Як і попереджав «Мінфін» у своєму ранковому прогнозі на 27 грудня — активність на валютному ринку була на максимумі, а долар продовжив стрімко зростати.
Чому долар пре вгору: що реально відбувається з курсом
Створюється відчуття, що фінансисти «злякалися» постійних звинувачень як з боку експортерів, так і чиновників Мінфіну, митниці та податкової.
Після запевнень про стабільність курсу, постійному зміцненні гривні та розмов про те, що «долар вже не тот» — курс за взмахом чарівної палички пішов вгору. Причому процес почався ще з ранку в четвер.
Міжбанк 26 грудня, стартував з тихих 23,23 / 23,25 гривень, але після аукціону НБУ та операцій з викупу валюти через Matching на загальну суму $ 700 млн (основним продавцем валюти був НАК «Нафтогаз») до кінця дня злетів до 23,45 / 23,53. Та мабуть, чиновникам виявилося цього замало для латання бюджетних проблем і девальвація гривні пройшла й сьогодні.
Вже з самого ранку долар стартував відразу з рівнів 23,62 / 23,65 гривень (що було значно вище вчорашнього закриття). На 11 годину — на продажах експортерів, які поспішали закрити свої угоди в останній повноцінний день на валютному ринку — долар короткочасно просів до 23,53 / 23,57. Але на цьому успіхи гривні закінчилися.
Клієнтам-покупцям валюти вже доводилося миритися з такою ситуацією, тому що на звітну дату їм потрібно закрити свої угоди й вони не могли активно торгуватися за курсом. Цим скористалися як спекулянти, так і продавці, що ще залишалися на ринку. Вони почали «розігрівати» курс при явному невтручанні Нацбанку. Він не робив нічого для стабілізації котирувань і схоже регулятор влаштовував вибух курсу на рівному місці.
Вже о 12:00 курс розігнали до 23.72 / 23,77 гривень, а ближче до обіду долар зупинився на позначці 23,73 / 23,76.
О 14:00 котирування трохи знизилися — до 23,72 / 23,74. Але в останній повноцінний робочий день на валютному ринку клієнти ще не закрили свої операції. Особливо на дрібні суми. Та й самі банки після обіду фіксували фінансовий результат з торгівлі валютою через валютну позицію, що забезпечувало достатньо велику активність на торгах.
О 15:00 котирування знаходилися на позначці 23,6950 / 23,72 гривні за долар, а потім досить швидко ще раз злетіли до рівня 23,74 / 23,79 гривень на момент завершення сессії.
Каталог депозитів на «Мінфіні»: висока прибутковість завдяки бонусам
Занервував й готівковий ринок, де через плутанину на міжбанку — власники обмінників вирішили не ризикувати і також підняли котирування. І навіть з істотним запасом. На вечір п'ятниці більшість обмінників фінкомпаній поставили свої цінники по долару у межах 24,00 / 24,25 гривень, а у великих торгових центрах тримали спред порядка 25-45 копійок на доларі.
В цілому у учасників ринку та й самого «Мінфіну» складається чітке враження, що курс штучно підтягнули до цих рівнів, щоб з одного боку заробити на тимчасовому цейтноті у клієнтів по завершенню року з валютних операцій, а з іншого — підтягнути курс до потрібних для виконання бюджету параметрів.
Головні події 27 грудня на міжбанку:
1) Завдяки вчорашнім діям НБУ та його операціях з викупу валюти у НАК «Нафтогаз» і сформованої через це подальшої плутанини на міжбанку в четвер і п'ятницю — долар за фактом злетів у четвер з ранкових 23,23 / 23,25 гривень до 23,45 / 23,53 на кінець дня і з 23,62 / 23,65 до 23,74 / 23,79 гривень на завершення торгів п'ятниці;
2) Нацбанк не виходив на торги у публічному форматі аукціону й практично не протистояв зростанню котирувань на міжбанку;
3) Довідковий курс НБУ на 12:00 зареєстрований на позначці 23,67 гривень за долар, а офіційний курс долара на 28 грудня склав 23,6862 гривень.
Стежте за цікавими і ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в Telegram
Коментарі - 92
Я теж хочу на НР прикупити собі щось крупненьке, техніку наприклад. Але для цього є картки, навіщо скидати валюту?
На 200+- мільйонів баксів щотижня ми продавали останні місяці 4(4ярди грн+-) що змусить збільшити цей показник?
В мене наприклад є цифра 5 ярдів зовнішнього валютного боргу що треба виплачувати тільки в 1 кварталі 20 року у вас якісь примарні «інвестиції»
Може підкажете, в яку галузь економіки будуть вливати? Невже в шоубізнес?
Брати в борг і на цьому зміцнювати гривню, продовжуючи валити економіку - це дуже круто. Ви самі говорите про США і їхній курс на ослаблення долара. Виходить, що усі навколо ідіоти, включаючи США, одні ми в світі такі розумні - скоро зробимо свою гривню найміцнішою валютою світу.
Навіть скрін зроблю.)
И тут Остапа понесло.
у нас с момента когда люди зе(или не зе?)зашли в руководство финсектора в том числе на ключевые должности в кабмине и нбу ЗВР вообще не вырос +- прыгает миллионов 200 долларов
инфо на этом же сайте
https://index.minfin.com.ua/finance/assets/
Тут например логичный вопросу куда эту валюту нбу все время откупает если звр на месте
На самом деле гривну искусственно занизили, а должно быть на сейчас 19-20 год 32-35 грн. за доллар, как пример, в России перед 2014. У них цены были такими же как у нас сейчас...
Вы сами прекрасно понимаете и осознаете, что гривне кранты, и нас заманивают в эту ловушку!
Пример 26 февраля 2018 года, на сайте «ЗАКАЗ...» в ВЕБ АРХИВЕ, цена молока - «Молоко Селянське ультрапастеризоване» 3,2% жирности стоило 24,99 грн., при курсе на 26 февраля 2018 года - 27 грн. за 1$.
Сегодня, все очень интересно складывается. На 27 декабря 2019 года на том же сайте цена молока - «Молоко Селянське ультрапастеризоване» 3,2% жирности стоит 27,49 грн., при курсе на декабрь 2019 года - 23,5 грн. за 1$.
Так скажите мне пожалуйста, где нас не нае..ют?
Все так и с зарубежкой, на 5 копеек снизили цены при том, что курс укрепился на 20% и никто, никакая *** даже не пошевелит пальцам, чтобы цены пошли вниз... А как только курс начинает подниматься, так сразу же начинают скулить и привязываться к доллару!
Мне кажется, что гривне скоро придет БОЛЬШАЯ ОПА, так как нужно девальвировать ее к доллару, а то видно что этот курс только мешает...
ПС - зачем покупать нашу дорогую продукцию, когда можно купить европейское, качественное и дешевле... У ник как стоила сметана 1 Евро год назад так и стоит, а у нас при укреплении все только растет!
Меня не покидает чувство 2008 года, когда была ревальвация гривны. Как по мне мы на пороге грандиозного шухера!
Извините если что не так)
----------------------
А где ж он предупреждал то!!!???
покупка 23.30, продажа 25.70
И да, я не опечатался.... разница в 2 грн 40 коп
Все время эксперты нам рассказывали что курс проседает потому что заробитчане шлют сюда валюту и потому что иностранные инвесторы вкладываются в наши ОВГЗ предварительно продав валюту тоже здесь.
И вот в конце года заробитчане не только шлют, но и съезжаются сами при этом привозя ещё больше валюты, от Газпрома приходит подарочек под ёлочку часть из которого того попадает в продажу ... и курс скачет вверх.
Ау, эксперты, вы можете оторваться от нарезания оливье и объяснить что случилось?
Как любит писать МинФин - как я и спрашивал в своем утреннем вопросе ---
AAAA2000
27 декабря 2019, 11:45
#
Курс в конце года: увидим ли 25 «под елочку»
УВИДЕЛИ
ТЕЛЕФОН
11:58 25,00 20 000 $
Как раз через обменки сливается валюта пришедшая от заробитчан. И как раз в обменках сейчас продажа 25 с хвостиком.
Это вот типа пружина.
Типа плавное расслабление.
В кассах банков бакса нет.
У менял — не торопятся сдавать.
Так что — походу 26 рисуется.
Это выход из годовых ОВГЗ на вторичке. ИМХО