68.
До завершення більш менш активної фази сесії долар знаходився на рівні 23,65 / 23,67-23,68 гривень. Але потім — на поодиноких та дрібних угодах — спекулянти розігріли курс до 23,67 / 23,69 на 16 годину і до 23,74 / 23,77 на кінець дня.
Головні події 3 січня на міжбанку:
1) Стартувавши з рівня 23,67 / 23,71 гривень, що було нижче за закриття 2019 року 23,74 / 23,79 — долар за рахунок дій спекулянтів на кінець дня все ж таки повернувся майже до рівня кінця минулого року. У підсумку — 23,74 / 23,77 гривень на момент завершення торгів п'ятниці;
2) Нацбанк за інформацією учасників ринку викупив чергові від $ 30 млн до $ 50 млн;
3) Довідковий курс НБУ на 12:00 зареєстрований на позначці 23,68 гривень за долар, а офіційний курс долара на 8 січня склав 23,6785 гривень.
Стежте за цікавими і ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в Telegram
Коментарі - 37
Он думает, что мы бегаем по обменкам ))
Але знаю з десяток експортерів серед своїх знайомих.
Серед них експортер унікальних іграшок-конструкторів по 2000 баксів, виробник кабелів та різної електрики, ягідну ферму, фірму-розробника інженерних систем, експортера екологічної покрівлі. Я вже не кажу про себе, як про ненависного всіма айтішніка.
Всі ми купляємо обладнання, створюємо робочі місця, орендуємо будівлі і офіси, з ПДВ і без. Маємо витрати, лізінги, кредити, податки. Формуємо попит на внутрішньому ринку, купуємо товари та послуги, заводимо валюту. Ми покращуємо та формуємо економіку.
І зразу щодо податків. Коли твій бізнес вже хочаб якось розрісся, і ти працюєш з іноземними компаніями, вони не будуть тобі кудись на картку кидати 20-30-100 тис доларів у місяць. Тому тобі доведеться у будь-якому випадку приймати їх на офіційний рахунок. А далі діяти згідно зі свого податкового тарифу, їх у нас декілька. Кожний обирає свій. З розвитком він може змінитись.
Так само і податки за персонал платиш. Бо люди хочуть бути офіційно оформленими.
Тому не розумію про яке лицемірство йде мова.
Але заради простої радості від созєрцанія цифри, і виправдання свого вибору, лицеміри готові терпіти все, що завгодно.
Падіння промисловості і дірка в бюджете — прямий наслідок цієї цихєркі. Крапка.
Почему повышаются цены на свет и газ, когда в закупке падают? И почему мы покупаем электроэнергию, когда были экспортерами?
Ответа нет.
Только блеяния о том, по чем я сдала баксы в 2019-ом?))
Невелик секрет, почем ты баксы скинула 23го декабря — по 23,2 гривны за доллар. А 26-го у тебя истерика началась, и ты их срочно купила по 25,3. Ты, главное, не забудь зашедшие в этом году придержать и скинуть недельки через две — курс тебя удивит, гарантирую. Кстати, предложение продать тебе персонально по вожделенному тобой курсу «по 30» в силе. Торопись.
И кстати, проблей-ка внятно, сколько налогов ты заплатила с доходов за свои «оказанные за рубеж услуги» в прошлом году. А я ж проверю, ага:)
И даже, если предположить, что я и наши сотрудники не заплатила и копейки налогов - мы пошли и потратили эти деньги, другие предприниматели получили прибыль, продав нам товары и услуги. А не будь у нас этих денег, они бы не получили. Вот немного и вложились в экономику ))
При этом деньги эти приведенные в страну извне. Не требующие погашений с процентами.
Что б ты понимал, для экспортеров услуг введен мораторий, например, на НДС. Это, если ты можешь осознать, для того, что б деньги заходили в страну. Чтоб их не прятали по Кипрам и Мальтам. Потому, что в этом есть необходимость. В экспортерах есть необходимость. Больших и маленьких.
Подушили курсом - получили дыру в бюджете ))
Такие, как мы, имея основной рабочий ресурс в виде людей, за них больше всего налогов и платим. Здесь никаких скидок. Мы оказываем услуги с учетом этих налогов.
Но, когда, из-за схематозов, падает курс, нам начинает не хватать. Мы начинаем увольнять наименее ценных сотрудников. От этого не выигрывает никто. Главное, от этого не выигрывает государство. Но что поделать?
Ты такие лузлы выдаешь, что на голову не налазят )) Работаю вне правового поля )) Наркотой что ли торгую?
Тебя чего так бомбит? Зарабатывай свои крепкие гривны ))
У меня есть и внутренний бизнес. И в нем урезанные бюджеты моих клиентов на 2020-й год из-за ожидаемого падения спроса на товары.
Ну а так - да, все цветет и колосится. Только дыра в бюджете, падение производства, потребления и бюджет сверстанный из курса в 27. Ожидай именно его и более )) ха-ха!
Важно учесть, что первый аукцион будет только 14-го, а вывод дивидендов до 10 числа, т.е на следующей неделе 3 дня, с учётом субботы это 4-й день, но он будет малоактивный, так как в ЕС и США не будут банки работать.
Потому есть все чтобы погнать немного курс, плюс на следующей неделе оканчиваются некоторые ОВГЗ на немалую сумму, но скорее они пойдут туда же в ОВГЗ после 14-го.
Ближний восток не стоит беспокоиться, там все решится быстрым ответом Тамагавками, в случае если Иран начнет бомбить здания США или Израиля. Трамп показал решительность, она ему нужна, она добавит ему рейтинг перед выборами в конце 2020 г.
Ще тиждень тому Уряд гарячково шукав кошти для закриття діри в бюджеті 2019. Ви впевнені, що з 1-го січня ситуація кардинально інша і новий бюджет 2020 вже тріщить по швах від переповнення? Я не впевнений.
Хто у нас сьогодні «багатенький буратіно»? Правильно, Нафтогаз з його отриманими напередодні 3 млрд доларів від Газпрому. Тож я не виключаю сценарію, за яким під виплати ОВДП 8-го січня Мінфін, НБУ і Нафтогаз влаштують чергову серію «купи-продай долари» Нафтогазу (придумають яку-небудь виплату дивідендів Нафтогазу за 2021-2025 роки - якщо під обмін полоненими цілий ряд судів одночасно приймає «правильні» рішення, то чому таку саму оборудку не зробити з Нафтогазом?). А отже ми можемо спостерігати чергову серію гри спекулянтів на підвищення. А в умовах розгону курсу, Ви впевнені, що 7 лярдів на погашення ОВДП будуть чекати наступного аукціону ОВДП 14-го січня, а не підуть на міжбанк?
https://minfin.com.ua/blogs/victors/125779/