Прем'єр-міністр Олексій Гончарук повідомив, що цієї зими уряд не буде змінювати правила надання субсидій. Про це прем'єр заявив в ефірі телеканалу «Україна 24».
Правила надання субсидій цього сезону змінювати не будуть
Що це означає для українців
За словами прем'єра, цієї зими субсидії, які вже призначені, скасовувати або переглядати не будуть.
«Тим, кому призначена субсидія, протягом цього сезону її не втратять. У нас є параметри, за якими людині можуть призначити або не призначити субсидію.
Звичайно, якщо людина стає такою, яка отримує право на оформлення субсидій… Тим, кому призначена субсидія, – вони гарантовано її отримають. Немає проблем з коштами державного бюджету для цього», – заявив Гончарук.
Читайте також: Люди в безпеці: Уряд у повному обсязі профінансує всі захищені статті витрат (відео)
Раніше повідомлялося
- Раніше Гончарук заявив, що уряд не планує зменшувати розмір субсидій у цьому році.
- Також повідомлялося, що Мінсоцполітики ініціює зміни в порядок надання пільг у грошовій формі, щоб дати можливість пільговикам змінювати форму отримання субсидій в будь-який період.
- 19 грудня президент підписав закон «Про верифікацію та моніторингу державних виплат».
Верифікація виплат: що це
Згідно з законом «Про верифікацію та моніторингу державних виплат», всю інформацію про отримувачів соцвиплат будуть перевіряти на достовірність. Це допоможе оптимізувати бюджетні витрати.
Законопроект регулює виплати, під які підпадають тільки пенсії, допомоги, пільги, субсидії, стипендії, за винятком академічних.
Читайте також: Суми в платіжках за тепло повинні знизитися до 30% — Гончарук
Процес верифікації спрямований на те, щоб кінцевими одержувачами держвиплат були саме ті громадяни, які потребують допомоги держави.
Коментарі - 5
Уменьшение финансирования возможно при условии сокращения количества субсидиантов....
Об этом в комментарии «Слову и Делу» рассказал директор аналитического центра «Институт города» Александр Сергиенко.
Эксперт выразил опасения по поводу того, что вследствие проверок могут сократить число субсидиантов.
По его словам, единственным путем может быть проверка деклараций: соответствуют ли доходы и расходы. Базы данных для этого существуют, уточнил Сергиенко.
Он напомнил, что в последний отопительный сезон в Украине вдвое уменьшилось количество субсидиантов из-за того, что создали искусственные преграды.
«В доход семьи считали всех членов домохозяйства, даже если они не проживают там. К примеру, молодой человек поехал в Киев делать карьеру, а прописан в какой-то области у родителей. У мамы или отца будут требовать справку о доходах молодого человека, хотя он там не проживает и не пользуется коммунальными услугами, за которые почему-то должен платить», — рассказал Сергиенко.
Он акцентировал, что такой подход — это издевательство над людьми и здравым смыслом.
«Выход из этой ситуации есть. Первый вариант: увеличиваются доходы граждан, и они не нуждаются в субсидиях. Второй: уменьшается стоимость коммунальных услуг, тогда часть людей не будет зависима от денег государства», — пояснил Дорошенко.
Экономист скептически оценил такие перспективы, поскольку из-за сокращения расходов на субсидии для наиболее бедного класса украинцев 2020 год будет тяжелым.
Как известно, в бюджете-2020 на выплату жилищных субсидий предусмотрено 47 млрд 628,6 млн грн.
Подписывайтесь на youtube-канал «Минфина» и оставляйте комментарии с вопросами под видео;)