Три мільярди доларів, які Газпром повинен виплатити Нафтогазу за рішенням Стокгольмського арбітражу, використають на кілька цілей. Про це розповів голова енергетичного комітету ВР Андрій Герус в ефірі програми «Нині вже» на hromadske.
24 грудня 2019, 8:18
Герус розповів, на що підуть відсуджені у Газпрому $3 мільярди
На що підуть гроші
За словами Геруса, $3 млрд, які погодився виплатити Газпром — відчутна сума для Нафтогазу.
"По-перше, у Нафтогазу є певні кредити, тобто це може бути погашення кредитів.
Друге - кошти можуть інвестувати у збільшення видобутку газу, це також важливо.
І третє — Нафтогаз це державна компанія, відповідно це дивіденди для держави — це поповнення державного бюджету", — говорить депутат.
Читайте також: У РФ спростували інформацію про контракти з п'ятьма українськими компаніями
Раніше повідомлялося
- Представники Єврокомісії, України та РФ домовилися з принципових позицій щодо транзиту російського газу через територію України для європейських споживачів і врегулювання взаємних претензій. Кабмін опублікував протокол зустрічі.
- Новий контракт на транзит газу укладуть на 5 років, з правом пролонгації на тих же умовах ще на 10 років.
- Також Росія повинна виплатити Україні $3 мільярди за рішенням Стокгольмського арбітражу. У Нафтогазі розраховують отримати ці гроші вже до Нового року.
- Названі також мінімальні гарантовані обсяги поставок газу: 1-й рік — 65 млрд куб м і 40 млрд куб. м в наступні 4 роки.
- Водночас в Нафтогазі припускають, що Росія може не виконати свої обіцянки.
Джерело:
Мінфін
Коментарі - 59
а фактично підписали протокол домосленостей без підписів уповноважених за виконання зобов'язань осіб, а від так є нікчемною угодою, яка не передбачає правових наслідків за не виконання.
для чого так зробили: щоб народ зрадів перемозі, та не побачив де програли.
отже, фактично протокол буде виконуватися лише 1 рік. після цього газпром не буде виконувати його, і відповідальності за це не буде.
шановні - де ж перемога у той час коли реально після переповнення всіх сховишь в РФ можливо буде підписати належний контрак на вигідних для України умовах.
що маємо: народ рік ще спить та не баче, а потім «менеджери» на мальдівах загубляться(((. а таємні домовленості залишаться таємними(((
Да и вообще, каким боком Герус к Нафтогазу? Без него поделят, мало их там таких, что ли? )))
Теперь Газпром вроде как согласился выплатить остальное. А зелебобибки, конечно, в первую очередь будут смотреть на премии (1% или сколько там), а не на то что валсть наплюёт на инвестиции и развитие и тупо изымет всё как прибыль в бюджет. Дырки-то надо как-то закрывать, образованные царюванням «новых лиц»... :)
Например компания Apple, годовой доход 250 млрд. долларов. Премия Тима Кука 12 миллионов (данные за 2018).
Нафтогаз - годовой доход 9 млрд. долларов. Премия Андрея Коболева 8 млн. долларов.
на 80 миллиардов долларов.
Вы думаете акционеры не дадут ему за это сотню-другую миллионов ?
ну и повторю - сомневаюсь что это повторится. Все уже поняли что старый способ (украсть) - намного лучше любой прозрачности.
Никто не против высоких зарплат и премий но они должны быть привязаны к реалиям страны и компании. А не по принципу чем я хуже Тима Кука, я ведь тоже топ менеджер.
Официальная зарплата Тима Кука (а это руководитель одной из самых прибыльных компаний мира) - 16 млн. в год. Что в 444 раза первышает минимальную зарплату в Apple (примерно 36000 в год).
Зарплата Андрея Коболева 342 млн. грн в год что в 2850 раз превышает зарплату какого нибудь слесаря с зарплатой в 120000 грн. в год и при текущем курсе (23,3) практически равна зарплате Тима Кука.
Вы считаете это правильным? Это при том что Нафтогаз МОНОПОЛИСТ на рынке, и ГОСУДАРСТВЕННАЯ компания.
Ему нужно было взять у газпрома миллионов 70 , проиграть дело и ехать на острова.
Каждый налогоплательщик фактически его работодатель, а потому как минимум имеет право на мнение, так по крайней мере устроен цивилизованный мир.
У меня тоже бомбит от того что какой то троечник чей то друг рубит премию миллионами с гос средств ни за что а врач который спасает жизни вынужден взятки брать.
если работник не справляется я его увольняю
если работает сугубо в пределах графика и нормы плачу зп обычную
если фигачит и после работы или работает лучше я повышаю ему зп или даю премии
а у вас менталитет наемного рабочего который кроме 20% ндс в магазине налогов никогда и не платил
если вы и являетесь предпринимателем - то похоже только для минимизации налогов, потому что с вашим менталитетом вы в минус будете работать. зато с самыми дешевыми сотрудниками.
Wikborg обеспечивает сопровождение арбитражных производств по иску «Нафтогаза» к «Газпрому» с 2014 года. Между компаниями заключены соглашения общей стоимостью почти 50 млн евро.
https://www.epravda.com.ua/rus/news/2019/04/2/646651/
все иски - проиграли (слили из госбюджета пару сотен миллионов долларов) ,средства госпредприятия разворовали по-тихому. в вашем понимании - молодцы.
укрнафта брала юристов не дешевле. И Энергоатом и многие другие.
но успеха добился только Нафтогаз.
А ваше отфонарное ёрничанье к делу никак не относится :)
поработал пол-года зампредом Нафтогаза.
заработал столько ,что хватило купить 2 банка , 600 000 гектаров земли и многое другое.
Но народ - не тревожил. премий - не получал. И молодец.
Росія отримує:
1. Можливість продавати свій газ на десятки мільярдів доларів на рік через нашу ГТС безперешкодно до тих пір, поки не запустить свої трубопроводи, які заберуть весь газовий транзит через Україну.
2. Звільнення від сплати $12 млрд санкцій за невиконання своїх обіцянок про транзит (Скажіть, нежданчик?? Виявляється, у нас вже був діючий договір про транзит газу, який Росія не виконала).
Україна отримує:
1. Близько $3 млрд. Так, ті самі гроші, які ми виграли в Стокгольмському арбітражі, і які Газпром мав би віддати і так.
2. Обіцянку Росії про транзит у перший рік 63 млрд кубів, а потім – по 40 млрд кубів.
3. Обіцянку Росії через п'ять років продовжити контракт.
4. Зобов'язання не судити більше Газпром у Стокгольмі.
5. Припинення транзиту, як тільки Росія знайде спосіб поставляти газ в обхід України.
Наскільки цей обмін рівноцінний, а обіцянки Росії серйозні – судіть самі. Нагадаю лише, що Росія вже колись обіцяла гарантувати нашу територіальну цілісність.
І так, цей договір теж нікому ні на що не відкриє очі. На жаль.