Українському финтеху не вистачає грошей, партнерства і законодавчих змін. Про це свідчать дані опитування українських финтехкомпаний і банків, який провели EY та проект USAID «Трансформація фінансового сектору».
Чого не вистачає фінтеху й банкам для розвитку в Україні (опитування)
Ціль опитування
Опитування українських банків і фінтехкомпаній проводилося в II-III кварталі 2019 року. Цілі дослідження:
- дізнатися думку українського фінансового середовища про ринок фінтех;
- визначити головні больові точки, рівень зрілості українського фінтехринку;
- скласти портрет типової української фінтехкомпанії.
Що перешкоджає розвитку фінтехгалузі
Респонденти вважають, що застаріле і несприятливе законодавство є найбільшою перешкодою для розвитку фінтехгалузі в Україні.
Найважливішими законодавчими змінами, які могли б пожвавити ситуацію на ринку, учасники вважають віддалену ідентифікацію клієнта та впровадження PSD2.
Читайте також: Платіжний ринок: фінтех-компанії готуються потіснити банки
Серед інших важливих перешкод для розвитку ринку, на думку більшості, недолік фінансування, складність у формуванні партнерських відносин і низький рівень фінансової грамотності.
Порівняти умови депозитів в банках України
Недостатність інвестицій залишається больовою точкою для компаній, які займаються новими технологіями в Україні.
Фінтехкомпаніям не вистачає зовнішнього капіталу (61% фінансується за власні кошти), що уповільнює розвиток сектору і робить неможливою швидку експансію.
Читайте також: Дохід від інвестицій: скільки доведеться заплатити державі
Виклики для банків
Банки назвали найбільшим викликом цифрову трансформацію та її вартість.
Портрет фінтехкомпанії
Типова фінтехкомпанія повністю фінансується самостійно, не пов'язана з банками або банківськими групами, сфокусована на ринок корпоративних клієнтів, а її топ-менеджмент має досвід у традиційних фінансових послугах.
Чи співпрацюють банки й фінтехкомпанії
Між банками і фінтехкомпаніями низький рівень співпраці. 97,6% фінтехкомпаній відзначають, що серед їх акціонерів немає банків, банківських груп, корпоративних акселераторів/інкубаторів банків та інших пов'язаних з банками юридичних осіб.
Лише 46,3% респондентів надають мінімум одну послугу або продукт банку. 60,8% респондентів часто спостерігають небажання традиційної банківської системи впроваджувати нові технології, які розробили фінтехкомпанії.
Підсумки. Що потрібно фінтехіндустрії для розвитку
«Стабільне економічне середовище, більш досконале законодавство та збільшення обсягів інвестицій могли б створити умови для бурхливого розвитку фінтехіндустрії, яка вже випереджає інші високотехнологічні галузі в Україні.
Більш тісна співпраця з банками також сприяла б стрімкому руху цього сектору вперед», — зазначив керівник EY Start-Up Accelerator і лідер з інновацій EY в Україні Олексій Імас.
Читайте також: Небанківські фінустанови почнуть випускати платіжні картки — проект НБУ
Раніше відомо
- У першому півріччі 2019 року обсяги інвестування на глобальному ринку фінтех знизилися з 120 млрд дол. у 2018 році до лише 37,9 млрд дол. Про це свідчать дані звіту KPMG Pulse of Fintech H1'19 про тренди інвестиційної діяльності в глобальному секторі фінтех.
- НБУ бачить потенціал розвитку фінансового сектору в партнерстві банків і фінтех-сервісів і працює над низкою проектів, які сприяють розвитку фінтех-послуг в Україні.
Коментарі - 5
все остальное - фантазии.